Tamron objektiv - nelze sundat filtr - pomoc

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cabernet 4. 12. 2018 10:52

Dobry den, nejde mi sundat polarizacni filtr z objektivu Tamron SP 17-50mm f/2,8 XR Di II VC pro Nikon.
Zavit (hrana objektivu) je trochu zkriveny a proste s tim nejde otocit.
Neporadi nekdo co s tim nebo nejaky servis v Brne?
Diky
cabernet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 4. 12. 2018 11:00

Skus zavaraninovu gumicku. Akje tlak rovnomerny po obvode, ide to ľahšie. A nabuduce obehni zavit filtra obyčajnou tužkou, grafit pomaha.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod honza08 4. 12. 2018 13:22

Existují na to speciální svěrky - viz odkaz

http://www.fotobezhranic.cz/49-62mm-sve ... -d2335.htm

ale v podstatě potřebuješ rozložit sílu po celém obvodu filtru, protože při povolování rukou čím větší sílu použiješ, tím víc filtr stiskneš a deformuje se a nepovolíš ani prd. Používá se na to nejlépe nějaká silnější gumička, bužírka, nebo já v nouzi používám obyčejný USB káblík. Jde o to flitr obejmout dokola káblíkem, stisknout pevně oba konce k sobě (stejný tvar jako je ta svěrka na obrázku) a pokusit se otočit .
honza08
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cabernet 4. 12. 2018 14:07

Díky! Vyzkouším.
cabernet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel Divis 25. 12. 2022 17:40

Supr, fungovalo - obejmul jsem zavařovací gumičkou, takže filtr neklouzal a pak při vysunutém objektivu přiměřenou silou odšroubil - supr nápad, nemusel jsem posílat do servisu
Pavel Divis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ferdin 30. 12. 2022 23:29

Sice s křížkem po funuse-ale třeba se to bude někdy hodit: sejmout objektiv, opřít na plocho filtr o pružnou podložku (měkké lino, tvrdou gumu, někdy stačí i ubrus když se žena nekouká) a pod tlakem otáčet. Filtry mají na obvodu vroubkování a vždycky mi to zabralo.
Ferdin
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků