Canon 17-55 f/2.8 a divně fungující stabilizace

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kelav 1. 4. 2017 23:04

Ahoj fotografové, měl bych na vás malou prosbu.

Doposud jsem fotil Canonem 550D a k tomu jsem si před lety koupil Canon 17-55 f/2.8. Ten trpěl na front-focus, tak jsem ho poslal do AWH spolu s tělem. Po seřízení, maximální spokojenost, přesné a rychlé ostření téměř ve všech možných podmínkách. Se zapnutou i vypnutou stabilizací.

Nedávno jsem však koupil z druhé ruky Canon 7D, na který jsem nasadil 17-55. Tato kombinace opět špatně ostřila, nepomohla ani funkce Micro AF, proto jsem set poslal opět do AWH. Zde mi zkorigovali ostření. Potud OK...

Co mi ale hlava nebere, je divně se chovající stabilizace objektivu ve spojení se 7D. Pokud jí mám zaplou a fotím za dobrého světla (na krátký časy - 1/250 třeba), tak se mi dost často stává, že je fotka divně mázlá (ve smyslu, že některé části fotky jsou rozostřené, jiné zase pěkně ostré). Neděje se to ale vždy, tak každá druhá fotka vyjde dobře. Jindy je zase zaostřeno úplně jinam.

Pokud stabilizaci vypnu, tak je fotka ostrá v celé ploše. Dokonce i ostření je přesnější.

Přitom ale!!! Pokud ten samý objektiv nasadím na Canon 550D, tak mi lezou z foťáku stejný fotky se zapnutou i vypnutou stabilizací a správně zaostřené.

Moc to nechápu, doteď jsem fotil v podstatě vše se zapnutým IS a o nic se nestaral. Teď (na Canonu 7D???) musím během focení kontrolovat rychlost závěrky, aby mi to stabilizace nemázla? Není to divný? Tohle bych pochopil u nějakého objektivu od výrobce třetí strany...

V servisu AWH mně při reportování chyby odpověděli, že se to může stát, a ať si vypínám IS a nashle. Kontroval jsem, že na C 550D to nezlobí. Na to mi odpověděli, že to může být... že ten objektiv je konstrukčně z dob analogu a zdar.

Co si o tom myslíte, řešil jste někdo takový problém? Dík moc.

Ještě přikládám dvě fotky, jedna se zapnutou stabilizací, druhá bez stabilizace.

Stabilizace zapnuta: https://www.flickr.com/photos/bretavale ... 3/sizes/o/
Stabilizace vypnuta: https://www.flickr.com/photos/bretavale ... 3/sizes/o/
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 4. 2017 01:15

17-55 konstrukčne z dob analogu? To čo tam sedí nejaký Ganec? Však je to apsc sklo.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kelav 3. 4. 2017 10:42

Petr Luňák - díky. O víkendu jsem to zkoušel, zdá se, že opravdu s vypnutým IS to fotí dobře. Nejde mi ale do hlavy, proč na Canonu 550D ta stabilizace mohla být zapnuta imrvére, aniž by zasahovala do fotek.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 3. 4. 2017 11:15

Možno by som ešte pre kľud duše skontroloval firmware skla aj tela, či je najnovšie. Občas to rieši kompaktibilitu.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kelav 3. 4. 2017 11:21

Ve foťáku je nejnovější, do objektivu se prý dle AWH nic nenahrává.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků