Filtr k objektivům - prosím o radu

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod stano.stano 2. 5. 2009 11:06

honzinulanek píše:Neotáčí se náhodou u těch objektivů přední člen? Tam bysis s tím polarizákem asi pěkně užil...


Ja pouzivam polarizak na otacajucom sa objektive, ale ziadny problem nemam. Jednoducho mam meranie expozicie nastavene permanentne a namacknutim spuste sa zablokuje len ostrenie a ked chcem zaaretovat expoziciu mam predsa AE-L.
stano.stano
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mholec 2. 5. 2009 19:48

Mám zkušenosti s hromadou "nounejmů" včetně Kenka a rozdíl je výrazný. Konkrétně polarizák od Kenka se chová jako nejlevnější UV od Hoya. Nejlepší zkušenosti mám se značkou HOYA v poměru cena/výkon. Velice se mi osvědčil i B+W ale cena je zase o něco vyšší a rozdíl oproti HOYA jsem okem neviděl. Na prodejně v Aaronu a tuším ještě Fotoškodě mi doporučovali Marumi ale zkušenost s tím nemám.

Než kupovat nounejmové sklo za 600, je lepší koupit značku za 3000. Kvalitní filtr se dá vždy později prodat a vydrží déle i z hlediska konstrukce.

Na druhou stranu v případě UV bych na značkách jako HOYA nebo BW nelpěl.
mholec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mholec 2. 5. 2009 19:52

A do šmejdů na Aukru bych rozhodně nešel. Je to dovezený kus skla, na který se někde na hranicích napíše nějaký název "super exklusive filter for idiots" a sociálové na Aukru kupují a fotí s úsměvem na tváři a pocitem, zlatý to filtr.
mholec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 2. 5. 2009 21:10

mholec - Predpokladam ze sis takove filtry poradne vyzkousel pokud mas tak ostra slova.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod df_cz 3. 5. 2009 19:37

honzinulanek píše:Neotáčí se náhodou u těch objektivů přední člen? Tam bysis s tím polarizákem asi pěkně užil...


No, ono i s těmi otáčejícími se objektivy to jde, je to sice méně pohodlnější, ale... jde to :)
df_cz
df_cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honzinulanek 3. 5. 2009 21:51

jinak doporucuju koupit neco jineho nez setak. Asi pred rokem jsem setak nahradil sigmou 18-50/2.8 a jako super. Stala asi desitku. Pred tydnem mi kamaradka pujcila svuj novy nikon se setakem a bylo to teda hodne poznat, priserne pomale ostreni atd. Jen tak odbocuju, vzpomnel jsem si na to v souvislosti s tim otacenim predniho clenu (sigma neotaci).
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod David P. 4. 5. 2009 09:04

Hama vs Hoya: Sám jsem dříve experimentovat s tou Hamou. Levně jsem si odzkoušel, jak polarizák funguje a nějaký čas jsem ho používal. Zdálo se mi ale, že na některých snímcích trochu zkresluje barvy (hlavně vymodřená obloha občas dostala nádech do růžova nebo žluta) a také trochu vinětoval. A tak jsem na eBay koupil v přepočtu cca za 800 Kč (to byl ještě dolar za 15) filtr Hoya (u nás tehdy s cenou od 2500 do 3900) a od té doby naprostá spokojenost.

Otáčení seťáků od Nikona: Mám Nikon D40 v setu s objektivy 18-55 a 55-200, oba mají poslední člen pevný a neotáčí se. Ale kolega má starší D50 v setu s 18-55 a tomu se protáčí. Evidentně tu Nikon provedl nějaký upgrade a novější seťáky se zkrátka neotáčí.
David P.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mholec 6. 5. 2009 15:45

_DAVE_: vyzkoušel a rozdíl v kvalitě je mnohem větší než rozdíl cen
mholec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jony 7. 5. 2009 09:34

David P. a tomáš Hoya HD nebo Hoya Pro1 ?nebo jaký?
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David P. 15. 5. 2009 13:01

HMC super
David P.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smeli 16. 5. 2009 09:55

Sám mám filtr Kenko Pro1D DMC CPL a nemůžu si stěžovat. koupil jsem ho také levně ze Slovenska. U nás stál cca ke 3 a půl až 4 a tam vyšel na 2 700. Jinak jsem někde četl, že Kenko a Hoya jsou jeden a ten samý výrobce, jedna a tatáž značka, ale že pod značkou Kenko se prodává na domácím, tj. japonském trhu, kdežto Hoya je značka pro export. Jinak filtry Pro1D by měly být nejvyšší jakosti co tento výrobce vyrábí. Jinak jiné pol. filtry jsem nemě, takže nemůžu srovnávat. Jinak firmě Hama jsem vděčný za UV filtry. Je to levná ochrana drahých objektivů a svou funkci plní dobře.
8) Nikon D80 + Nikkor 18-70/3,4-4,5 + Nikkor AF 50/1.8D + SanDisc Extreme IV 4GB + Kenko Pro1d CP + Marumi CG + Nikon SB-800 8)
smeli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuwlax 9. 7. 2009 19:43

Znamená označení CPL u tohot filtru že je cirkluační?
http://www.daganet.cz/hoya-polarizacni- ... p-183.html
Je i tento levnější polarizační filtr Hoya kvalitní? Díky
kuwlax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod smeli 9. 7. 2009 20:50

Znamená to to, že se jedná o cirkulární polarizační filtr (CPL). Jde o upravenou vrstvu polarizační fólie či co je to na tom sklíčku zač, která sice světlo usměrní, ale po průchodu filtrem světlo rozptýlí aby nedošlo ke klamání a zkreslování automatiky fotoaparátu. Jinak jsou oba stejné. Ale k tomuto filtru se, bohužel, vyjádřit nemůžu, jelikož jsem ho nikdy nezkoušel. Sám mám obdobu tohoto filtru pro japonský trh (Kenko) a jsem s ním velice spokojený. A myslím si, že jesli nejste profesionální fotograf, tak určitě nemusíte dávat x tisíc do drahých značkových filtrů. Výsledky stejně moc nerozeznáte. :-)
8) Nikon D80 + Nikkor 18-70/3,4-4,5 + Nikkor AF 50/1.8D + SanDisc Extreme IV 4GB + Kenko Pro1d CP + Marumi CG + Nikon SB-800 8)
smeli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků