Čištění snímače - osvědčené postupy

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Argaro 17. 10. 2018 14:06

Pravda asi je, že prach na snímači a prach v DSLR obecně je hodně mentální problém. Vždy si myslím, že jsem z něj vyléčen.... až do doby výměny těla. Pak nastává období, kdy to dost řeším....
Argaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ZavorkaCZ 17. 10. 2018 14:33

Osobně dávám přednost megapixelu, pokud se něco posere zaplatí to oni. na občasné vyčištění bych bral asi jedině balónek. :)
ZavorkaCZ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Argaro 17. 10. 2018 14:43

Ano - musím říct, že Megapixel na mě v tomto ohledu dělá také dobrý dojem. Ale zatím jsem je nezkoušel. Jinak balónek odfoukne nebo spíše rozfouká opravdu jen nějaké větši smětí. Na nějaké čištění to moc není :-(
Argaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 17. 10. 2018 17:38

Argaro píše:Kdysi jsem se bavil s jedním technikem v jednom nejmenovaném obchodu, který provádí mimo jiné čištění snímačů Nikon. Byl naprosto zděšený, když jsem mu řekl, že si snímač čistím sám. K tomu zděšení přidal několik příběhů na téma poškrábaných zničených snímačů od lidí, kteří si čistí sami.


To je IMHO pekna vtakovina. Sam som pred rokmi mal respekt pred cistenim, ale vyhrali obavy dat fotak do ruk niekomu, komu nehovori "pane", aby ho este nejakym sposobom doj*bal, takze som sa do toho pustil sam a naozaj je to banalna prkotina. Tie hrozne pribehy by som si rad vypocul :D
landov
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 17. 10. 2018 17:43

V zajmu servisaku a vyrobcu samozrejme je lidi strasit, jaka je to hruza.

Diky pavelmeli za pripomenuti cisteni vysavacem, taky jsem driv provozoval, ale ted uz se bojim :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Argaro 17. 10. 2018 18:13

No historky :-) ... v zásadě začal příběhem, který se asi opravdu může stát – o zlikvidovaném zrcátku, protože dotyčný nevěděl, že ho před čištěním musí sklopit …

Když viděl, že to na mě asi úplně nezabralo, protože zrcátko od snímače rozeznám, pokračoval s tím, že si lidé snímač poškrábou, aniž si to uvědomí – že každý, kdo čistí sám, prostě udělá nějaké mikroskopické oděrky…

Upřímně nevím. Je pravda, že jsem snímač měl možnost prohlédnout lupou jen párkrát a to jsem našel jen ty šmouhy. Hlavně proto jsem mokrou cestu zatím opustil. Navíc ani nevím, zda bych byl schopen mikro-oděrku na snímači rozeznat od prachu ….
Argaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 10. 2018 18:45

Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Argaro 17. 10. 2018 20:14

Super video. Díky.
Argaro
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků