Sigma 150-600mm f/5,0-6,3 DG OS HSM Contemporary

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 9. 2016 17:26

Len k tomu ISO a vysokemu sumu: lepsie je mat zasumene ISO 6400 a spravnu expoziciu, ako pouzit ISO 1600 a vytahovat to o niekolko expozicii hore - s nizkym ISOm bude omnoho horsi obraz. Na Canonoch to plati dvojnasobne (aspon v pripade starsich generacii).

Druhy problem je sklo - s f5,6 mas spravne povedzme ISO 6400 (zle), s f4 je to uz ISO 3200 (nic moc), s f2,8 staci ISO 1600 (faajn) s f2 objektivom ti staci uz ISO 800 = vynikajuce :)

Vonku je po zacloneni 150-600 super, do interierov to s takym sklom tazko zvladaju aj FF fotoaparaty - treba ratat s prisvietenim alebo extremnym ISO + aj vonku treba skratit cas, takze treba ratat s vysokym ISO.

PS: ano, na Olympiadach sa pouzivaju skla ako je napr. 800/5.6, no za inych svetelnych podmienok, ako je tu v halach bezne....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 30. 9. 2016 19:27

S.P.Q.R pokud čekáš, že s pořízením C760D, či C80D si nějak pomůžeš ohledně ISO, tak na to zapomeň. Jsou to vyhozené peníze. Ano, bude to o chlup lepší, ale stále nebudeš spokojený a oproti FF je výsledek úplně jinde.
Teď fotím s C70D, větší ISO jak 800 použiji výjmečně a šum tam prostě je. A je tam i na ISO 100. Upozorňuju, že většinou nepoužívám redukci šumu. Pokud ano, tak lehce barevného, ostatní bere detaily a raději mám šum a kresbu, než akvarel bez šumu. Po zmenšení, nebo tisku se většina šumu stejně stratí.
Problém může být i v AF 1200D. V hale pod umělím osvětlením prostě nebude stíhat správně ostřit. A jak píše Ondřej, i mírná podexpozice je v případě vysokého ISO a Canonu katastrofa. Je lepší korekci expozice do plusu, zvednout ISO a dělat fotky světlejší, než opačně. Při vyvolání RAWu expozici případně trochu stáhneš a je to.
Pokud jsi ale nahlodaný pro výměnu těla, což chápu, navrhuju pořídit FF tělo. 6D z bazaru seženeš okolo 28k ve výborném stavu. Cena jako za 80D, ale kresba a výstup na vysoké ISO o vesmír jinde.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S.P.Q.R 30. 9. 2016 23:07

snopa...u toho fotbalu to je složite s tím kam si stoupnout :o) tenhle sport je těžce nepředvídatelnej jelikož si hráči domlouvají až v hudle co budou hrat takže nevíš jestli jdou po zemi nebo vzduchem..na americkej fotbal je třeba znát dobře pravidla , ja to naštěstí hraju 15 let tak celkem umím číst hru už podle postavení...Na druhou stranu je tam třeba fotit více hračů takže asi taky budu odclonovat takže tenhle objektiv bude asi idealní. na zvířata je ideální..no mota se mi tam ten hokej :o))) Každopadně jsem zvědavej na fotky jak bude nove tělo...ale říct doma že potřebuju ještě další objektiv tak sem bez přítelkyně .o))))

-- 1. 10. 2016 00:22 --

Oldbas...No koupi noveho těla jsem planoval už před objektivem ta 1200D je opravdu slaba to si mě spíš ted nahlodal ty s tím FF :o)) Myslíš že s FF by se dal i ten hokej fotit obstojně? chapu že s tím objektivem to nebude do časopisu ale pro mně je ten hokej stejně vedlejší hlavní jsou zvířata a americkej fotbal. Jestli je to tak je ais lepší jit do toho FF naž za pul roku shanět další objektiv .o) asi je to směšne ale ještě sem fotky z FF neviděl..tedy nějak sem po nich zatím nepátral :o)
S.P.Q.R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snopa 1. 10. 2016 04:31

S.P.Q.R:
fotky z FF 6D jsou téměř všechny mé letecké, mizivé procento je tam z APSC. Už téměř nepoužívám jinou kombinaci než Sigmu 150-600 a FF, druhé tělo je jen záložní a někdy na něj nasadím záklaďák 24-105, většinou pokud se mi letadlo nevejde do 150 mm protože jsem blízko. FF by tě jistě posunulo k lepším výsledkům než jiný APSC, byť nový model.
Ono toho šumu je nejen méně, ale i má jiný charakter a po odšumu se tolik neztrácí detaily.
Mizerná světelnost objektivu v kombinaci s APSC nebude podávat nikdy skvělé výsledky v situacích s menší světelnou úrovní. V hledáčku toho také asi moc nevidíš, co?
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 1. 10. 2016 07:48

Nic není zadarmo. Na APS-C člověk potřebuje u takhle málo světelného objektivu dostatek světla, když ho nemá, může dát fotoaparát do brašny.

Na druhou stranu, mám aktuálně APS-C a 300/4, což je s TC 1,4 přibližně ekvivalent 427mm a f5,6 na FF, při mnohonásobně menších rozměrech a váze. Chybí mi do optima aspoň jedno clonové číslo, spíše dvě. Takže těch f6,3 může být omezení, zejména u Contemporary, kde se mi to vesměs líbí z hlediska ostrosti až po přiclonění na f8 (to je ale individuální, někdo může mít menší nároky).

U FF člověk musí počítat s vyšší cenou a hmotností. A také s tím, že bude bez cropu mít "kratší" objektivy, třeba i na fotbale jsem viděl některé profesionály fotit s FF a 300/2,8 a k tomu měli 1,4 telekonvertor.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod S.P.Q.R 1. 10. 2016 08:35

Snopa: No stoprocentně to bylo fotákem, něco s ním je pučil jsem si včera od kolegy jeho 1200D a fotky jsou o poznání lepší. Tak nevím jestli se oplatí davat foták do servisu a nechat si ho jako založní třeba na kratke zaběry. Ani netuším co s ním muže byt. Dival jsem se na nějake recenze a už sem rozhodnutej jít do FF:o)

Pemar: No ja počítal s investicí kolem 30 000 takže pokud mě vyjde ff něco přes 40 000 podle toho co píšete se určitě vyplatí došetřit. ta váha mě zatím trochu omezuje opravdu je to nezvyk s tou sigmou a jestli je ještě těžka i zrcadlovka tak to bude mazec ale myslím si že se s tím člověk musí zžít a zvyknout si na to v tom bych asi problem neviděl. Co se týče cropu tak u zviřat to asi bude trrochu vadit ale třeba u toho americkyho fotbalu stejně musíš chodit s hrou po lajně takže tam to vubec vadit nebude. Podle toho jak sem ted fotil s tou sigmou budu na tom fotbale zoomovat minimálně.
S.P.Q.R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S.P.Q.R 1. 10. 2016 21:22

Mám ještě takovej dotaz..Na tu 6D sem se trochu díval ale jak je to s objektivem? Když zadam kompaktní objektivy vyjede jich teda hodně malo a drahe to mi na tom pujde jen ta sigma? Protože na to opravdu nemam abych koupil fotak za 40 tisíc a ještě nove objektivy :o)
S.P.Q.R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snopa 2. 10. 2016 05:05

S.P.Q.R:

Ahoj, no ono záleží na tom co ze objektivy máš. U Canonu pro APSC mají značení EF-S, pro FF mají EF. Jsou ale i objektivy jiných výrobců (Samyang, Tamron, Sigma) které nestojí takový ranec a jsou použitelné.
Objektivy EF jdou nasadit na APSC bez problému, ale EF-S na FF se nedoporučuje zkoušet nasadit, může dojít k poškození mechaniky zrcátka a navíc nejsou konstruované aby vykreslily větší plochu než APSC. Fotka by potom vypadala jako pohled do kukátka ve dveřích. :-)
Objektivy co máš se dají na bazaru prodat a tam koupit na FF, na Paladixu jsou většinou za dobré ceny.

http://www.paladix.cz/bazar/index.php?b ... &wq=&uid=0
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stump 3. 10. 2016 22:15

Zdravím. Nezkoušel náhodou někdo na tu sigmu nasadit tc 2x ? zajímalo by mě jak se to sklíčko chová.
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 4. 10. 2016 17:09

stump:

No tak to mne ani ve snu nenapadlo, v tom objektivu by byla tma jak v Cholupickém tunelu po výpadku elektřiny. :D
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stump 4. 10. 2016 21:59

Já bych to tak kriticky neviděl. Navíc v kombinaci s apsc čipem by to bylo krutě dlouhé sklo
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 5. 10. 2016 03:58

Jo dlouhý by to bylo, 1920 mm, ale použitelné tak možná na astro foto. AF by to nepobral, a v APSC hledáčku by fakt byla skoro tma. Focení s takovou sestavou by jistě byl adrenalinový zážitek. :-)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S.P.Q.R 12. 10. 2016 05:43

Tak bych chtěl poděkovat všem co mi doporučovali Canon 6D.. Na něm je ta sigma jak vyměněná...Hold sem se placl přes kapsu a ještě musell k sigmě koupit Tamron 28-75 F 2,8 a tamron 70-200 f 2,8..Ted jede Sigma jak sem ani nečekal...fotí velice dobře i za velice špatneho počasí , dokonce i ten hokej už je velice dobry a normálně se s tou sigmou fotit dá. z 1200D a setových objektivu je to opravdu velky skok na 6D a sigmu..Ten rozdíl je opravdu vidět a člověka pak baví focení ještě více..takže ještě jednou díky.

Jen na okraj..zda se mi že 6d ma velice hlasitou zavěrku mnohem hlučnější než třeba 1200D je to v pořádku? Prodejce mi tvrdí že to je v pořádku ale znáte prodejce .o)
S.P.Q.R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snopa 12. 10. 2016 06:02

Jo tak 6D má takový hlasitější projev oproti APS C, ale je nutno si uvědomit, že závěrka je větší, a navíc to tam mává větším zrcadlem. Jsem rád, že jsi spokojen, ať ti sestava dlouho slouží. Na pár let máš vystaráno, co se týče těla i skel. :-)

P.S zkus nahodit fotky z hokeje, jak to vypadá nyní
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 12. 10. 2016 08:03

...a to je 6D z tych tichsich fotoaparatov. Keby si pocul moje Sony A7rII, tak to je iny rachot. Neskor mozno vyberies 5D4 a ten nevyrusuje pri foteni skoro vobec...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků