Portréťák - Sigma/Samyang/Zeiss/Nikon

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Devil007cz 13. 12. 2017 09:37

sirgarfield píše:Tak jsem byl navštívit Fotoškodu. Po tom téhle zkušenosti jsem na 99% rozhodnutej, že samyang brát nechci. Indikace se vůbec nechytala a co si budeme povídat, ani zpracování mě moc nenadchlo. V ruce jsem měl i Sigmu, ze které fotky, které se povedlo správně zaostřit vypadají perfektně, ale bohužel když jsem přišel domů a hodil vše do počítače, zjistil jsem že moc konzistentní nebyla. Vyzkoušel jsem si též Zeisse, sice neměli starší verzi Sonnaru, takže se ke mě dostal rovnou Milvus, ale musím říct že to sklo mě naprosto uchvátilo. Zpracování je na jedničku, do ruky mi též padnul perfektně a kupodivu i přes mf jsem si odnesl většinu fotek správně zaostřenou, což mě mile překvapilo. Opticky se tomu sklu nedá nic vytknout, jen je cenově trošku jinde a tak si říkám, jak moc se liší, oproti předchozí verzi.


Akorat,ze treba ten Samyang 135 F2.0 je kvalitou skla na urovni Zeiss objektivu. Staci se podivat na recenze nebo na fotky na Flickr. Nicmene verim, ze na zrcadlovce se s tim ostri asi dost blbe, zvlaste pri te male hloubce ostrosti na plno clonu. Tady ma miroless navrch.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sirgarfield 13. 12. 2017 15:57

Ta 105 1.4 taky vypadá moc dobře, ale zase si říkám, že kombinace 85+135 dává větší smysl než 85+105... Jestli se Apo Sonnar od Milvusu moc neliší, asi není co řešit, za 30k se mi jeví jako skvělá volba.
Ano, vím že ten samyang je opticky perfektní, ale nepovedlo se mi s ním udělat jedinou kloudnou fotku a přes lv fotit nehodlám, tudíž je pro mě to sklo vcelku useless.
sirgarfield
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 13. 12. 2017 17:14

Ja jsem si to myslel, proto jsem to uz predtim psal. Na miroless to dava vice smysl samozrejme a za 12,5 tisic je to jasna volba.

Uz se nemuzu dockat, jedu si pro nej bud o vikendu nebo pristi tyden. Zalezi jak bude cas.
Devil007cz
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků