Canon EF 50mm 1:1.8 II vs Zeiss Planar T 50 f/1.4 ZE

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tetref 6. 9. 2017 08:33

Zdravím, mám na zkoušku Zeisse a chvíli jsem fotil i s padesátkou od Canona s mojí zrcadlovkou 600D.
Otázka zní, jak to, že Zeiss je několikrát dražší, když při tom se zdá, že podle různých recenzí je kvalita srovnatelná, je to jen tím zpracováním (kov místo plastu, více členů atd..) nebo jen tou značkou nebo, že má více filmový "look" ?

https://www.dxomark.com/Lenses/Compare/Side-by-side/EF50mm-f-1-8-II-on-Canon-EOS-700D-versus-Carl-Zeiss-Planar-1.4-50mm-ZE-Canon-on-Canon-EOS-700D__187_870_341_870
tetref
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 6. 9. 2017 13:47

Jen tak mimochodem je to jednačtyřka, jen tak mimochodem je to Zeiss, jen tak mimochodem je kovový, jen tak mimochodem užitnou hodnotu objektivu pro konkrétního fotografa nelze absolutně vyčíst z DxOMark měření. A pokud máš Zeisse doma, pak už vůbec není žádný důvod zjišťovat jestli ho za ty peníze chceš jinde, než ve vlastní hlavě. Tvůj dojem, Tvůj vkus, Tvoje zkušenosti, Tvoje poznatky a Tvoje peníze. Do toho se nevejde ani tisíc odborníků. Stačí jen věřit tomu, co chceš a co vidíš, nic jiného Ti ani Zeiss nepřinese, než to, co s ním Ty budeš umět.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tetref 6. 9. 2017 17:17

Takže jsem si to myslel, je to zpracováním, je to investice do budoucnosti s tím, že se mi po častém používání nerozpadne a jako bonus je tam clona 1,4 s kterou se dají dělat naprosto unikátní bokeh mazanice v pozadí...
tetref
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 6. 9. 2017 17:31

Vono jaksi i ty výrobní náklady jsou o něčem jiném. A i to sklo, které udělá rozdíl f/1.4 versus f/1.8 něco stojí a váží, tudíž opravdu vřele doporučuji, ať si drahé objektivy kupují lidi, kteří přesně vědí co od toho chtějí a proč jim nestačí ten levnější.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 6. 9. 2017 17:57

Klasická fotka Zeisem 50/1.4:

Obrázek

Každý si musí sám zvážit, co chce fotit a jak to má vypadat. Zeiss má jedinečné podání barev, ostrost, bokeh, 3d efekt, potlačení barevných vad a další věci, ale má i své nevýhody.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod tetref 6. 9. 2017 22:21

Fotek z tohoto Zeisse jsem viděl hodně, např. na flickru mají vlastní groups. Plno fotografů si hraje z clonou 1.4 ale stejně v praxi funguje na 2.8 a výše, kde už rozdíl asi nebude tak markantní. Jen mě udivil ten celkem slušný rozdíl v ceně. Každopádně je to pěkný oldskool macek. Je pravda, že vydrží mnoho let, mám např. 50/1.8 Pancolar a funguje s redukcí M42 dodnes. Na druhou stranu opravuji už druhého lowcost plasťáka Canona a už chápu proč dlouho nevydrží....
tetref
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků