Čím nahradit Canon EOS 70D?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 30. 8. 2017 15:27

Tak nevím jestli mi něco uniklo, ale Ganec si dal PL na black list aby neviděl jeho posty načež je potřebné je přece jenom číst aby byl v obraze na co jiní reaguji? Pochopil jsem to správně? Jakože je to vlastně anomálie, že někdo reaguje na posty PL a nešlo to předvídat?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 30. 8. 2017 16:10

A teraz si predstav, ze takyto clovek by Ti mal radit ako utratit 2 litre (eur) za fotak :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 30. 8. 2017 16:32

Podívejte se, kolik příspěvků Gancovi věnujete. Já bych fakt chtěl, aby takovéto vlákno zůstalo u Canonu a techniky, aby z toho nebyly gancovky. I tahle diskuse je úplně o ničem, nechali jste se od něj zbytečně vyprovokovat. Už ani ten Sušič nebo Pavlín tu takhle netrollují.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 30. 8. 2017 19:27

Myslím ale že jedno je isté. Po tomto si Oldbas olympus nrkúpi ani keby bol s 50% zľavou. :D
Vzniká tu podobná antireklama ako robil svojho času bájny *lasta ricohu na grafice.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 8. 2017 19:36

reign píše:Ganec si dal PL na black list aby neviděl jeho posty načež je potřebné je přece jenom číst aby byl v obraze na co jiní reaguji? Pochopil jsem to správně?
Čiastočne áno.

Píšem čiastočne, lebo dal som si ich do ignore listu kvôli viacerým dôvodom:
  • v prvom rade aby som si vyskúšal, čo to spraví:
    => či na mňa prestanú reagovať, keď im napíšem, že na nich nebudem reagovať ja => no neprestali 8-S
  • potom aby ma nelákalo odpovedať na ich provokácie:
    => v tom je ignore list dobrý, lebo defaultne ich príspevky nezobrazuje => takže ma to zbytočne neláka
    (ale furt je možnosť si ich pozrieť)
  • a aby som zistil, či ich otázky sú dôležité aj pre druhých (teda či ich budú citovať):
    => no a tu som zistil, že ostatní ich príspevky ignorujú .. že ich nezaujímajú odpovede na ich otázky na mňa
    => skrátka že oni nie sú tí, ktorí predstavujú skutočný prevládajúci názor mlčiacej väčšiny .. len sú najaktívnejší

No aj využitie ignore listu sa potom priebežne vyvíjalo .. spočiatku som naozaj nekontroloval všetky ich príspevky a šetril tak svoj čas .. ale keď som strácal kontext, musel som sa vracať späť a rozklikávať .. čím som ten ušetrený čas znova strácal .. tak som si povedal, že si to síce budem čítať všetko, ale kým tam nebude niečo zaujímavé, tak to nebudem riešiť (keďže nemusím, dokiaľ to nik nezacituje).

Teraz vidím, že som spravil dobre: je to navyše aj zábavné, vidieť ako beznádejne sa ma snažia vyprovokovať ;-]
(a ako sami seba zhadzujú, napr. keď napíšu "Je to tu jasne napisane, ze ich necitas", hoci tam o čítaní neni ani slovo)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 30. 8. 2017 19:50

Toto si odložím, a pastnem Ti to vždy, keď sa budeš odvolávať na ignore list.

Ganec píše: tak som si povedal, že si to síce budem čítať všetko, ale kým tam nebude niečo zaujímavé, tak to nebudem riešiť
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 30. 8. 2017 20:55

Vedel som, ze Ganec vypichne to , ze tam nic nebolo o citani :) /preto aj ta poznamka/
Ale kludne sa zhodim - aj zo stolicky, ak uz konecne das pokoj vo vlaknach, kde nemas co hladat :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 8. 2017 21:28

bob222 píše:Po tomto si Oldbas olympus nrkúpi ani keby bol s 50% zľavou. :D
A čo mu ostane?
- Nikon? => Ten tu potápa Luňák.
- znova Canon? => Jeho obhajcovia standavfr a Roman_Skamene sú podobný (len bez fotografických výsledkov).
- Pentax? => Za neho tu agituje ltokar, no ten si s nimi môže tak ruku podať.
- Sony? => Ten potápa Biggles.
- FujiFilm? => Tam bol zase "milan" .. síce sa už dlho neozval, ale bol tu.
=> zdá sa, že každá značka má svojho predstavieľa

Mimochodom, práve pozerám "nemocnicu na okraji mesta" a po odchode Cvacha prišiel na jeho miesto nový doktor. Po technickej stránke podobne neschopný, "mladý, ale už teď dostatečně sebavědomý", "chová se vzpurně a nepříjmá ani sebelépe míněné rady" .. podobne ako tunajší "začínajúci" diskutéri (Fidko, standavfr a Roman_Skamene).
Pre pamätníkov odporúčam pozrieť 17 diel .. Cvach bol v porovnaní s ním ešte normálny...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 30. 8. 2017 21:48

Olympus má tebe,víc netřeba dodávat
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod antoninn 30. 8. 2017 21:57

Mimochodom, práve pozerám "nemocnicu na okraji mesta" a po odchode Cvacha prišiel na jeho miesto nový doktor. Po technickej stránke podobne neschopný, "mladý, ale už teď dostatečně sebavědomý", "chová se vzpurně a nepříjmá ani sebelépe míněné rady" .. podobne ako tunajší "začínajúci" diskutéri (Fidko, standavfr a Roman_Skamene).
Pre pamätníkov odporúčam pozrieť 17 diel .. Cvach bol v porovnaní s ním ešte normálny...


Ganče, nedělej předčasné závěry a nejdřív to dokoukej..
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 30. 8. 2017 22:26

By mně zajímalo co nerelevantního o fotografování napsali PL a Itokar. Asi mi něco uniklo, ale značkismus nula. Jinak nevím jak si někdo může Gance spojovat s Olympusem, já mám teda k němu naprosto jiné asociace.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 8. 2017 23:46

antoninn: nerobil som závery, hodnotil som len aktuálnu časť .. že mi jeho dovtedajšie správanie pripomenulo ich

Ani nad tými tromi som ešte "nezlomil palicu" a ešte ich nemám v ignore liste:
- Fidko práve dostal lekciu - že aj keď má foťák v ruke, tak to neznamená, že ho pozná
=> som zvedavý či si z nej niečo odnesie
- standavfr nie je na ignore liste len kvôli slovu "byč"
=> aspoň dúfam, že má len problém s dyslexiou .. a keď si bude dávať pozor na to čo ostatní píšu .. a bude písať viac ako jednu vetu .. možno sa s ním bude dať diskutovať
- no a Roman_Skamene sa zatiaľ prejavuje len nahnevane
=> trollovia čo ich mám v ignore liste majú aj iné nectnosti

V každom prípade, dokiaľ nereagujú na to čo píšem k téme, tak mám za to, že s mojim názorom súhlasia.
(teda: že aj foťák s menším snímačom môže byť dobrou náhradou za 70D)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 31. 8. 2017 02:09

Poprosim vsetkych ktorym este nedochadza, ze Ganec si z nich len robi srandu aby si precitali poslednu veru jeho posledneho prispevku. Pokial stale nic, tak znavu a znovu a znovu. Raz to musi prist.

Pre idiotov (teda toho jedneho, nasho). Tuto lekciu som dostal uz davno. Ked tak nad tym premyslam, narodil som sa s vedomim, ze neviem vsetko. Dokonca si myslim, ze nepoznam ani vsetky moznosti svojej E-M1 a uz duplom nie MK II ktoru som mal v ruke hodinku, mozno dve pocas tour. Ja svoj omyl pripustam, snad sm tym nikoho neposkodil.

Ono je to stale daleko lepsia vlastnost nez vediet prd a pisat o tom blogy. Ano, aj taki ludia su a obcas mi je z nich zle :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Almik 31. 8. 2017 04:46

Ach jo... zavře už konečně nějakej admin tohle vlákno??!
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 31. 8. 2017 05:37

Pánové, kašlete na to, jenom tím živíte jeho chorobnou touhu po pozornosti a komplex vlastního velikášství...
Mikeczcz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků