Samyang 14mm f/2.4 a 85mm f/1.2

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 1. 2017 15:04

...a ja ho pritom nedavno uspesne pouzil na 15mm pri foceni v interieru k odstraneni nezadoucich odlesku na vybaveni laborky.
Kdyby mi v tu chvili kdokoliv rekl, at ho ani nenasazuji, ze je to "nesmysl", myslel bych si o nem, ze toho o foceni vi pramalo, ale slusne bych ho zahy opravil.
V tomto pripade to ale nema cenu, tady uz je "hotovo", tady se neopravuje.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod golem2 17. 1. 2017 16:19

Skús na mini-max.sk tam majú držiak a filtre 161 mm nd8 a prechodovysedy na dotaz a modrý prechodovy.
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mick8 17. 1. 2017 18:58

Přesně tak to mají všude, a když jim napíši, tak na dotaz znamená nemáme a ani dodavatel. Ale dík :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 17. 1. 2017 19:49

Petr Luňák píše:...a ja ho pritom nedavno uspesne pouzil na 15mm pri foceni v interieru k odstraneni nezadoucich odlesku na vybaveni laborky.
Kdyby mi v tu chvili kdokoliv rekl, at ho ani nenasazuji, ze je to "nesmysl", myslel bych si o nem, ze toho o foceni vi pramalo, ale slusne bych ho zahy opravil.
V tomto pripade to ale nema cenu, tady uz je "hotovo", tady se neopravuje.
Tak toto byla reakce na příspěvek -:
Na širočině je polarizák problematický, spíše nesmyslný. Navíc je jeho efekt závislý i na směru světla. Tahle starost ale odpadá při zatažené obloze.

- jejíž autor asi neví, co znamená výraz "problematický". Tedy když je polarizák nepoužitelný při sluncem osvícené krajině (viz předchozí příspevek ve 12:20), při zatažené obloze už ale ano. Závislý na směru světla, které nelze v přírodě ovládat, v laborce ovšem ano. Pokud je něco problematické cca v šedesáti procentech případů, těch čtyřicet se už nepočítá. Když ale v interieru (laborce, aťasu) pak zjistí, že se použít dá, patrně z toho bude mít námět na další video. :-) :-D

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 1. 2017 20:20

To je sloh, ze by J. A. Komensky plakal.
Mi reknete, jestli on jako mentalne zaostaly pise schvalne, aby to co napsal, mohl kdykoliv ohnout, nebo je vazne tak zaostaly?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 17. 1. 2017 20:55

Hele kluci, když ostříte na manuál třeba s tou 85mm 1,4 přes LV a bez stativu, jaké si tak dovolíte časy, Co udržíte v ruce když fotíte přes LV?
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 17. 1. 2017 21:23

smikoto: a aky mas fotak ? pozeram svoje fotky zo Samyang 85/1,4 na Pentax K-1 (stabilizacia snimacom) a cez hladacik fotim od 1/100s (castejsie od 1/200s), ale to sa este opieram okom o hladacik.
cez LV si pod 1/160s netrufam ist ani na 77mm ohnisku.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 1. 2017 22:02

S 85/1.4 si u auto iso nastavuju mezni cas 1/125s.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 17. 1. 2017 23:35

Čas není tak kritický, dá se tak ta 1/125, své umí stabilizátor. V nouzi cosi jako "šňůrkový" stativ, letitý to vynález. Potíž je spíš s udržením správného zaostření, tedy obzvlášť při focení na blízko (kytky a pod). Což v případě Pentaxu může řešit zádržná spoušť a ostření na houpačku. Jinde si musí člověk vystačit s probliknutou ptícou. :-)

Zdravím

..............................

Prosťáčkovi se lecos může zdát příliš složité, až nepochopitelné. ;-) :-))
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 1. 2017 00:23

Uz jsem zacinal mit obavy, ze se prostacek sve hlouposti a zjevne vrozene disfunkci nezasmeje. Nezklamal.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 20. 1. 2017 08:33

Petr Luňák : uz si objednal ten IRIX?

mne ho vcera kurier priviezol. verziu Firefly, 430euro, radsej lacnejsiu plastovu verziu (viac sa mi paci dizajn,je vyraznejsi oproti kovovej verzii) a ostatne peniaze dam na filtre.

na 36MPx FF K-1 mi to krasne vykresli aj uplne rohy na f11 (tam sa mi zda najlepsi, nad f11 uz zacina difrakcia).
dostalo ma, ze to nema ziadnu farebnu aberaciu (CA). paci sa mi kontrast v protisvetle, aj farby celkovo.
ale nasiel som jednu chybu. ked som ostril na to zacvaknutie "nekonecno" co nakalibroval vyrobca, tak je potom horny pravy kraj fotky blato.
skusil som potom ostrit uplne na doraz nekonecna a fotky uz boli ostre aj v tom rohu. som si vydychol :-)

vsetko JPGy z fotaku bez uprav - profil Bright (na Nikone D750 som mal taky profil SD - Standard nastaveny), vacsie rozlisenie sem ani nebudem davat, zbytocne. a teda dufam,ze ti tu nespamujem vlakno o Samyangu.

f11
Obrázek
Obrázek
f16
Obrázek
f2,4 - skusal som ostrit aj na uplny pravy roh a je teda ostry, chvala bohu
Obrázek
na fotaku vyzera ten IRIX fakt pekne.
Obrázek

uz som si objednal polarizak, tento vysiel v testoch vyborne v pomere kvalita/cena (sieste miesto z 20tich)
http://www.ebay.com/itm/NiSi-MC-CPL-Fil ... Sw6EhURcRa
http://www.lenstip.com/139.25-article-P ... mmary.html

a toto som objednal na hranie/vyskusanie (za tie prachy je mi to jedno),ci to nebude vinetovat s 100mm LEE prechodakom (ten si poziciam od kamosa predtým nez si daky ja kupim)
http://www.ebay.com/itm/Zomei-Square-Z- ... 1033779019
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 1. 2017 11:05

Irix ma vlastni vlakno, takze budu reagovat s dovolenim tam:

viewtopic.php?f=213&t=1256385&st=0&sk=t&sd=a&start=15
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků