Zeiss 16-70mm F4 OSS vs 18-105mm F4 G pro NEX

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod atan 27. 12. 2013 23:20

Zdravím neměl by jste někdo prosím nějaký postřeh ohledně těchto zánovních objektivů ? Mě se nikde moc nedaří najít nějakou recenzi,nebo testík ...
Myslíte si,že bude o hodně horší objektiv od Sony oproti Zeiss ... líbilo by se mě mít o chlup delší ohnisko při stejném f .... budu rád za jakýkoli postřeh ...,, ale bohužel mám špatnou zkušenost ohledně velkého rozpětí ohniska ... :oops:

Chci to jako hlavní objektiv ,doplněk k pevné 50mm a 35mm F1,8 ... fotím vše ,obecně řečeno ...

http://www.dpreview.com/news/2013/08/27 ... 1-8-e-moun
atan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 21Petron 2. 9. 2014 12:22

Nedávno jsem narazil na recenzi 18-105, kde psali , že spíš vhodný na video, na statické fotky to není to pravé ořechové. Je ostrý na středu, ale od středu je to s ostrostí horší, zejména na delším ohnisku je pouze při f8 únosná kvalita mimo střed, jinak nic moc a trpí i na ostatní optické vady v závislosti na cloně a ohnisku. Zeiss je na tom určitě líp.
21Petron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 2. 9. 2014 15:39

21Petron: hmm, takže typický Sony zoom. Kdy už proboha přijde Sigma nebo někdo podobný s nějakým řádně ostrým objektivem pro E-mount APS-C. Ten Zeiss má výhodu proti 18-55 hlavně ve světelnosti a kvalitním dílenském zpracování. Ale ostrostí nevyvažuje rozdíl v ceně ani zdaleka. Pro mě byl zklamáním. S tvým 35/1,8 a 50/1,8 bude trochu někde jinde. Osobně bych od Sony ještě koupil 10-18, což se Sony opravdu povedlo a 55-210, což je levný a celkem kvalitní zoom. A jinak bych fotil 18-55, pokud fakt nepotřebuješ ten delší zoom nebo konstantní světelenost F4 na zoomu.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 21Petron 2. 9. 2014 19:48

Mám NEXE a taky čekám, jak na boží smilování na kvalitní zoom s lepší světlostí a trochu delším ohniskem než 16-50. Zeiss je předražený a ostatní zřejmě na APS-C kašlou, všechny nové objektivy jsou pro FF. Kupovat adaptér na A-mount + objektiv mi připadá nepraktické a zase za 20tis. a víc... :-\
21Petron
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků