Nikkor 70-300 VR vs. Tamron 70-300 VC

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Daf 11. 12. 2013 18:50

odlbas: Mám problém jen při focení na výšku, kdy má destička tendenci se protáčet v závitu. Bojím se jí utáhnout moc silně abych něco nezničil. Jinak není problém. Možná by pomohla nějaká s širší plochou. Jinak s hlavou jako takovou jsem vcelku spokojený.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 11. 12. 2013 18:54

Daf: já ji vždy dorval, co mi síly stačily, až jsem ji pak nemohl povolit a nic nikdy neruplo, toho bych se nebál.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daf 11. 12. 2013 21:30

Nu dobrá. Dám tomu ještě šanci a ušetřím ;) Díky.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maciakba 17. 4. 2014 09:28

ahoj, je to s tou stabilizaciou take hrozne ako u 17-50 2.8 tamron 2 generacia? tzn ze naozaj je tam diera kym ju nakopne? mal som doteraz 70 - 300 nikkor a ten odisiel do vecnych lovist tam stabilizacia a ostrenie bolo ihned
maciakba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 17. 4. 2014 12:16

Je tam znatelné zpoždění např. oproti setovému Nikkoru 18-105. Ale myslím si, že kromě focení sportu to není nějak zásadní problém.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maciakba 17. 4. 2014 12:30

a prave to je problem, fotim prevazne auta... takze to bude asi to iste ako 17-50 docerta tymto ma netesite to znamena zas kupa nikkoru :-/

je pravda ze pri sporte by mali byt vysoke casy ale pri paningu som s nikkorom pouzival stabilizaciu a uspesne tu by to asi robilo galibu
maciakba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 17. 4. 2014 16:41

pri autech tu stabilizaci stejnak vypnes.
Ma pri panningu ta stabilizace vyznam? to se ptam, nemam se stabilizovnym teletem zkusenost
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 18. 4. 2014 07:03

Měla by mít u nikonu v režimu active, kde se stabilizuje jenom vertikální posun. Odzkoušeno nemám.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 18. 4. 2014 10:08

Myslím, že ten Active režim je na něco jiného. Nicméně myslím, že Nikon umí detekovat panning a pak stabilizuje jen v potřebném směru. Jak je na tom Tamron netuším.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 4. 2014 11:31

Stabilizace Tamronu je tak ucinna, ze je na pannig vylozene nevhodna. Naproti tomu u Nikkoru ji bezne pouzivam. V rezimu active.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maciakba 18. 4. 2014 13:21

nikkor perfektne zvladal paning sam to rozoznal a stabilizoval, stabilizaciu som nikdy nevypinal pri foteni, jedine na tamrone 17-50 2.8 ju vypinam za slnecneho dna... tak a tamron 70 - 300 je doma prve skusky nie je to tak pomale ako na 17-50 celkom rychlo sa nakopne zatial som spravil par fotiek kontrola len na lcd displayi ale zdaju sa mi ostrejsie najma na plnej diere oproti nikkoru, zajtra ho vytiahnem von uvidime ako sa bude chytat na paning aut
maciakba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomas.skipp 30. 9. 2014 09:24

Chtěl bych vás poprosit o rychlou radu.

Rád bych si pořídil k mé sestavě nějaké tele v cenové hladině do 15 tisíc Kč max. Chtěl bych jej na takové to zkoušení, jak mě to chytne (krajina, ptactvo, zvířectvo, pes). Našel jsem bazarový Nikkor 70-300 f/4,5-5,6 G AF-S IF-ED VR za 9 tisíc Kč a jsem téměř rozhodnutý jej koupit. Jenom bych se chtěl ujistit, že v cenovém limitu neseženu nic lepšího?
tomas.skipp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 30. 9. 2014 10:29

Jako alternativa se nabízí Tamron (jak je uvedeno v názvu vlákna). Za tu cenu by se asi dal koupit nový. Opticky je na tom minimálně stejně dobře jako Nikkor.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomas.skipp 30. 9. 2014 11:00

Ano, o tom jsem taky uvažoval. Ale taky je zde uvedeno, že ostření Tamronu občas zaváhá, proto raději Nikkor, ačkoliv bude bazarový.
tomas.skipp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maciakba 30. 9. 2014 12:09

ostrenie tamronu je fest pomale, mal som ho a vratil som ho... pri skuske na slovakiaringu nezvladol paning, fotil som psa nestihal ho ostrit ruky od tamrona prec ak chces fotit hocico co sa hybe. Na staticke objekty bol dobry. Ostrost naozaj lepsia ako nikon a stabilizacia fakt udrzala cas 1/50 na 300mm s pevnou rukou.
No a k bazarovemu nikonu, po mojej skusenosti s mojim starym by som sa bal starsich kuskov ako 5 rokov kde sa moze stat ze ti odide stabilizacia tak ako sa stalo mne a kopec dalsim ludom, je to nejaka vyrobna vada tychto objektivov.
maciakba
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků