Canon EOS700D - objektiv na makro

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cross182 23. 4. 2014 16:40

Zdravím :)

Dělám si jen takový předběžný průzkum, zda vůbec jsou mé požadavky splnitelné - podle mě ne.
Mám rád makro, dosud mám jen seťák, ale rád bych si do budoucna pořídil i nějaký makro objektiv.
Je možné pořídit v cenové relaci 10k-15k objektiv, který bude fotit makro opravdu detailně? Nemyslím přímo fotky á la National Geographic, ale aby třeba na hmyzu šly jasně vidět chloupky, aby tam byl slušný detail očí, apod.

Jak říkám - osobně si myslím, že chci za málo peněz hodně muziky, ale bych rád za jakékoliv tipy (i na objektivy v této relaci).
Děkuji :)
cross182
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 4. 2014 17:30

Takovy objektiv Canon ma, nese oznaceni MPE-65. Je vsak pres rozpocet. Co te nebude stat ani korunu, je tvuj stavajici setak nasadit obracene, ziskas tak impozantni miru zvetseni, podstatne vetsi, nez nabizi klasicky makroobjektiv s pomerem 1:1. Vice info, vcetne ukazkovych videi, zde:

viewtopic.php?f=205&t=1207260&p=10055918&hilit=reverzni#p10055918
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 23. 4. 2014 17:58

http://www.vkfoto.cz/tamron-sp-90-mm-f- ... n-lenspen/

Pravdou je, že levněji vyjdou mezikroužky, pro velká zvětšení doplněné obracecím kroužkem. V případě jeho použití ovšem příjdeš o AF a ovládání clony. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cross182 23. 4. 2014 17:59

Děkuji za tipy. Jakmile budu mít čas, prostuduju si to blíž :)
AF mi ani nevadí, rád používám MF a clonu též přežiju :)
cross182
Návštěvník

Odeslat příspěvekod R.I.P 23. 4. 2014 18:38

Klasika - velmi dobrý makro objektiv: http://objektivy.heureka.cz/canon-ef-10 ... macro-usm/
Na paladixu bývá od 9kKč.
R.I.P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cross182 23. 4. 2014 19:17

Petr Luňák: Díky za ta videa, jsou super :)
Takže teoreticky mi stačí koupit http://obchod.fotoskoda.cz/jjc-reverzni ... canon-eos/ (mám EF-S 18-135mm IS STM).

Chtěl bych se ještě zeptat, jak je to s čištěním bajonetu? Já mám zatím jen ten seťák, takže objektiv vůbec nesundávám (nemusel jsem zatím čistit ani snímač, čistím pouze sklo). Je třeba jej po každém focení čistit? Pokud se nestane nic zásadního samozřejmě (např. nezvedne se prach nebo tak).
Teprve se budu učit s foťákem (doteď jsem neměl čas), tak se bojím sahat "dovnitř" :)

R.I.P. Jojo, po tom jsem se taky pokukoval, ale raději bych něco lepšího než 1:1 - ale jak jsem zmiňoval, chci hodně muziky za málo peněz, takže ten reverzní kroužek by pro mě mohl být vhodným řešením :)
cross182
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 4. 2014 19:59

Ano staci, respektive reverzni krouzek z ebay za cca 60Kc odvede tutez sluzbu, asi bych v tomhle pripade Skodu nesponzoroval ;)

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid= ... &_from=R40

Pokud nebudes objektivem rejt hlinu pred sebou, neni treba bajonet nijak cistit. Pro dobry pocit jej muzes otrit po foceni hadrikem.
Jinak objektiv pro Canon se musi clonit jeste kdyz je nasazenej na fotaku, jakmile jej sundas, jiz clonu zmenit nemuzes. To uz asi vis, doufam ;)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cross182 23. 4. 2014 20:08

Díky za tip :) Říkal jsem si, jestli není cena přehnaná :) Podobně jsem ušetřil i na sluneční cloně, která stála cca 450,- a v jednom shopu v Praze ta samá (jen neriginál) asi 120.
Hadřík musím taky dokoupit, koupil jsem si sadu i s Lenspen, kde hadřík zanechával pěkný svinčík. Takže ho používám max. jako podložku, abych si neušpinil a neodřel foťák : ))

Nene, nevěděl jsem to, díky. Teď se snažím ještě vygooglit výrobu difuzéru. Nemám ještě ani externí blesk - nejdřív bych to chtěl zkusit s integrovaným, když to tedy funguje i tak (při větším ISO).
Mohl bych se zeptat, z čeho jsou ty destičky na difuzér? Vypadá to jak prkýnko na krájení z tesca, ale to určitě není ono :D

EDIT: Pardon, až teď jsem si všiml komentu pod videem, kde je to napsané :) Pokud bys chtěl být konkrétnější, tak bych byl rád - třeba do zpráv. Tvoje řešení je totiž skvělé :)
cross182
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 4. 2014 21:10

Je to prusvitne PVC o urcite sirce, ktere jsem si vyrizl a tepelne ohnul do pozadovaneho tvaru (v pripade pouziti u reverzu). Pokud bys mel o nejaky rozmer zajem, muzu sehnat. Mam tu zrovna jeden kousek navic, i zariznuty, aby to vypadalo hezky v ocich skakavky :)

Obrázek

Kdyz nefotim reverzem, drzim to normalka v ruce. Funguje to skvele i u maleho blesku z kompaktu. Treba na portret.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků