Závierka Nikon

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod trinyt 7. 2. 2019 16:54

Dobry den,

rozmyslam nad bazarovou D750, len sa mi nezda pocet cvakov uzavierky u daneho tela.
Chcem sa teda spytat, ak si date vymenit zavierku na fotaku, zacina sa pocet cvakov v exife od 0, ci pokracuje pocitanie este z predoslej nevymenej zavierky? Dakujem pekne
trinyt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod n3pi 7. 2. 2019 19:14

Co si vybavuju inzeraty s vymenenou zaverkou, tak interni pocitadlo se neresetuje, seriozni prodejce vzdy uvedl priblizny pocet cvaku s novou zaverkou a dal k fotaku i starou. Tak jsem videl minimalne 5 inzeratu ruzne po CZ/SK internetu.
n3pi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 7. 2. 2019 19:57

Mně tedy servis starou závěrku po výměně neposlal, takže jsem ji nemohl při prodeji přiložit. Jednalo se o pozáruční výměnu u autorizovaného servisu Nikon ČR a D7000. Tuším, že se počítadlo nevynulovalo, ale jistě to nevím. Udával jsem počet snímků před + počet po výměně závěrky.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod n3pi 8. 2. 2019 10:00

No z logiky věci by ti při pozaručním servisu měli staré díly vrátit, protože ty jsou tvé.
Něco jiného by bylo, kdyby bylo v objednávce servisu nějaké pidi zatrhovací poličko s položkou "zaslat | nezaslat vyměněné díly zpět..." nebo pokud by se jednalo o opravu záruční nebo opravu výměným způsobem.
Ale to už odbočujeme.
Interním počítadlo se asi opravdu nevynuluje při výměně závěrky, protože to by pak dosti lidi mátlo. Ve fotaku totiž není jen závěrka. Takže by to dopadlo jako foták starý 5 let, notně použitý a otřískany a stav interního počítadla 2.694, s tím že senzor by měl najeto 500K. To by byl super zmatek...
n3pi
Návštěvník