Alternativa místo 14-42 mm II R k Olymp PENu

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 9. 2018 20:11

Podle mě, pokud to nebudeš nějak strašně vědecky zkoumat, tak ti oba objektivy poslouží skvěle. Já mám Olyho a spokojenost, Grimjaur asi toho Panáka a dtto ...

Asi bych volil podle ceny (při zaručeném původu) takže asi Panasonic.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 27. 9. 2018 09:49

oldbas píše:Ahoj, taky bych se rád optal k věci. Koupil jsem Panase GX800 + 12-32 a chci něco světelnějšího. Ke Canonu APSC mám 50/1.8 a je to moc dlouhé. Tak mě napadlo pořídit nějakou 25ku na m3/4. Jak si stojí Panasonic 25/1.7 oproti Olympusu 25/1.8. Nový Panas se dá sehnat kolem 5000kč.
Využití pro rodinné focení, hlavně děti.


Taky jsem to zrovna teď řešil.
Pokud nepočítám Zuiko 25/1.2 (na cesty jako doplňkový objektiv nepoužitelné), tak nejlepší by byla Leica 25/1.4 (hlavně bokeh), kdyby ... byla malinko menší a hlavně měla normální sluneční clonu (kulatou a otočitelnou).
Z těch tvých dvou je m.Zuiko o něco málo lepší (ostrost a hlavně flare), hezčí a především skladnější (papírově až tak ne, ale fyzicky tam rozdíl, na objektiv "do kapsy", docela je), ale zas dražší. Takže otázka je, za kolik by se ti oba podařilo sehnat a jakej cenovej rozdíl mezi oběma je pro tebe skousnutelnej. Já jdu do m.Zuika.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eltuto 27. 9. 2018 09:53

Sehnal jsem bazoš za 5tis OLYMPUS M.ZUIKO 25MM F/1,8, tak snad budu spokojen :)
Díky všem za odpovědi.
LG G2
eltuto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Grimjaur 27. 9. 2018 10:14

Dobra cena, spokojeny budeš.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků