Nikon 58mm f1.4G alebo Nikon 85mm f1.4G

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Džema 14. 8. 2018 13:56

Ahojte.
Vlastnim D500.
Chcel by som nejaky portretny objektiv.Zaujali ma tieto 2 objektivy.Druhu znacku nechcem.Po tom co som mal niekolko sigmy tak uz len nikon.
O 58mm som vela cital a ze je velmi makka na F1.4 az 2 a dokonca na DX nieje presny autofocus.Ale zasa ju chvalia pre jej bokeh.Nikon 85 tam som cital len dobre ohlasy.
Mozno som este zvazoval aj tamrona 85ku.
Mozete mi napisat na tieto objektivy vase realne skusenosti?
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 14. 8. 2018 14:50

OT - Džema: ty si teraz predaval 50-100/1,8 ze prechadzas na iny system. A teraz zhanas objektivy na D500 ? Len ma to zaujima.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Džema 14. 8. 2018 15:21

Landov, velmi som to zvazoval.Tak som to aj dal do inzeratu. Uz mam predane vsetky objekitvy.Na tej sigme mi vadila vaha.Ostal mi len nikon 24mm F1.8. Aj na toho mam zaujemcu.Len sa nechem akosi vzdat d500.Ale vidim to tak, ze to k tomu smeruje. Je to super stroj.a chcel by som nieco na portrety, hlavne nech to nieje tazke.
Tak este sa tu chcem spytat.
Ak viete o nejakom inom objektive, kludne dajte typ. tak do 1100€
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Seb9 15. 8. 2018 13:51

Fotil jsem s oběma a musím říct, že ani jeden za ty prachy nestojí. 58mm je opravdu hodně měkká na f/1.4 (i když je zde reálná možnost, že to je záměr) a navíc má dost příšernou longitudální aberaci. 85mm je taky poměrně měkká na f/1.4, ale je o něco lepší volba.
Kdybych chtěl vyhodit tolik peněz za portrétní objektiv od Nikonu, šel bych do stopětky. Ani ta není opticky stoprocentní, ale je zdaleka nejlepší. Pouze si ji nedokážu představit na APS-C, možná by byla až moc dlouhá.
Pokud byste dal ještě jednu šanci Sigmě, šel bych do jejich ARTové padesátky, ta je na jejich poměry relativně lehká, opticky je výborná a na APS-C z ní bude hezký portréťák. Se všemi objektivy jsou fotil (i když na FX).
Seb9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pemar 16. 8. 2018 18:53

Nikon 105mm na D500 mohu doporučit, jen pozor na fotky blízko nejmenší zaostřovací vzdálenosti, tam se mi projevuje neostrost a aberace a nový kus je mimo cenový limit. Sigma Art není sázka na jistotu, ale když vyjde, je to paráda.

58/1.4 je hodně měkký, ale když někdo umí využít ten bokeh, jsou z něj zajímavé fotky.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Džema 16. 8. 2018 20:10

Takze mam po probleme,
neskutocne som dlho bojoval z FF ci BF.
Ale je to vyriesene.Velmi dlho ma to tahalo k FUJI.Povedal som si ze je spravny cas na zmenu.Po predaji som este na tom zarobil, kedze veci boli kupovane z anglicka.Predal som komplet celu vybavu a kupil si Fujifilm XH1 a objektivy 23mm F1.4 a 56mm F1.2 a nikdy som nebol šťastnejší.Presne tieto ohniska som chcel. A stabilizovaný čip je veľmi príjemný bonus. A nic viac nepotrebujem.
Vobec tohto kroku nelutujem.a tie fotky z fuji su neskutocne.To jejich JPG maju nieco do seba.
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 8. 2018 22:36

Dobra volba! Nech teda sluzi k spokojnosti :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZavorkaCZ 23. 8. 2018 08:56

na D500 snad jedině Sigmu 50-100 1.8, Mít takový objektiv na FF tak nic jiného nepoužívám. Ostrost je perfektní, světelnost také, univerzálnost parádní, jen nemá stabilizaci.
ZavorkaCZ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků