Spina uvnitr objektivu

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vendda 6. 3. 2018 11:05

Tak je tam ta špína, nebo tam je asi?
Pokud vyfotíš jednolité pozadí (nezaostřené) na vyšší clonové číslo a na fotce uvidíš smetí, tak tam špína na čipu je. Když neuvidíš, tak bych to dál neřešil. Na clonu 1,4 až cca 5,6 nebývá toto smetí moc vidět, na 16 a více už je vidno zřetelně.
vendda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hlava 9. 5. 2018 21:01

Tak rozuzleni s Voigtlanger pro pripadne pouceni je nasledujici.
Ani Foto Skoda to nedela, tam me rovnou odkazali na patrne distributora Voigtlanderu kdesi v tramtarii.

Jelikoz byl objektiv v zaruce, nechal jsem jej vycistit tak, kde jsem jej koupil. Tj u nejmenovaneho prodejce v Holesovicich (ne, Megapixel to neni), prej to pro ne dela “nejaky pan”. Vysledek? Po dvou tydnech prej hotovo, pohledem na optiku vsak objektiv vubec nevycisten. Prej jej pan vubec nerozebiral, jen jej ocistil zvenku (???). Nicmene od te doby jsem s nim nebyl schopen vyfotit slusnou fotku, vsechny nejake divne. Az mi to po case nedalo, ze objektiv cilene vyzkousim na ostrost a ono ejhle ... zaostreni na nekonecno posunuto nekam na rysku 2 metry. Z cehoz mi tedy vysla teorie, se se onen “nejaky pan” patrne snazil do objektivu (silou?) dostat, coz mu nejspis neslo, tak se na to vykaslal a vratil jej na prodejnu nevycisteny. Jenze jej pri tom patrne rozhasil. Inu objektiv jsem tedy dal prodejci na reklamaci, reklamace do 30 dnu nevyrizena, odstoupeni od smlouvy, vraceni penez. Pro me pribeh tedy skoncil relativne dobre, nicmene s velkym ponaucenim preferovat utesnene objektivy.
Hlava
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků