Canon EOS 50D Magic Lantern instalace

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod damavnesnazich 29. 6. 2017 17:57

Ahoj, je zde prosím někdo kdo by mi nainstaloval Magic Lantern do foťáku, nechci se do toho pouštět sama, protože jsem lama. Ideálně Ostrava, ale nemám problém zajet do Olomouce atp. A nechci to samozřejmě zadarmo :-)
Ochotným předem děkuji.
damavnesnazich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vocapmen 29. 6. 2017 19:53

Uz trochu postarsi, ale docela pekne popsane http://angrezphoto.com/forum/viewtopic.php?t=685
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod damavnesnazich 29. 6. 2017 20:00

Já to četla i na videa jsem se dívala, ale prostě jsem tak trochu srab :-) a trochu neschopná, tak hledám někoho, kdo už to třeba dělal, ale děkuji za snahu.
damavnesnazich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrasheq 30. 6. 2017 11:21

Aha, takže ať si to v případě, že se to nepovede - což se u flashování firmwaru jakýhokoliv zařízení může z různých důvodů skutečně stát - odsere někdo druhý?
To jsem zvědav, kdo si to vezme na triko :D
Navíc ten návod, co sem postnul vocapmen je tak polopatický, že víc už to snad ani nejde.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 30. 6. 2017 11:51

Jsi zbytečně zubatý. Na místě dámy v nesnázích bych doufal, že se do toho pustí někdo s dostatečnou erudicí.
Navíc, nevím jak kde a komu, ale mně říkali - když se slušně zeptáš, dostaneš slušnou odpověď. ;-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tajnik 30. 6. 2017 19:15

ondrasheq píše:Aha, takže ať si to v případě, že se to nepovede - což se u flashování firmwaru jakýhokoliv zařízení může z různých důvodů skutečně stát - odsere někdo druhý?
To jsem zvědav, kdo si to vezme na triko :D
Navíc ten návod, co sem postnul vocapmen je tak polopatický, že víc už to snad ani nejde.

Nejedna se o flashovani firmwaru, pametova karta se naformatuje tak, ze se z ni da bootovat a pri startu se volitelne zavede system bud z karty nebo original z fotaku. Po vyndani karty je vse jako driv, fotak naprosto netknuty. Otazkou spis je, co si tazatelka od toho slibuje. Amater-nesika asi moznosti ktere ML prinasi nedokaze naplno vyuzit.
tajnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 30. 6. 2017 19:55

V případě 50D nejde o speciální funkce, ale o to jestli video mít či nemít, i když teda bez zvuku. A menu má Magic Lantern popsáno srozumitelně, takže je lama friendly.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chlapcisko 2. 7. 2017 20:32

Inštalácia ML nenechá foťák nedotknutý. Keď som inštaloval ML na 5D3, tak bolo potrebné zmeniť jeden register, volal sa že bootflag, z hodnoty 0 na 1. To bola podmienka, aby foťák nabootoval z karty. Sranda bola, že tím ML dokázal zmeniť bootflag z 0 na 1, ale už to nedokázal spraviť späť. Tento stav trval dosť dlho, možno aj rok. Normálne to nevadilo, ale boli aj problémy. Napríklad nefungovali eyefi karty (wifi). Foťák sa totiž snažil bootovať z karty, tá však (eyefi) neobsahovala firmware pre foťák, takže foťák vždy zamrzol.
chlapcisko
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků