Jaky 85mm objektiv?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chel 25. 7. 2014 07:59

A muze to byt taky o tom jestli si ten clovek neco kompenzuje .. prece jen 70-200 je dlooooouhy objektiv a nez pidizvik 85. ;-) o<:)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 25. 7. 2014 08:04

Ohnisko "tvoří" perspektivu, clona HO. Jak jinak.

:-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 25. 7. 2014 08:05

Mám 70-200/2.8 i 85/1.8 a obě mají své využití. 70-200/2.8 je prostě reportážní, zatímco 85/1.8 je na inscenované portréty.

Pokud ovlivňuji chování lidí při focení, tak 85/1.8
Pokud NEovlivňuji chování lidí při focení, tak 70-200/2.8.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 25. 7. 2014 08:07

a 70-200 zvetsuje EGO fotografa mezi nefotografy :D
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 25. 7. 2014 09:15

chel píše - : :-D :-D

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 25. 7. 2014 09:29

chel píše:A muze to byt taky o tom jestli si ten clovek neco kompenzuje .. prece jen 70-200 je dlooooouhy objektiv a nez pidizvik 85. ;-) o<:)


Potom je vážna otázka, čo si kompenzuje stredoformátovou Mamyiou? :D :D :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chel 25. 7. 2014 10:20

Maly chip FF? ;)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 25. 7. 2014 10:25

Takže keď používam m4/3 (okrem iného), tak som vlastne podľa tejto logiky celkom borec! 8-) :twisted:
Aj keď samozrejme na tigrov s mobilmi nemám... :-\
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chel 25. 7. 2014 11:05

No vsak vsichni s m4/3 jsou borci dyt maji lepsi chip jak aps-c a to jim umoznuje delat lepsi fotky. A s 85 na cropu 2 je to vlastne tele, takze ani 70-200 nepotrebuji, ale na delku to moc nebude a tak si muzou na to dat nejakaky mega kvetinac jako slunecni clon. To by mohlo pomoct .... mam rad uzitecne diskuze.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 25. 7. 2014 11:51

Fotky z Nikonu 85/1,8G jsem si poprvé prohlížel před koupí D7100, když jsem řešil, s jakými objektivy ho koupit. Nebyl jsem sám, kdo to řešil, ono bylo jak na oficiálních, tak na fotkách od prvních majitelů vidět, že mnoho objektivů v kombinaci s D7100 není schopno využít plný potenciál snímače. Výjimkami byly 70-200 a 85/1,8G. Koupil jsem 70-200, protože mi připadal univerzálnější. Kvalita objektivu se potvrdila, ale už první den jsem 70-200/4 dostal na limit, když jsem fotil ve Státní opeře. O něco později jsem přikoupil 85/1,8. Je to skvělý portrétní objektiv, ale na reportážní nearanžované focení mi z nějakých důvodů lépe sedí 70-200, takže 85mm zůstává v brašně nebo doma. Včera jsem to počítal, s 85mm jsem udělal do třiceti fotografií, s 70-200 stovky. Ještě jsem uvažoval o 135/2, ale vidím velké riziko, že bych s ním také moc fotek neudělal. O víkendu vezmu 85mm na výlet do Broumova.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 7. 2014 13:09

Ja teda nez si koupim novy objektiv, tak si primarne pokladam otazku, na co ho budu pouzivat, jakou perspektivu tim ziskam, respektive jaky chci/potrebuju zorny uhel a hloubku ostrosti. Dale postupuju vyberem vhodnych kandidatu, splunujicich predchozi pozadavky. Nasleduje zkoumani, ktery z adeptu nabizi nejlepsi pomer vykon/cena (na skla za 50+tis. fakt nemam, btw).
A ted tu, zda se mi, sleduju situaci, kdy Pemar (no offense) preskoci prvni, mozna i druhe kolo a odpichuje se az u tretiho, tedy primarne vybira objektiv, ktery nakrmi rozliseni snimace s tim rozdilem, ze jemu na cene, minimalne v porovnani se mnou, vicemene nezalezi. Jenze pak prijde situace, kdy je sice hezke, ze objektiv kresli spickove, ale co z toho, kdyz je mi to ohnisko v praxi "k prdu"? :)
Na druhou stranu mi to trosku pripomina me, kdyz jsem si na SACD kupoval klasiku jen kvuli tomu, jak hezky to hraje, pricemz vazna hudba neni vylozene muj hudebni salek kavy. Ted jsem na tom tak, ze se stale pidim po nejvyssi mozne kvalite zvukoveho formatu mych oblibenych zanru, ale nakonec si mnohem radsi pustim Enigmu v mp3, nez Strausse na SACD.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 25. 7. 2014 13:21

Jeste neco .. zkousim jestli mi dobre funguje web http://vitavecera.cz/nude-akt/

-- 25. 7. 2014 14:25 --

diky za kliknuti jede to dobre. kontroloval jsem statistiky.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 25. 7. 2014 14:45

Mně se ta 85mm moc líbí. Jen jsem podcenil to, že nemám dost objektů, motivů a jiných podmínek, abych měl co fotit. Zdá se, že na rozdíl od vás mám nouzi o modelky a náměty, proto se věnuji více čištění a seřizování objektivu a jiným přípravným pracem. Pevně věřím, že moje chvíle přijde.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FotoABC 25. 7. 2014 15:34

"Pevně věřím, že moje chvíle přijde."
Na tohle bych neosobně univerzálně odpověděl - "Jo, najdi si ženskou a 85-ka se netrhne." :-D Zvláště pokud chlapovi ta ženská vyčítá, že se víc zabývá fotkama, než jí samotnou. Tohle pak 85-ka řeší zcela spolehlivě. Neznám ženskou, které by vadilo, že jí ten její fotograf koupí nové šaty, zaplatí holiče, nafotí ji, vylepší v Photoshopu, vytiskne na A3+ a pověsí doma na zeď. :-D
Minimálně mu pak bude víc věřit, že se mu líbí. A fotografování přestane být nevhodným koníčkem.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 25. 7. 2014 16:39

Naozajstny umelec má uhel a kladivkovy papier. Fotografi su zufalci čo nevedia kresliť... ;-)
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků