Servis CANON EOS 100D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dj wenec 3. 4. 2018 14:31

Ahoj všem,

vlastním Canon EOS 100 D, 18-55 mm a 50 mm 1.8, rád bych se zeptal, jestli má cenu po cca 3 letech, kdy jsem fotoaparát používal skoro každý týden, zanést do servisu a provést seřízení či vyčištění těla a objektivů.
Ani pořádně nevím, co bych měl nechat seřídit a vyčistit. Je mi jasné, že když napíši někam do canon servisu či k prodejci, tak mi odpoví, že ano.

Rád bych obdržel radu od zkušených lidí, co už ví, co a jak.

Děkuji
dj wenec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavelmeli 3. 4. 2018 15:35

Tento model osobně neznám, ale cca 13 let fotím téměř denně tělami Canonu (10D, 40D, 7D, 5D a 6D) tak jen zkušenost, že jsem servis využil jen jednou, když mi na C 10D odešel AF modul. Jinak se k foťákům vždy chovám slušně a pokud bez problému fungují, tak nějaké preventivní seřízení nebo čištění, považuji za zbytečné. To samé platí o objektivech. Čočky ofukuji balonkem a speciálním hadříkem otřu, nebo použiji pen od Hamy. UV skla nepoužívám, na to mám sluneční clony.
Cca 1 x za rok "vyluxuji" šachtu těla před snímačem - mám na to udělaný speciální náhubek a vysavač snížím na menší výkon, abych pak z něj nedoloval zrcátko. Senzor od doby co existuje prachotřas nečisím. Je to ale na každém. Pokud Ti to funguje bez problému a nemáš prach na čipu, servis bych neřešil... IMHO škoda peněz.

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 4. 2018 17:33

dj wenec píše:Ahoj všem,

vlastním Canon EOS 100 D, 18-55 mm a 50 mm 1.8, rád bych se zeptal, jestli má cenu po cca 3 letech, kdy jsem fotoaparát používal skoro každý týden, zanést do servisu a provést seřízení či vyčištění těla a objektivů.
Ani pořádně nevím, co bych měl nechat seřídit a vyčistit. Je mi jasné, že když napíši někam do canon servisu či k prodejci, tak mi odpoví, že ano.

Rád bych obdržel radu od zkušených lidí, co už ví, co a jak.

Děkuji

Ako pise pavelmeli, ked ti vsetko funguje, tak by som servis neriesil. Je totiz predpoklad Murphyho zakonov, ze problemy by mohli nastat po navrate zo servisu :-)
landov
Expert


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků