Poraďte s výběrem CPL filtru

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kultus 22. 11. 2014 14:56

Dik Golem, mne ale zajima prave ta Hoya HD, ono kazdy ten filter je necim odlisny, nekdy muzou byt rozdily vetsi nekdy mensi :) taky silou efektu se lisi nebo vlivem na kresbu...zabarveni do studena/tepla mne netrapi, fotim do RAWu...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 22. 11. 2014 15:03

Tak potom tu sú zrovnávacie praktické testy testy CPL od VF a HOYA
http://www.fotofiltry.eu/c_pl_filtr_pre ... foto_ps_ii
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hocal 23. 11. 2014 11:44

Prikladám eq 345mm a áno, v plnom rozlíšení je tam vidieť jemnú stratu detailov.
Obrázek
Obrázek
hocal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 23. 11. 2014 17:39

Presne tohle jsem myslel, mensi ztrata detailu je u tak dlouhe ohn.vzdalenosti naprosto normalni. Stejne cvakam do RAWu kde se s mensi neostrosti da slusne poprat...

edit: tak ja tam skoro zadny rozdil nevidim :) mel si polarizak natocen pro co nejvetsi efekt? Jestli ano, tak je to skvely vysledek...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hocal 23. 11. 2014 18:30

Rozdiel vidím na mriežkovanej anténe pri komíne.
hocal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 24. 11. 2014 10:52

Ne ne, ta antena je uplne mimo HO, to vubec neber v potaz ;) jinak uz jsem se asi rozhodl pro VF foto PS II za 1500,- je to dobra volba. Kdyby mi dali nakou slevicku vemu od nich zrovna i UV filtr jako ochranu...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LGA 24. 11. 2014 17:33

akce na VFFOTO.com
V rámci akce Vánoční dárky od VFFOTO zlevňujeme naše filtry. Tentokrát se jedná o špičkové C-PL filtry VFFOTO PS II. Sleva 10 % z původní ceny. Akce trvá od 22.11 do 29.11. 2014
LGA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 25. 11. 2014 09:23

Ano nizsi cenu jsem nasel, ale nevedel jsem ze je to vanocni akce. Tak to mi asi zadnou slevu na UVcko asi nedaji. Dik za info, jak ja se znam nechal bych to na vanoce a to uz by bylo po akci o<:)

Edit: takze mi p.Fucik nabidl jeste 10% slevu z uz slevneneho UV filtru, nicmene jsem se rozhodl nejdrive zkusit CPL a jestli bude tak dobre jak se vsude pise, nemam problem objednat UV pak...
kultus
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků