Základní univerzál k D750

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Luckyghost 5. 2. 2017 11:00

Po přečtení recenzí a komentrářů zde mi vypadnul jako vítěz Tamron 24-70 F2,8.
Objektiv bude na fotky ve studiu, klasické vlastní rodinné fotky, třeba z výletů a dovolených. Sekundovat mu bude pevná 50 a 85. Ocenil bych trochu delší ohnisko, protože na dovolenou třeba pevnou 85 tahat nebudu, to holt je daň za světelnost a takových 24-105 které by klidně po 70 klesala světelnost by byla imho ideální.

Jsem zvyklý z DX formátu na delší rozsah (nejprve D70 s 18-70 , poté D90 s 18-105), ale zase ji nechci už měnit za světelnost a tak si nejspíš zvyknu a v případech, kdy rozsah stačit nebude, přijde ke slovu ořez.

Objektiv budu kupovat do letní dovolené. Lze tedy toho Tamrona v ceně do 30 000 doporučit. Sigmou si nejsem jistý, Nikona nazapalatím.
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 5. 2. 2017 17:25

Tamron 24-70 f/2.8 je prima objektiv. Přinejhorším to trochu ořízneš.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 6. 2. 2017 20:55

Tamron by měl být cajk, s jejich 5 letou zárukou a 3 dny na vyřízení opravy to je docela dobrý deal. Mám jejich 70-200 f/2.8 (nejnovější verzi SP Di VC USD) a ten objektiv je jako tank, krásně ostrý na f/2.8 a po složení clony i příjemně kompaktní. Přitom žádné přeludy jako FF/BF hodně známé třeba u Sigmy, se nekonají. Za mě rozhodně palec nahoru Tamronu.
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků