Čím nahradit Canon EOS 70D?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dadajax 15. 8. 2017 13:51

Ganec píše:
Almik píše:Pokud někdo fotí na zakázku, nemůžeš experimentovat, musíš nastavit takové parametry, na které se můžeš v dané situaci spolehnout.
Ak niekto "fotí na zakázku", nastaví si F8 a bude to páliť s bleskom. Teda presne tak isto by to zvládol aj s mFT.


Zas se vyjadřuješ k něčemu čemu vůbec nerozumíš a v čem se vůbec nevyznáš. Pravdu má Almik, ten kdo fotí na zakázku bude nastavovat takový čas, který mu za daných podmínek zajistí co nejvyšší pravděpodobnost že bude snímek ostrý. S nějakým bleskem a clonou f8 jdi někam.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 15. 8. 2017 15:11

To bola parafráza (hoci som to nestihol osmajlíkovať) na video jedného svadobného fotografa, ktorý tam vysvetľoval, že to tak robí, ak chce mať istotu. Ďalší (alebo ten istý?) si zase nastavil ISO 400 napevno, keď fotil vonku s teleobjektívom .. a nechal si vypočítať čas.

Proste prístupy sú rôzne. Keď to foťák zvláda...

Napríklad taký Dolgor: kúpil svetelné sklo na FF, nastavil napevno 1/160 sekundy a potom už nič nemusí riešiť (len ostrenie).
Nezamýšľa sa nad tým, že keď mu vychádza ISO 640 alebo ISO 1000, tak FF vlastne vôbec nepotrebuje.
Alebo že keď fotí niečo čo sa nehýbe, tak ten čas môže znížiť.
Proste môže si to dovoliť, tak to tak používa. A teraz sa na všetkých, ktorý FF nemajú, pozerá "skrz prsty".
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 15. 8. 2017 16:24

Indukce jak noha.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 15. 8. 2017 18:49

Toto nie je indukce, toto je diagnóza, ale že brutálna!
landov
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 15. 8. 2017 21:13

Hmm, tak Dolgor sa pozera na druhych co nemaju FF cez prsty. Nikdy som si to , ako nezavisly pozorovatel, ale nevsimol. Na druhej strane, som si ale velakrat vsimol, ako sa pozera na druhych, co nemaju Olympus m4/3, jeden nemenovany jedinec s velmi "zdravym, az prezretym", sebavedomim. Dokonca ich povazuje za menejcennych a ma neustale nutkanie o tom pisat psychoticke clanky na svojom blogisku. Sorry, ze som vam sem takto vpadol do rozpravy o Canone (inak 10-18tka je nieco, nad cim clovek rozmysla, aj ked ma hocico ine), ale precital som si cele vlakno a .. nemam slov proste :D Imho je ale spravny postreh v tom, ze ak niekto venuje tolko casu, usilia a neviemcoho vsetkeho na to, aby neustale prispieval tam, kde ho nikto nechce, pisal o blbostiach blog a presvedcoval vsetkych naokolo (nehovoriac o case stravenom citanim kdejakych netovych blbosti), tak zrejme silne trpi komplexom menejcennosti. Co by tak nevadilo, to sa da spravit, toto forum je mimoriadne tolerantne, ale takato neschopnost sebareflexie si ziada asi vedecky vyskum. Za takych 10mega euracov by som o tom zacal seriozne premyslat , ze sa na to dam.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 8. 2017 19:05

Tak som si rozklikol čo ltokar píše .. reku či sa aspoň trošku zmenil .. ale vôbec >:-(

Vraj "toto forum je mimoriadne tolerantne" .. bohužiaľ ale len k nadávkam s urážkam
(už len tým, že tvoj príspevok nebol zofftopicovaný, ani zmazaný)

Či vari si myslíš, že frázy typu: "jeden nemenovany jedinec" čo "ich povazuje za menejcennych", "psychoticke clanky", "silne trpi komplexom menejcennosti", "takato neschopnost sebareflexie si ziada asi vedecky vyskum" (a podobné) sú v diskusii o foťákoch normálne? 8-S

Zamysli sa trošku nad tým, kým sa o niekom vyjadríš "ako sa pozera na druhych".
Nemáš žiadnu možnosť zistiť, čo si niekto iný skutočne myslí. Ako sa na čo pozerá. Samozrejme, dokiaľ o tom nenapíše.
Ak o ňom teda napíšeš, že "ich povazuje za menejcennych", hoci on nikdy nič takého nenapísal, tak proste len kecáš.

Alebo opisuješ len a len svoje vlastné pocity. Nie jeho. Teda že si to práve ty, kto sa považuje za menejcenného!
(čo by podľa tvojho prejavu sedelo: lebo komplex menejcennosti sa spája s hyperkritickosťou voči iným)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 18. 8. 2017 20:17

Ganec píše:Samozrejme, dokiaľ o tom nenapíše.

Bingo :-) .. je toho tony, co si popisal, co si myslis. A casto agresivnym sposobom :). Takze este raz .. pis do temy o bezrkadlovkach, a to ostatne, na to mas na to specialne vytvorenu temu v smetisku. Sem nepis, nemas nic, co je zmysluplne.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 8. 2017 22:10

Komplex menejcennosti sa prejavuje aj tým, že si (ním postihnutý) človek domýšľa, čo si iný o ňom myslia.
(každú kritiku, aj konštruktívnu, smerujúcu k odstráneniu nedostatku, pokladá za osobný útok proti svojej osobe, prežíva ju ako nezaslúženú krivdu a reaguje vzťahovačne)
Si toho učebnicový príklad.
(už som ti dal množstvo rád, ako sa vymaniť z bludného kruhu omylov a predsudkov: aby si si preveroval to čo tvrdíš; aby si radšej citoval, ako vyjadroval sa o nejakom tvrdení, lebo pri spätnom vyhľadávaní by si zistil, že sa často mýliš .. ale ty aj na dobré rady a názorné dôkazy reagovávaš ako na urážky :-\ )

Nabudúce, keď niekoho z niečoho obviníš, si radšej najprv o tom niečo naštuduj (či sa to náhodou netýka práve teba) :eh

-- 18. 8. 2017 23:17 --

Dolgor píše:Indukce jak noha.
A nie je vari tak?
Proste FF so svetelným sklom je už na fotenie malých detí naddimenzovaný.
Nemáš vari kvôli tomu - že to potom foťák takmer vždy stíha - nastavený minimálny expozičný čas na 1/160s?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 8. 2017 14:45

A jasneeee. Uz rozumiem. V tom je pes zakopany. Fotak to zvlada a to by nemal. Fotak by toho nemal zvladat ani vela, ani malo. Mal by toho zvladat primerane. A presne to robi mFT.

To mi trvalo ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 19. 8. 2017 15:25

Myslím že Oldbas viac menej uz vie čo chce a tie prostné s Gancom sú tu už viac menej zbytočné.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 19. 8. 2017 16:59

Áno, Oldbas už asi vie co chce a takisto co nechce. Iba jednému trollovi to stále nedochádza!
landov
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 19. 8. 2017 17:37

Som minule rozmyslal nad tym, ze preco Ganec nabral za posledny cas (cca tak rok) taku istotu, ktoru teraz predvadza, co predtym nezvykol /ked uz nevedel kam, tak prestal pisat a po chvili zacal s niecim uplne inym, teraz zacne pisal o komplexe menejcennosti, robi druhym psychoanalyzu, pripadne im nadava /nepriamo/ a je agresivne vlezly/. No .. asi viem - tym, ze napisal hromady clankov na svoj blog /ostatne sa nan aj odvolaval/, tak sam seba presvedcil, ze to musi tak byt. Asi dobre na liecbu komplexu menejcennosti. Mam blog, kto je viac :)

Naviac, cim viac tych clankov tam je (a nikto ich zatial nezmazal!), tym je to istejsie. A cim viac sa mu odporuje, tym je agresivnejsi, vsak ked to je napisane na jeho blogu, tak to tak musi byt! A vsetci, ktori slepo neveria v to co on, su vymyti a pomyleni a trpia komplexom menejcennosti.

Dalej, a to je velmi dolezite, Ganec raz napisal (ano, je to v tomto fore, da sa to odcitovat) a teraz spravim logicku ekvivalenciu (to pre Ganca, aby chapal) jeho vyroku, ze ked clanok napisal a doteraz ho nezmenil a plati, tak to znamena, ze sa nemyli. Pretoze ak by sa mylil, musel by clanok zmenit a to sa nestalo. Toto dokazovanie samo sebou je nepriestrelne :) /V gancovom svete, samozrejme/

Oldbasovi ale dobre radim, aby zmenil nazor, nez bude neskoro :D :D :D Inak pojde na ignore list. Ale to zas tak moc nevadi, on Ganec, ked s nim nikto nediskutuje, cita aj ignorovanych :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 19. 8. 2017 17:40

sorry za OT, ale preco ma napada Hlava 22 ? :-D
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 19. 8. 2017 17:51

Ja som si práve otvoril archívny devín od kamaráta a k tomu vlastnú klobásu a domáci kozí syr. A proti tomu je gancovka úplné houno.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 19. 8. 2017 18:05

Myslím, že gancovka je houno naozaj proti všetkému ;-)
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků