Filtry k fotoaparátu Nikon D5500

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Tomi V 28. 7. 2016 16:37

Dobrý den, jsem šťastný majitel zrcadlovky Nikon D5500, rád bych si k pořídil nějaké základní filtry.
Mám 2 objektivy:
Nikon 18-55 AF-P VR s průměrem 55(pr. 55 je napsáno na přední straně objektivu
Nikon 55-200 AF-S VR II s průměrem 52.
Jestli tomu dobře rozumím, budu potřebovat od každého 2 (průměr 55 a 52).
Jako základ beru UV filter- nasadí se a nesundává se, bere se i jako ochrana filtru. Je to tak?
Co dál?
Polarizační fitr, nebo přechodový (popřípadě oba)?
Jedná se o běžné focení(dovolená v Chorvatsku, výlety do přírody, oslavy narozenin...)
V obchodě mi byli nabídnuty filtry HAMA- polaricační a UV (cena myslím dohromady kolem 1000 Kč).
Stačí tyto filtry, nebo za určitý příplatek se dá koupit výrazně lepší?
Obejdu se bez přechodového filtru, nebo je také potřeba?
Dá se nasadit více filtů najednou(když se UV nesundavá)?
Děkuji za případně odpovědi.
Tomi V
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 28. 7. 2016 16:56

Polarizák je základ. UV je zbytočný, je to fakt len ochrana skla, ak teda ste v situácii keď to treba. Je to na Vás, časť fotografov ho má stále a časť vôbec. Len je dobré mať keď tak slim verziu, inak ak budete mať UV + polarizák, môže to pekne vignetovať..
Ak ich nebudete používať permanentne nasadené (čo je IMHO blbosť), tak je zbytočné kupovať 2 polarizáky, na ten 55-200 nasadíte polarizák 55 pomocou redukcie 52-55, ktorá stojí pár šupov (taká kovová pidi príruba), napr. z ebay za babku.
HAMA v tej cene bude ten najnižší základ a treba rátať s tým že sa šetrilo. Ale mnohým stačí.
S prechoďákom by som počkal až si ujasníte zameranie, význam majú pre krajinára s prudko kontrastnými scénami, u D5500 má samotný čip natoľko slušný DR (o možnosti HDR alebo skladačky ani nehovoriac), že by som počkal či ho bude vôbec treba.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomi V 28. 7. 2016 17:08

Díky, to jsem nevěděl, že existují redukce...To bych samozřejmě koupil jeden, a raději hned lepší...
Dají se koupit někde na našem trhu (s nákupy z ebay nemám zkušenosti)?
Ještě jednou díky za odpověď.
Tomi V
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 28. 7. 2016 17:14

Redukcie nie je problém, lepší fotoobchod ich má každý, rovnako ich ponúkajú často aj v inzercii.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod golem2 28. 7. 2016 17:15

Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozel1982 19. 1. 2017 15:04

Zkusil jsem koupit na Aliexpresu polarizační filtr do slova za pár kaček. Moc jsem neočekával, ale překvapení, dělá to co má
kozel1982
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků