Sigma 50mm f1.4 ART

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 4. 2014 14:24

Muj zivajici labrador nebezi, fakt ne ;)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 21. 4. 2014 20:25

No musim říct, že ty první výsledky Sigmy nevypadaj špatně - neutratit už peníze za něco jinýho, tak bych do ní šel... Každopádně 50tka na FF mi přijde jako fajn a třeba dneska sem se vyblbnul hned se dvěma různejma. Ale na 1,6x cropu mi to sklo nikdy nic neřikalo. To už na crop radši o něco dělší 85tku - stejně už je to oboje "dlouhý" a kvalita 85tek mi přijde lepší (ostrost, bokeh).
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 21. 4. 2014 21:14

Tak i tohohle psa by ta nová Sigma 50/1,4 Art mohla dát lépe, než můj objektiv. Jak jsem ale psal, nejsem odborník na psí portréty, taky ho nemám ideálně ostrý od čumáku k uším, ale je to pro mne ještě v toleranci, mazat to nebudu, je to můj první psí portrét. Fakt je, že to není v běhu a nevím proč, ale ten výraz toho psa mi připadá trochu strnulý, skoro bych se odvážil to nazvat výrazem kamenný:

Obrázek

Byl ale hodný, nikam neběhal a dokonce bych i řekl, že neštěkal.

Mimochodem, nejsem odborník na zvířata, rasu nepoznám a nemohu vyloučit, že to nebyl pes. :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod David_Sanda 22. 4. 2014 07:35

Testík, snad ho sem nedávám duplicitně :-)

http://www.thephoblographer.com/2014/04/12/review-sigma-50mm-f1-4-dg-usm-art/#.U1YNeqJ23ng

Má tam ještě odkaz na další fotky.
David_Sanda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 4. 2014 18:23

Komplet recenzia na TDP vrátane slušnej časti o AF: http://www.the-digital-picture.com/Revi ... -Lens.aspx
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 23. 4. 2014 08:17

V jedné z těch recenzí se zmiňují o tom, že za slabšího světla není AF úplně spolehlivý, uvidíme, jak bude fungovat na Nikonu, to "lepší než MF" by mi nestačilo.

Další mínus je, že není water resistant, pokud s ním půjdu ven, může to být problém, do brašny se mi nevejde.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 23. 4. 2014 12:08

Tak si koupíš větší brašnu, ne? Přece ta ochrana objektivu neni jen o dešti... Pořád je to daleko menší než Otu,s o kterym jsi psal...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 4. 2014 12:36

... kdyz on ten weather sealing nema jaksi ani Otus za 80tis., respektive vubec zadny sklo od Zeisse (a presto s tim lidi fotej vsechno mozny desitky let), tak proc to vytykat Sigme za zlomek ceny ;)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 23. 4. 2014 13:32

Zeiss FE pro Sony by snad weathersealing mít měly... Jak jsou na tom Zeiss pro Fujifilm netušim, ale čekal bych, že budou mít taky,
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 23. 4. 2014 15:26

Jaký máte poměr fotek dělané na 50mm a 85mm na DX a FX. Používáte někdo na DX 50mm více, než 85mm? Já jsem teď aktuálně nadšený z 85mm na DX a mám si kacířskou myšlenku 50mm neřešit na DX a koupit to až s fullframem. Jak to řešíte vy? Máte padesátku na něco oblíbenou? Používáte ji na portrét? Máte 85mm? Není jeden z těch objektivů zbytečný?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 23. 4. 2014 15:50

Osobně mi 50tka na 1.6 cropu u Canonu vážně neseděla a používal sem 35/1.4 a pak od 70 nahoru. Naopak na ff mi padesátka vážně vyhovuje. Obecně nejvíc používám kombinaci 28-50-135 (200) po přepočtu na ff.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 23. 4. 2014 16:04

Ani mne nepasoval 50/1,4 na 1,6x crope.... zaujimave, ze 85/1,8 na FF mam uz celkom rad, ale je to trocha iny obraz (aj AF).
50mm dava na FF celkom atraktivny "3D" obraz, mozno ho raz znova vyskusam :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 23. 4. 2014 16:06

Používám 35 a 50 na DX a chtěl bych něco slušnýho, co by na cropu udělalo 35mm ekvivalent (ale 28 je prostě moc blízko k tomu co už mám).
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 23. 4. 2014 17:16

Mně sedí 14mm, 21mm, 35mm, 85mm 135mm a 200mm. Padesátku nemám, ale mám ještě Nikkor-Micro 40mm, se kterou jsem velmi spokojen, často ji s sebou beru místo 35mm (jako bonus má bokeh a makro).

Když jsem o tom přemýšlel, napadlo mne, že mezi 35mm, 40mm a 50mm jsou dost malé rozdíly na to, abych s sebou tahal všechny čtyři objektivy. Také si kladu otázku, jestli má smysl kupovat 50mm, když mám 40mm a 85mm.

Proto mne zajímalo, jak vidíte 50mm vy. Prostě přemýšlím, jestli mám Sigmu 50/1,4 Art využití.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 4. 2014 17:20

Me padesatka na cropu teda bavila, bez vyhraneneho zanru. Kdybych v te dobe mel k dispozici kvalitni 30/1.4, tak by me to treba bavilo vic, ale jinak zadny stres, naopak to bylo moje oblibeny ohnisko, 85mm na cropu uz je subjektivne moc dlouhy.
Jedine ohnisko, ktere me na FF perspektivne nic nerika a nebavi me, je cca 35mm, ale tenhle nazor uz jsem tu jednou prezentoval, tak to nebudu rozmazavat. Jinak mam pevny 14, 28, 50 a 85. Cili zaokrouhlene vlastne dvojnasobky.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků