Sigma 85mm f/1.4 ART

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 1. 2017 21:17

Kamos si poridil tohodle macka a tak jsem nelenil a porovnal novou ART Sigmu se starym Samyangem.

Fotky jsou export rovnou z karty fotaku, zadne upravy, muzete hadat, co je co :) Casem mozna udelam i tradicni recenzi s vicero fotkama.

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

-- 10. 1. 2017 22:29 --

Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 10. 1. 2017 23:15

PL: Jaký máš názor na bokeh? Preferoval byst tohle nebo Nikon 105/1.4?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chel 10. 1. 2017 23:19

skoro stejne az na to ze jeden je sirsi. Takze sigma je vlastne samyang s autofocusem :D
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 10. 1. 2017 23:32

1. a 4. bude Samyang. Není tak korigovaný na barevný vady, je trochu delší a má hezčí bokeh.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lennyl_2 11. 1. 2017 06:35

ta sigma je teda dost velka krava, ked ju vidim vedla toho tamrona (ktory som mal na fotaku).

inak fotky zmensene na 3000pix vyzeraju vzdy lepsie oproti full size rozliseniu :-)
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 11. 1. 2017 07:56

Takhle tam nevidím ani nějaký zásadní rozdíl v ostrosti.

Jinak při brouzdání jsem našel srovnání se starou verzí:
https://mgphotographer.wordpress.com/20 ... ing-wrong/
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 11. 1. 2017 08:11

Dolgor píše:1. a 4. bude Samyang. Není tak korigovaný na barevný vady, je trochu delší a má hezčí bokeh.

Mne sa viac pozdavaju 2 a 3
Ale ktoré sklo je ktore neviem..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 1. 2017 08:19

Mě přijde že má Samyang (1&4) větší aberací před rovinou ostrosti, zatímco Sigma (2&3) naopak za ní, viz stativová patka a odlesk v bokehu. Sigma má lepší mikrokontrast.
Bokeh se mi líbí u obou, Nikkor 105 bude mít díky užšímu zornému úhlu pozadí víc přitažené, takže subjektivně více rozmazané. Ale je to 105mm a to není pro mě atraktivní ohnisko.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luckyghost 11. 1. 2017 12:36

Zajímalo by mě porovnání s Tamronem 85 f/1.8
Co jsem koukal na nějaké porovnání na netu, tak byla Sigma ostřejší. Na druhou stranu je skoro o půl kila těžší a tějakých 7500 kč dražší. Tamron mi na 1.8 nepřijde vůbec špatněj, na 2.0 už je to velmi dobré.
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 1. 2017 14:29

Jaký má Tamron za 25tis. smysl, když je tu kvalitni Nikkor 85G za polovinu? Přijde mi, že Tamron nadprůměrně aberuje v bokehu.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vegan 11. 1. 2017 14:40

Tento objektiv jsem si koupil před pár dny také.

Chromatická aberace a její úroveň mimo hloubku ostrosti mne také dosti nemile překvapila:
Obrázek

viz výřez na 100%
Obrázek

dosti zřetelně to jde vidět na fouskách, vím snímek není 100% ostrý (není doostřován), ale je to zatím jen lehké testování doma.

Mezi další negativa vedle one chromatické aberace počítám pomalé, ale opravdu pomalé ostření, váhu, velikost.

Jinak už ale následují samá pozitiva: Ostrost, konzistence AF (u Sigmy nečekaně přesný AF i v šeru a v protisvětlu ), zpracování, jemnost chodu MF (pokud někdo používá), elektronická clona i na Nikonu.
vegan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luckyghost 11. 1. 2017 16:36

Nemyslím to nějak útočně, ale potom proč připlácet za Sigmu a nebo za Nikkor 85 f/1.4, když je tu kvalitni Nikkor 85G.

85 je pro mě zajímavé ohnisko, proto prohlížím různé porovnání (bohužel nemám možnost si je někde zkusit) a vždy mi přijde, že ten dražší je jen o fousek lepší. Nahoře je Nikkor 1.4, tesně pod ním Sigma 1.4 ART, která je jen nepatrně lepší jak Tamron, který těsně porazí Nikkor 1.8. No a nakonec ani ten Zeiss Otus není o parník lepší jak ostatní.

Ještě jednou jsem si projel nějaké recenze a asi je pravda, že ty peníze za Tamrona navíc oproti základnímu Nikkoru 85 se dají těžko ospravedlnit. Jenže to opravdu jde těžko i s touto Sigmou.
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vegan 11. 1. 2017 17:05

Upřímně to musí každý zvážit sám... Máš jistě pravdu, že 85G/1,8 má své kvality, ale mě třebas hodně vadila silná aberace i v hloubce ostrosti + ne úplně pěkný bokeh.

Otus jsem zkoušel 2x spíše ze zajímavosti a musím říct, že úplně bez aberace mimo hloubku ostrosti také není a to manuální ostření je alespoň pro mne překážka, abych za něj byl ochoten utratit takový ranec peněz.

A když se na to podíváš optikou Nikonu 85/1,4 jež je dražší a přitom opticky horší jak Sigma... a že tato Sigma umí ostřit tak za sebe říkám, Sigma je lepší volba.

Nikon 105 je parádní sklo ( třebas na focení divadla ), ale neměl bych pro něj využití
vegan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 1. 2017 19:15

Desne me stve, ze neni Samyang 85/1.2 na Nikon. Uz bych pro nej jinak mazal do kramu. Po opticke strance jej prohlasuji za nejlepsi 85mm vubec.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 11. 1. 2017 20:00

http://objektivy.heureka.sk/samyang-85- ... AnBd8P8HAQ
Myslis toto.. No 900 e a bez ostrenia.. No
DUDISKO
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků