D810 nebo D750 toť otázka :-)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod buddy870 9. 5. 2018 06:55

Tak už je doma fešák.

Obrázek

Měl bych jeden dotaz, v nastevavení je možnost volit mezi nekomprimovaným rawem, bezztrátově komprimovaným rawem a pak komprimovaným rawem. Je rozdíl mezi první a druhou volbou? Kromě velikosti 70MB vs. asi 40MB?

Jinak teda je to bomba a to nemám pořádný skla, dost se mi líbí podání pevný 35mm DX verze v FX modu, na clonu 1,8 to dělá velmi zajímavý efekt vinětace, na určitý momentky je to super. Jinak 85 je parádní a to mám slabší verzi s f/1,8...
buddy870
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hoax 9. 5. 2018 07:49

U bezztrátové komprese kvalitativní rozdíl není. Je to pro foťák maximálně malinko náročnější při ukládání. Teoreticky třeba o něco nižší výdrž. Stejně tak otevírání rawů v editoru může být trochu pomalejší. Závisí to na optimalizaci. Ale prakticky je to spíš bezvýznamný rozdíl, kterého si pravděpodobně vůbec nevšimneš.
Ztrátovou kompresi bych vůbec nepoužíval, když už se fotí do rawu.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod buddy870 9. 5. 2018 08:19

Jj tu třetí možnost jsem vůbec neuvažoval, spíš mě zajímala právě první a druhá možnost, protože jestli v tom rozdíl není, tak je zbytečný tahat 70MB rawy. Takže děkuji za info.
buddy870
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hoax 9. 5. 2018 08:55

Jj samotná kvalita rawu zůstává. Pak tam ale ještě máš 14 vs 12bit :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 9. 5. 2018 10:21

buddy870 píše:Jinak teda je to bomba a to nemám pořádný skla, dost se mi líbí podání pevný 35mm DX verze v FX modu, na clonu 1,8 to dělá velmi zajímavý efekt vinětace, na určitý momentky je to super.


Jj, tenhle objektiv používám docela dost na D750, líbí se mi ten trochu "lomo" vzled.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 9. 5. 2018 14:59

Taky jsem DX35ku chvíli používal, ale FX verze je ostřejší a má hezčí bokeh.
Raw jednoznačně bezztrátově komprimovaný. Nad ISO 400 by stačil i 12bitový, protože na té citlivosti už 14bitový nic navíc neobsahuje. Škoda, že nejde nakonfigurovat, aby se při citlivosti nad ISO 400 automaticky ukládal jen 12bitový raw.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod drátvarle 29. 8. 2018 20:32

ahoj máte něco proti nákupu D600 v r 2018 ? (pokud by byla za dobrou cenu a bez vady)
drátvarle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pemar 30. 8. 2018 03:17

Pokud nevadí AF starší konstrukce, převážně používaný v levných modelech pro amatéry ... snímač je opticky v pohodě, jen dříve D600 mívala trochu problém s olejem na snímači.
pemar
Expert

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků