Čím nahradit Canon EOS 70D?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod oldbas 1. 8. 2017 17:46

Ganec:
Já ti nevím, ale nějak se mě tvé důvody pro roztřesení snímků netýkají. Pokud řeším neostrost, vždy je to kvůli přiliž dlouhému času a pohybové neostrosti.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 1. 8. 2017 17:59

Kdyz to tak ctu, da se vubec se zrcadlovkou neco vyfotit?
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 8. 2017 18:07

oldbas: kým som s E-P1 (s ktorým som nešiel nad ISO 1600, podobne ako ty si opisoval, že ťa štve šum nad ISO 1600) fotil len so seťákom a pevnou 17/2.8, tiež som riešil problémy kvôli príliš dlhému času a pohybovej neostrosti.
(a ladil som ešte šum a farby v postprocessingu)

S lepším foťákom/sklom sú už tieto základné problémy vyriešené, riešia sa ďalšie a vypiplávajú sa detaily O:-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 1. 8. 2017 19:06

hoax píše:Kdyz to tak ctu, da se vubec se zrcadlovkou neco vyfotit?

Nedá! A to ešte keby si mal fotiť kvetináč - to by bol len challenge!
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 8. 2017 19:21

Asi by bolo lepsie Ganca neriesit, pretoze tie hluposti bude pisat stale.

oldbas: kludne si nejake CSC vyskusaj, ale z Olympusu lepsie fotky ako z 80D nedostanes, takze by som siel do inej znacky a tam zase musis pocitat so slusnymi palkami za skla. Ja som prechadzal na Olympus zo 7D a mat tu moznost znova, Olympus si asi nekupim a vystup by ma asi trapil najmenej.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ronybert 1. 8. 2017 19:52

Jít do 80D je jen malý skok, kolega si ho koupil a po prvních týdnech nadšení mi zdělil ,že tam pokrok je ,ale ne tak zásadní co od něj očekával . Vyzkoušel si půjčenou starou 6D a to je prý jiný kafe hlavně na focení ve špatných světelných podmínek. Je to jen jiný model
určitě lepší téměř ve všech bodech,ale pořád to je APS -C vs APS-C. Měl jsem možnost si tu 80D taky vyzkoušet a podle mého názoru je velmi dobrý .ale vynikající taky ne.Ale pro běžné focení proti Olympu je ne o třídu ,ale o 3 řády lepší
ronybert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 1. 8. 2017 20:46

Už jsem psal, že jsem pokukoval po FF 6D2, to znamená jít s velkostí čipu nahoru. Ne opačně.Ale jak jsem psal víše, zatím spíše zklamání. M3/4 nechci. Skla bych si vybral, ale vše jsou to profi řada a moc drahá. A tělo by mi vyhovovalo OM-D E-M1m2 a podobné. Ale celkově je to taková pálka, že tu možnost vylučuji.
Původní 6D nemá dobrý DR, výklopný displej a AF také není žádná sláva, kromě prostředního bodu. Ale šum je paráda, ISO 6400 v pohodě.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 8. 2017 22:02

oldbas píše:Už jsem psal, že jsem pokukoval po FF 6D2, to znamená jít s velkostí čipu nahoru. Ne opačně.
S "veľkosťou čipu nahoru" (a s kvalitou takisto) by si šiel aj so Sony, ktorú som tu tiež párkrát spomenul .. len ju tu zatiaľ nikto iný neriešil, pravdepodobne voči nej nemajú žiadne kontraargumenty.

No ale ako som naznačil: veľkosť snímača už nie je to najpodstatnejšie .. "aj s menším" nie je problém prekonať to, čo máš práve teraz; alebo čo aktuálne ponúka Canon v APS-C (u ktorého nič nenaznačuje, že by sa to malo zlepšovať).

oldbas píše:M3/4 nechci. Skla bych si vybral, ale vše jsou to profi řada a moc drahá.
Nechceš ho len kvôli drahým sklám? Lebo sú aj lacnejšie alternatívy (ako PRO rada).
Napríklad alternatíva tvojej 15-85 - teda Panasonic 12-60 - stojí citeľne menej ako CaNikon-y s podobným rozsahom.
Za dobrý peniaz je napríklad Panasonic 20/1.7, ktorý som používal ~ na 90% záberov, dokiaľ som nemal mZuiko 17/1.8
(a s ktorým už ISO 1600 na nevýkonnej E-P3 so starým 12M snímačom bolo dostatočujúce na nerozmazané indoor zábery)

Ak si dobre pamätám, Tony Northrup tú 20-ku používa na "také to rodinné fotenie" (ktoré práve požaduješ) .. a to má prístup ku všetkým možným foťákom .. okrem iného má aj 80D aj FF systém od Canonu.

oldbas píše:A tělo by mi vyhovovalo OM-D E-M1m2 a podobné. Ale celkově je to taková pálka, že tu možnost vylučuji.
V septembri by mal byť oznámený E-M10 III s jeho snímačom, to už by taká pálka nemala byť.
(no a s dodaním gripu by malo byť podobné aj telo)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 2. 8. 2017 04:23

No ako sa tak divam na Dxo, ziadne prekonavanie 80D tebou navrhovanymi zariadeniami tam fakt nevidim. Nechcel by si prestat otravovat tam kde na Teba nie je nikto zvedavy a “radit” tam, kde o tie rady niekto stoji ? Preroze, a to je dost zvlastne, v temach kde niekto explicitne vyzaduje Olympus zvycajne tak aktivny nie si. Clovek aby si pomaly myslel, ze Ti ide len o trollenie.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 2. 8. 2017 05:56

Ganec a za Sony nedá raketu?Co autofokus a7?Myslíš,že je vhodný na pohyb?Já si to nemyslím.A co skla?Základní jsou jen průměrná a Zeis zase drahá.
K Oly 10 mk3 jen tolik,oldbas chce foťák,ne stavebnici.
Nechceš se se svým džihádem proti zrcadlovkám přesunout da patřičného vlákna?
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 2. 8. 2017 06:03

Ganec podla mna nehovori o A7, ale o A6xxx cim sa snazi opat zdoraznit vyhodu konkurencie ktora ma na rozdiel od Canonackeho cropu 1.6 crop len tusim 1.53. V jeho chorej hlave je to zhruba podobny rozdiel ako medzi Canonackym 1.6 a Olympusackym 2 :-)

SONY neodporucam kvoli cene zakladneho zoomu a sirokaca :-) Okrem toho sa to moc dobre nedrzi a ani neovlada. Ale to je moj nazor.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 8. 2017 06:09

Fidko píše:No ako sa tak divam na Dxo, ziadne prekonavanie 80D tebou navrhovanymi zariadeniami tam fakt nevidim.
Na DxO marku nemerajú výkon a DR high-res shotu, ani nedokážu oceniť vplyv stabilizácie a EFSC.

Ale pozri sa napríklad na toto .. podľa mňa je 28 viac ako 21 ^^
Obrázek
(môžeš skontrolovať aj ostatné modely .. tie najlepšie 24 megapixelové majú len o bod viac)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 2. 8. 2017 06:17

O E-M1 MK II sa tu nikto nebavi, tym by som zacal. O 70D sa tu tiez nikto nebavi, toho sa chceme zbavit, cim by som pokracoval. Dalej som hovoril o fotakoch na co netreba zabudat. No a k tym nezmyslom v prvej vete sa ani nebudem vyjadrovat, to uz je fakt ... ach.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 2. 8. 2017 08:21

škoda že zakladateľ vlákna nemá aj možnosť recenzie v tom vlákne. Verím že Oldbass by si to tu už zrovnal...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 2. 8. 2017 08:55

Na DxO marku nemerajú výkon a DR high-res shotu, ani nedokážu oceniť vplyv stabilizácie a EFSC.

Jasně, takže bych si za Gance dovolil učinit závěr:

Když s high-endovým Olympusem všechno na scéně přibetonujeme, aby se to nemohlo hýbat, Olympus dáme na pevný stůl (stativ Ganec neuznává) a pokropíme scénu 50 půlsekundovými expozicemi, tak uděláme mnohem kvalitnější snímek, než když low-endovým Canonem uděláme jednu expozici něčeho, co se rychle pohybuje a když se nám ještě klepou ruce a máme objektiv s FF/BF.
A pro jistotu budeme porovnávat Olympus model z budoucnosti s low-end Canonem z minulosti. Sichr ist sichr.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků