D750 vs. D7500

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cvakatko 9. 8. 2017 15:53

Heleď, musím říct že mě to taky před koupí napadlo, i proto že například do UK jezdím. Nicméně v obchodě je tam rozdíl 5-10%, což se kvůli poloviční záruce nevyplatí. Přes ebay je už to třeba 30%, nicméně komunikoval jsem s prodejcem z francie a z UK a v obou případech mi přiznali, že je to asijská distribuce. Samozřejmě originál nikon, u těla v češtině atp., ale ne evropská, takže by mohl být problém v servisu. U samotného objektivu bych se snad ani nebál, nevím že by se mi někdy rozbil, leda že by byla vada z výroby a to by vyřešit šlo vrácením - solidní prodejci nabízí 30dní. Nicméně celý set sem koupil tady a na firmu. Bez DPH už nebyl ten rozdíl tak propastnej.. jen ten účetní kroutil očima až za roh.
cvakatko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 9. 8. 2017 18:00

Tak to bych doporučil opravdu něco ve firmě nafotit a vymyslet si nějaké produktové focení, aby to kontrola z berňáku vzala aniž by se rozčílila, že z ní děláš blbce. To voni neradi taková ta šílená vysvětlení proč to není soukromé a proč je to nutné k dosažení a udržení zisku.
Někdy zkousnou když dáš 75% do nákladů a 25% soukromě. Aspoň cítí, že je nemáš za úplné idioty.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cvakatko 9. 8. 2017 18:18

Prostě to potřebuji, vyrábíme kusová, obvodově relativně složitá elektrická zařízení a kvůli certifikaci je nutná podrobná výstupní fotodokumentace, doteď to dělali mobilem a výstup nebyl zrovna optimální. O chybovosti nemluvě, zase bez uplatnění bych si to do nákladů nedal. Spíše sem chtěl upozornit na úskalí nákupu zvenku, resp. přes prostředníka na ebay atp.
cvakatko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 10. 8. 2017 07:44

Osobně neznám nikoho, kdo by měl s nákupem na eBay problém a musím zaklepat, že fototechnika mi funguje bez závad. Nicméně, problém může být se servisními akcemi, na D500 byla hned na začátku kvůli výměně baterií za novější typ s vyšší kapacitou, u D750 jich bylo celkem dost, u D7500 zatím o žádné nevím. Já přes eBay kupuji drobnosti, jako je stativová objímka. Mohl bych si fotoaparát nebo objektiv koupit přímo v Asii, ceny jsou jako na eBay nebo lepší, ale kvůli záruce to nedělám, náhoda je blbec.

Do daní si fototechniku nedávám, mám to čistě jako koníček.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod TomZ 15. 3. 2018 01:02

Navazu na toto tema, protoze take vybiram z techto dvou.

Mam stary D5000 a Sigma 18-35/1.8 (drive jsem mel pevnou 35mm/1.8 od Nikonu). Co se ohniska objektivu tyce, jsem nenarocny, pevna 35 resp 50 mi staci.
V hlave mam 2 moznosti - bud koupim jen D7500 a budu fotit se soucasnym objektivem, nebo koupim D750 a k tomu pevnou 50/1.8 a prodam Sigmu
Jsem hobby fotograf (1slot na kartu nevadi), fotim primarne rodinu, deti, nyni mam problem s vyssim ISO (nad 500 :) ) a autofocusem (bezici dite nejsem schopen rozumne vyfotit). Nicmene s tim si predpokladam oba fotaky bez problemu poradi. U D7500 by se mi diky kratsimu ohnisku lepe fotilo doma, na druhou stranu pevna 50 na D750 bude kvuli hmotnosti prijemnejsi do ruky. Ideal by byla asi 35mm na D750.

Co byste, bez ohledu na cenu, pro muj ucel vzali a proc? Diky
TomZ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod El Vigo 15. 3. 2018 04:46

d5200 potrebujes, nic jinyho
El Vigo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 15. 3. 2018 10:11

Tak nejblíž k tomu, co máš ve FF je D750 + Sigma 24-35. Je otázka kolik do toho budeš chtít vrazit. :)
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 15. 3. 2018 14:05

Bez ohledu na cenu jsem pro stejný účel vyměnil D7100 za D800+50+35+85, s tím že převážně fotím na tu padinu.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomZ 15. 3. 2018 15:37

Jsem ochoten do toho dat vic, pokud mi to bude davat smysl. Pocitam:
a) D750 starsi nebo ebay za 35, 50mm za 6 a prodej sigma za 13? = 28
b) Jen koupit D7500, ebay (starsi asi nejsou jeste) a provozovat sigmou = 24
D750 o trochu drazsi a teoreticke riziko nutnosti 35mm (kdyby to v interieru neslo), ale to si pred sebou dokazu obhajit.

Jak jsem psal, hodne fotim deti a v zime dost interier. Tzn pohyb + malo relativne malo svetla. Tzn resim rychlost a presnost ostreni, vysledky pry vyssim iso - 3200/6400 a rad izoluji objekt od pozadi nizkou clonou (tady je FF lepsi sam o sobe). Je v techto disciplinach mezi nim nejaky rozdil?

Ted jsem nasel, ze foto skoda ma test centrum, tak si od nich fotaky asi pujcim, to cloveku rekne vic.

Nejaky zkusenosti s nakupem pres ebay (EU)? Jde nejak poznat, ze u D750 vadna zaverka a je nutne ji menit (seriove cislo?)
TomZ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 15. 3. 2018 19:31

Vada závěrky u D750 spočívá ve stříkání oleje na snímač. S odcloněným objektivem to nepoznáš, když uvidíš skvrny na obloze u krajinky, snadno je odstraníš. Sériová čísla postižených šarží jsou na stránkách Nikonu.

Místo té 50ky k D750 kup AF-S 35/1,8 ED (neplést s DX verzí). Je to malinký lehký sklo. Mám ho na D750 a je to vynikající kombinace - obrazově i spolehlivostí AF.

-- 15. 3. 2018 19:32 --

...bazarovky jsou kolem 10 tisíc Kč.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KarelV. 15. 3. 2018 21:35

Olej na snímač stříkal u D600. Vada závěrky u D750 způsobuje zastínění částí snímků lamelami - viz https://4.img-dpreview.com/files/p/TS16 ... 448c32288b
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 15. 3. 2018 22:03

Pardon, mám v tom už zmatek:)
Sériové číslo postižených kusů lze ověřit zde: http://www.nikon.com.hk/en_HK/service/s ... tter-issue
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Almik 19. 3. 2018 15:33

Bez si napřed s tou Sigmou vyzkoušet někam D7200, nejlépe si ji vypůjči domů.
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod El Vigo 21. 3. 2018 00:39

jak ppoznat ktere serie Nikon D600 / 610 trpeli vadou strikani a ktere ne ? nevite
El Vigo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 21. 3. 2018 08:03

TomZ píše:Nejaky zkusenosti s nakupem pres ebay (EU)? Jde nejak poznat, ze u D750 vadna zaverka a je nutne ji menit (seriove cislo?)


Na Nikon webu se dá zadat sériové číslo, ale ta vada se reálně projevuje jen na mizivém procentu foťáků.
lemming
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků