Sony a6000 objektivy

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod houkat 23. 11. 2015 21:57

Dobry den,

planuju v radu nekolika dnu koupit bezzrcadlovku Sony a6000. Jsem relavne amater, na druhou stranu me hodne bavi nad scenou premyslet a fotit tak budu jako "od boku" tak obcas i "chytre".

Nasel jsem dve zajimave nabidky na Sony a6000, ktere se lisi objektivy v kitu. Rad bych vas poprosil o srovnani, popr. doporuceni ktera nabidka vam prijde vhodnejsi.

Nabidka 1
Sony a6000
objektiv 1: 16-50mm, F3.5-5.6
objektiv 2: 50mm F1.8
Cena 19.000,-
(https://www.fotoskoda.cz/sony-a6000-cerny-16-50mm)

Nabidka 2
Sony a6000
objektiv 1: 16-50mm, F3.5-5.6 (stejne jako vyse)
objektiv 2: 55-210mm F4.5-6.3
Cena 23.600,-
(http://www.amazon.co.uk/Sony-ILCE6000YB ... B00IE9XH90)

Me otazky:
1) Jaky bude hlavni rozdil mezi 50tkami objektivy z obou nabidek? Me se libi velmi dobra svetelnost u prvniho, ktera je vykoupena absenci zoomu (proto ta svetelnost). V jakych situacich je vhodnejsi mit na srovnatelnem objektivu zoom a v jakych je vhodnejsi dobra svetelnost? Rad bych si ujasnil, co pri vyberu nabidky 1 ziskam a co ztratim ve srovnani s nabidkou 2.
2) Bude nejaky rozdil mezi fotakem koupenym na ceskem trhu a na UK trhu? Cetl jsem ze do Sony a6000 je mozne instalovat vlastni aplikace, ktere ovsem nejsou dostupne pro cesky trh. Je to marketingova funkce nebo ma dobre prakticke uplatneni?

Dekuji za rady
Tomas H.
houkat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ho_ni_ma_lo 27. 11. 2015 00:26

já mám Nikon ale uvažuji o výměně místo ,,50" za Tamron 60mm f2 zvaž to taky
ho_ni_ma_lo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 11. 2015 09:54

Ak chces aj nieco kreativnejsie a mat zaujimavejsie moznosti pri foteni, tak urcite ponuka c1.
Pevny objektiv je viac o premyslani, lepsia svetelnost ti umozni napr. vyrazne viac rozmazat pozadie, fotit v tme, robit zaujimavejsie portrety (kde sa da toho tiez vela naucit) a po zacloneni uz na f2,8 je kvalita obrazu vyrazne lepsia ako u oboch zoomov, no zaroven je obraz atraktivnejsi.

55-210 je nieco podobne ako setak, s podobnym obrazom ako ma dalsich milion turistov. Je to fajn objektiv na dovolenku ak budes fotit nieco vo velkej vzdialenosti a clonu aspon f8...

http://www.dxomark.com/Lenses/Compare/S ... 82_0_744_0

Co sa tyka aplikacii, tak vsetci aj tak nastavuju nejake cudzie krajiny, lebo pre nase regiony je ich dostupnost slabsia.

Edit: Tamron 60/2 by sa na Sony fotoaparaty s bajonetom E velmi nehodil...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 27. 11. 2015 20:16

Ti co radi foti maji canon nebo nikon. Ti co se radi patlaji v problemech maji Sony ;)
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ho_ni_ma_lo 27. 11. 2015 21:20

a kdo je chytry tak ma Pentax / Fuji / Olympus-Panasonic
ho_ni_ma_lo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 28. 11. 2015 12:32

Tak chytry ze hledal hledal az prebral :D
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 28. 11. 2015 13:48

Že by chell přebral už v sobotu po obědě ? Je to možné ? ;-) :-)
Tahle, co tak žádostivě pokukuje jestli nezbyde, mívá standardně přebráno až večer. :D :D

IMGP7013-12.jpg

:-)
Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 28. 11. 2015 13:57

Puntik, jedna z tvojich najlepsich foto, aspon co momentu tyka :)
Ale tvoj komentar nekomentujem,iba foto.
PS: pozeram to z mobilu, a neviem ci ti to ostrenie neuslo az za... ;-)
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 28. 11. 2015 14:46

Njn slapl jsem mu na kuri oko pHentax. Ale tak to je. Kdo foti ma canon nebo nikon. A uz nic neresi, protoze nic resit nemusi. Vse funguje a muzou fotit bez omezeni.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 28. 11. 2015 14:55

chel píše:Njn slapl jsem mu na kuri oko ....

Já jen že tady nejvíc řeší právě ti, kdo by podle tebe vůbec nic řešit neměli. Takže tady nejde o kuří oko, ale o standardně zbytečnou poznámku, mimochodem vůči Sony. ;-) :hm :-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 28. 11. 2015 15:43

Ja na to reagoval protoze prave vcera jsem videl pana s a6000 a resil problem s SD kartou pro video. Protoze to melo nejaky jejich specialni cosi avxc s (nekdo me opravi) a tak resil problem ....
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 21Petron 29. 11. 2015 13:49

XAVC-S má větší datový tok a je to kvalitnější video než HD, potřebuješ rychlejší kartu s min.kapacitou 64 GB, ale můžeš si zvolit AVCHD, které je už dost kvalitní a nepotřebuje nutnost velkokapacitní karty. Rychlost zápisu karty je v zájmu každého fotografa, takže čím rychlejší tím lepší ať nezdržuje.
21Petron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DAH00L 29. 11. 2015 18:19

Potrebujes fotit v neco dalce? - Ano - set 2
Potrebujes fotit portrety? - Ano - set 1

Potrebujes oboje? - Ano - podivej se za kolik se daji samostatne koupit jednotlive objektivy. Cenu pripocti k setum (zoom k setu 1 a portretak k setu 2) a co te vyjde lepe, to kup ...

-- 29. 11. 2015 19:22 --

Tp. kde fotak koupis je jedno. Pri kupovani aplikaci se pak musis zaregistrovat bud v UK, Nemecku nebo Finsku apod.

U UK je super, ze aplikace bude v anglictine, ale zase budes vse platit v librach.
U Nemecka platis pro nas v prijatelnejsim euru, ale apky jsou zase v Nemcine.
Myslim, ze Finsko to ma tak, ze platis v Eurech a apky jsou v anglictine ...

-- 29. 11. 2015 19:27 --

Puvodni AVCHD je sice "kvalitni", ale jen za urcitych podminek. V detailech to ten nizky datovy tok nedava. Takze urcite koupit min 64GB poradnou kartu. Nejlip cenove vysla nejaka s hnedou nalepkou a bilym pismem na ni, ale co to bylo zac jiz nevim ...
DAH00L
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 29. 11. 2015 21:59

A mame tu dalsi problemek SONY!!! viewtopic.php?f=1902&t=1242754 jejich patice je jina :D
To bude mit radost az prijde do atelieru a zjisti ze neodpali mistni blesky :D Protoze proc? Protoze SONY!!!!
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 29. 11. 2015 22:18

To čo je za blbosť? Takže ak na nikone sony blesk neodpálim, tak je blbý nikon?
:oboze
bob222
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků