D750 vs. D7500

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cvakatko 9. 8. 2017 15:53

Heleď, musím říct že mě to taky před koupí napadlo, i proto že například do UK jezdím. Nicméně v obchodě je tam rozdíl 5-10%, což se kvůli poloviční záruce nevyplatí. Přes ebay je už to třeba 30%, nicméně komunikoval jsem s prodejcem z francie a z UK a v obou případech mi přiznali, že je to asijská distribuce. Samozřejmě originál nikon, u těla v češtině atp., ale ne evropská, takže by mohl být problém v servisu. U samotného objektivu bych se snad ani nebál, nevím že by se mi někdy rozbil, leda že by byla vada z výroby a to by vyřešit šlo vrácením - solidní prodejci nabízí 30dní. Nicméně celý set sem koupil tady a na firmu. Bez DPH už nebyl ten rozdíl tak propastnej.. jen ten účetní kroutil očima až za roh.
cvakatko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 9. 8. 2017 18:00

Tak to bych doporučil opravdu něco ve firmě nafotit a vymyslet si nějaké produktové focení, aby to kontrola z berňáku vzala aniž by se rozčílila, že z ní děláš blbce. To voni neradi taková ta šílená vysvětlení proč to není soukromé a proč je to nutné k dosažení a udržení zisku.
Někdy zkousnou když dáš 75% do nákladů a 25% soukromě. Aspoň cítí, že je nemáš za úplné idioty.
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cvakatko 9. 8. 2017 18:18

Prostě to potřebuji, vyrábíme kusová, obvodově relativně složitá elektrická zařízení a kvůli certifikaci je nutná podrobná výstupní fotodokumentace, doteď to dělali mobilem a výstup nebyl zrovna optimální. O chybovosti nemluvě, zase bez uplatnění bych si to do nákladů nedal. Spíše sem chtěl upozornit na úskalí nákupu zvenku, resp. přes prostředníka na ebay atp.
cvakatko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 10. 8. 2017 07:44

Osobně neznám nikoho, kdo by měl s nákupem na eBay problém a musím zaklepat, že fototechnika mi funguje bez závad. Nicméně, problém může být se servisními akcemi, na D500 byla hned na začátku kvůli výměně baterií za novější typ s vyšší kapacitou, u D750 jich bylo celkem dost, u D7500 zatím o žádné nevím. Já přes eBay kupuji drobnosti, jako je stativová objímka. Mohl bych si fotoaparát nebo objektiv koupit přímo v Asii, ceny jsou jako na eBay nebo lepší, ale kvůli záruce to nedělám, náhoda je blbec.

Do daní si fototechniku nedávám, mám to čistě jako koníček.
pemar
Návštěvník

Předchozí stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor