Čím nahradit Canon EOS 70D?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Anarki3 21. 8. 2017 21:29

Kocka............najlepší nefotograf ganec chápať, dúfam....
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 8. 2017 21:49

Ten najlepší kliknúť vedľa .. preto tam byť nechcené srdiečko ..

Ganec pochopiť len to, že pre niekoho najlepší, nič ostatné (hlavne tá kocka) nedávať zmysel ;-)
(nechápať síce prečo, ale aj tak ďakovala)

Mimochodom, byť najlepší je veľmi jednoduché, keďže "súperi" sa buď hanbia poskytnúť fotky do súťaže (teda: buď žiadne nie sú, alebo sú horšie), alebo ich hodnotia slovami: "Mám celou sérii .. a ani jedna fotka není dokonale ostrá." :oops:
(takýmto slovám radi veríme, nakoľko o sériu zaostrených fotiek žiadame už roky a teší nás, keď ju zrkadlovky nezvládajú)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 8. 2017 22:13

Je to vůl.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 8. 2017 04:05

Ganec: Miesto otravovania tam kde Ta nikto nechce by si mohol ist otravovat niekde kde tvoj nazor snad niekoho zaujima.

Pozri, tu ma pan problem, ze mu to na prd stabilizuje a ze s Alfou a stabilizovanymi sklami mal menej odpadu. Analyzuj
viewtopic.php?f=1902&t=1214084&st=0&sk=t&sd=a&start=1425

Uz padla aj teoria, ze to zaostruje trochu inde (udajne tym nejake Olympusy trpeli), ale my vieme, ze zle ostria len zrkadlovky. Utekaj tam sirit osvetu.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 8. 2017 06:34

Taky tomu nerozumím,kde by jeho rady někdo ocenil se tři měsíce neukáže,kde o jeho vyčteninky nikdo nestojí oxiduje skoro každý den.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 8. 2017 09:00

Fidko: dopísal som tam niečo .. inak fakt neviem, prečo mi k tomu nechodili notifikácie .. z toho vlákna by mi mali...

Dolgor: vitaj v klube .. už chápeš ako sa niekedy cítim?
(napríklad keď sa moje názorné ukážky hodnotia z úplne iného pohľadu pre ktorý boli poskytnuté)

No nič si z toho nerob, to je už údel tých, ktorí "vyjdú s kožou na trh". Musia byť pripravení aj na kritiku.
(viem aké to je, teda pre mňa má ten, kto poskytne fotku ako dôkaz {teda nie odvecákový luckyshot} omnoho vyšší kredit ako tí, čo len píšu; no a tí čo len píšu zase majú omnoho vyšší kredit ako tí, ktorí len nadávajú)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 8. 2017 09:27

Ganec: To nie je len tu, ty sa temam kde niekto riesi Olympus vyhybas obecne. To ma vedie k zaveru, ze Ti ide len o trollovanie a flame.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 22. 8. 2017 09:40

No a všetci tu toho trolla poriadne kŕmia. že?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 22. 8. 2017 14:29

Ganec chce fotku ako dokaz, ked je dodana zla fotka, je to dokaz zleho systemu, ak je dobra fotka, je to luckyshot odvecak. Ked je dodana zla fotka z Olympus, tak nie je zla, ak je dobra, je to dokaz , ze je Olympus dobry, nikdy to nie je luckyshot odvecak. Ak je seria z Olympusu zla, je to preto, lebo to tak malo byt (seriou sa predsa dokazovalo nieco ine), ak sa doda seria zo zrkadlovky, tak je zla vzdy, lebo sa tam najde nieco, co s danym dokazovanim nesuvisi. Cize vzdy je zaver taky, ze nikto nedodal fotku.
Toto ma bavi, Ganec, pokracuj dalej :D

-- 22. 8. 2017 15:30 --

Fidko píše:Ganec: To nie je len tu, ty sa temam kde niekto riesi Olympus vyhybas obecne. To ma vedie k zaveru, ze Ti ide len o trollovanie a flame.

Aj sa si myslim,ze posledny rok si vsimam, na zaklade niektorych prispevkov, ze zrejme zamerne troluje a vyvolava flejm.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 8. 2017 06:48

Fidko píše:ty sa temam kde niekto riesi Olympus vyhybas obecne. To ma vedie k zaveru, ze ...
Ach .. tá tvoja domýšľavosť a z nej vyplývajúce mylné dedukcie .. :oboze

Témam, kde sa rieši Olympus sa nevyhýbam, len som o žiadnych nevedel :oops:
V poslednej dobe stíham čítať len tie témy, kde mi už chodia notifikácie, len výnimočne pozriem iné.
(Veď načo aj? Nie som na tomto svete jediný kto vie poradiť, takže tam, kde sa vie vyjadriť aj niekto iný, nemusím ja)
Aj na túto tému som narazil len náhodou.
(asi sa práve v "kdy nahradí .." riešili tenisky alebo dovolenky, no bezzrkadlovky nie)

No a táto téma je "o nahradení APS-C zrkadlovky". No čím?
- FullFrejm má určité nevýhody, ktoré sa dnes už tolerovať nemusia
(vyššia cena, rozmery/hmotnosť, menšie pokrytie AF bodov, menšia univerzálnosť, ..)
- novšie APS-C Canony majú len neznateľné zmeny, s Nikonom by sa len trošku zvýšilo rozlíšenie
-- no potenciálne problémy (s možnou nekompatibilitou, ostrením, neistou budúcnosťou) by zostali
- obom chýba to isté, čo bezzrkadlovky ponúkajú: moderný f/2.8 záklaďák a kratšie svetelné sklá

Teda táto téma je vlastne logickým pokračovaním "kdy nahradí bezzrcadlovky APS-C zrkadlovky". Tak som tu :D
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 23. 8. 2017 08:06

obom chýba to isté, čo bezzrkadlovky ponúkajú: moderný f/2.8 záklaďák a kratšie svetelné sklá

Ganec: na které ekvivalentní ohniskové vzdálenosti nabízí Nikkor 16-80 / 2.8-4 menší pupilu, než moderní f/2.8 m4/3 zoomy aneb na které ekvivalentní ohniskové vzdálenosti má Nikkor 16-80 / 2.8-4 na D7200', D7500 či D500 horší vlastnosti přímo spojené se světelností? Tedy schopnost dosáhnout malé hloubky ostrosti, dělat obrazově kvalitní fotky v nízké hladině osvětlení včetně schopnosti v ní zaostřit? Oproti m4_3 f/2.8 zoomůmmá větší pupilu všude.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 8. 2017 08:08

To s domyslavostou nema vobec nic spolocne. Realita je, ze vzdy sa "nahodou" votriesdo temy kde niekto riesi zrkadlovku a teda kde tvoj nazor nikoho nezaujima, no dokladne sa vyhybas temam venujucich sa m4/3, pretoze (a az tu sa to stava teoriou) tam nie je potencial k flamu a trollovaniu.

A nazov temy Ta vobec zaujimat nemusi. Dotycny jasne povedal co chce a co nechce a ze ho snimac s cropom 2 nezaujima.

Dalej tu s Tebou v tejto teme o tom nebudem diskutovat, pretoze tieto tvoje hry ma uz fakt nudia.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 8. 2017 08:49

ForeignerOnEarth: neporovnávaj len s m4/3.
Existuje aj Fujifilm, ktorý moderný f/2.8 základný objektív tiež má.

ForeignerOnEarth píše:schopnost .. v nízké hladině osvětlení .. zaostřit?
Nuž .. ono je to o tom, že zrkadlovky majú f/2.8 a f/5.6 autofocusové body.
No a pri svetelnosti horšej ako f/2.8 už PDAF body s citlivosťou f/2.8 jaksi moc nespolupracujú.
=> teda vtedy sa využívajú tie menej presné / menej citlivé AF body
Preto je fyzická svetelnosť (nie žiadna ekvivalentná) u DSLR taká dôležitá .. dôležitejšia ako u bezzrkadloviek.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 23. 8. 2017 10:10

Kam prosim ta Ganec, chodis na tie kraviny ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 23. 8. 2017 10:23

NEKŔMTE TROLLA!!!
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků