ZEISS

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod BigglesO27 21. 10. 2014 15:30

Ano a o to "zvětšení" právě jde, nebo věříš čtverečku víc než svým očím?
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 10. 2014 15:52

Presne, to "jen" bych ja nahradil slovem hlavne. Jinak ja si pomaham takto:

Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2014 16:28

To já sice rozumově chápu, díky za výborné video. Přesto mi to vrtá hlavou, když to umí potvrdit zaostření v hledáčku, proč ne v Live View?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod T-Lama 21. 10. 2014 19:38

Protože potvrzení u zrcadlovky pracuje s fázovým ostřením a při zvednutém zrcadle nemá z čeho brát data?
Jistě, že by bylo možné použít to i u vyhodnocování zaostření podle kontrastu, ale nevím, jestli to nějaký foťák dělá..
S peakingem a zvětšením nevidím důvod, proč by to někdo používal.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2014 20:15

Páni znalci, řekněte mi. jak se na Nikonu dělá focus peaking? Pokud vím, tak to na rozdíl třeba od Sony Nex 7 Nikon nepodporuje.

Zpátky ke Carl Zeiss. Tohle se mi docela líbí:

EOS 7D, Makro-Planar T* 2/50, f/2.5, 1/60 sec, ISO 800
© Kunito Imai:

Obrázek

https://www.flickr.com/photos/carlzeiss ... 4317249929

a jeden příklad angažované podpásovky:

Makro-Planar T* 2/50 © Laura Saffioti:

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 21. 10. 2014 20:40

Ty me Pemare pripadas jako kdyby ti bylo 21. Proc by mela byt aranzovana? Proc by to nekdo delal a pak to takto vyfotil, takovych fotek mam mraky, aranzovana dokonce neni ani tato.

-- 21. 10. 2014 20:50 --

"Fotil jsem základní padesátkou celé svoje mládí, neboť jiný objektiv byl drahý. Bez touhy dělat z toho umění." ---- A dnes padesátkou nefotím, protože už to mám za sebou. Nebo. Dnes lidi z anfasu nefotim, protoze už to mám za sebou. Nebo. Dnes panningem nefotim, protože to mám za sebou.
Něco takovýho a jíného může napsat člověk co vůbec nechápe co píše a co se hlavně chce odlišit a oznámit, že je dál než ostatní.
Přílohy
8874999851_4e0f4dd546_o.jpg
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2014 21:57

Radek71: Psal jsem angažovaná, ne aranžovaná :-)

Divím se, že to uniklo někomu, kdo má takový vytříbený smysl pro detail. A že se mi tento typ fotografií nelíbí, to je prostě fakt. Nejsou pro mne ani exotické, ani emocionální, jsou pro mne sterilní a nudné jako fotografie holek z Playboye.

Platí zákon mezního užitku, tisící fotografie tou stejnou padesátkou je nuda.

Jinak ta černobílá podpásovka má pro mne více autenticity a akce, ta barevná má více barev a méně emocí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 21. 10. 2014 23:08

Ja na detail nejsem, me staci ze je dobre ramec veci. Jo, chlap co sedi na voziku neni moc emoce. Linkoval jsem ho kvuliva tomu prehlednuti aranzovana/angazovana.
Cela sitauce je shozena hustokrutym adolscentnim tvrzenim o tom umeni a cernobile fotce.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 22. 10. 2014 07:16

pemar píše:Radek71: Psal jsem angažovaná, ne aranžovaná :-)

Pardon, ze sa miesam do tejto diskusie malym offtopicom, ale ja som to precital tiez ako aranzovana, az ked som si precital Tvoj prispevok, tak zrazu som videl spravne. To je sranda :shock:
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 22. 10. 2014 07:39

pemar píše:Páni znalci, řekněte mi. jak se na Nikonu dělá focus peaking? Pokud vím, tak to na rozdíl třeba od Sony Nex 7 Nikon nepodporuje.


Což je jeden z důvodů, proč mi pořízení manuálního objektivu k Nikonu přijde trochu unáhlené. Nicméně pro přesné zaostření stačí i kvalitní displej, nevím čím disponuje D7100, ale displeje, co se cpou už delší dobu snad do všech větších kompaktů a bezzrcátek, mají velmi jemný rastr a perfektní kontrast, takže není problém zaostřit na nepohyblivý, dostatečně čitelný cíl i bez zvětšování.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 22. 10. 2014 07:43

To je proto, ze "angazovana" se nepouziva, takze to clovek proste precte tak jak ceka a ne jak je to tam napsane. Jinak pokud neni k fotce popisek, nebo dokonce nejaky odstavec, tak velmi tezko to muze pusobit angazovane v spatnem slova smyslu. To si vyrobi az divak v hlave a lehce se splete jako v pripade toho riksi, to je normalni fotka z ulice, kdyz jsem takovou fotil, tak jsem chtel mit reportazni foto a to hlavne proto, ze v Indii jsou vsude krome Kalkaty zakazani, takze je to "vzacnost". Pokud ale vyfoti dite s holubem na piskovisti a napise k tomu "holubice miru" tak pro az ted je to problem, ne fotka z ulice.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 22. 10. 2014 15:43

Omyl, to má v hlavě fotograf a divákovi se to snaží "prodat".

Zpátky k Zeissu. Díval jsem se na doporučené pevné objektivy pro Nikon 810 a Carl-Zeiss je na prvních třech místech. To o něčem svědčí, minimálně o optických kvalitách těchto objektivů.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod BigglesO27 22. 10. 2014 17:52

Vždyť kvality těch objektivů nikdo nepopírá ;-)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 24. 10. 2014 18:30

Carl Zeiss Apo-Sonnar 135mm f/2 ZF.2 @f/2 1/250 ISO 100 + Portrait Pro 12 + Silver Efex 2 + Aviary: Warm -20:

Obrázek

Ten postprocessing tu původní testovací fotografii hodil někam úplně jinak, trochu jsem zakoketoval s černobílou a "uměním". Nemám co fotit, tak si z fotografické nudy hraji, možná se mi vrací černobílé období, k Zeissu mi to pasuje.

Tohle je původní testovací originál bez úprav:

Obrázek

(Je to fotografie, které měla jít do koše, není to ani správně zaostřené, řešil jsem při testu jiné věci ... a bylo to i seznamování se s objektivem a MF).

Ta černobílá úprava je hodně studená a destruktivní a do značné míry umělá, simulováno líčení jako u starší holky, obličej a pleť jsou upraveny, oči mají výrazné stínování ... není to moc práce, je to standardní "zkrášlovací" předdefinovaný profil, určený na zralejší modelky. Je to portrét jako od pouličního malíře.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod .ce. 3. 11. 2014 21:45

lukas_highenergy.cz píše:Tak ono to původně nebylo míněný tak, že Zeiss je nějaký příplatek za top kvalitu, ale spíš, že jsou to specifický skla (minimálně způsobem focení proti těm tradičním moderním s AF) a ucelená řada starých skle. Tak mě zajímalo kdo tím fotí a co z toho komu leze, jaký jsou s tím problémy... "


Zaujímavý pre krajinkárov svojim výkonom a váhou,a nie za moc peňazí je Zeiss Contax Vario Sonar T*35-70/3,4..
Přílohy
Vario Sonar 35-70.jpg
.ce.
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků