Přechod z D750 na Sony A7 II

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lemming 20. 6. 2017 21:36

Ondrej Bobek píše:Ak ta zaujima Sony, tak pockaj na A7III alebo kup A7rII, ci podareny A9, ...


Podařená A9? A9 měla teď velký problém s tím, že se jí při trochu intenzivnějším použití přehříval senzor. Sony to "vyřešila" tím, že v novém firmware zvýšila hranici pro upozornění na přehřátí, ale pochybuju, že by předtím byla zbytečně nízko...
Naposledy upravil lemming dne 20. 6. 2017 22:09, celkově upraveno 1
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 20. 6. 2017 22:03

Jen pro zajímavost, teď jsem si zkusil počet rawů v sekvenci u D750. 1/1000 ISO 6400 a s AF dá 17 rawů než se zpomalí. Karta Kingston, zápis 80 MB/s. Stejně jsem nikdy nenacvakal ani 10 za sebou. Já se považuju za puntičkáře, ale ty musíš být velmi náročný uživatel. V tom případě asi jen A9, jenže za to se platí.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 20. 6. 2017 22:22

Ale vsak chod ku Skodovi, vyskusaj si to, vyskusaj si ostrenie, ergonomiu, canon skla, zapis na kartu po sekvencii a hotovo.

Ale ta akcia je faakt super.
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Carismatico 21. 6. 2017 07:11

Přesně, nejlepší bude asi naživo si vyzkoušet. Jinak půjdu asi do D500 ultimátní pokrytí hledáčku, rychlost AF, nejnovější senzor.

Hoax jsem bohužel náročný, jo A9 by vše splnila a mrknutím oka, případně D500 s FF senzorem a pokrytím hledáčku.
Carismatico
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 21. 6. 2017 07:29

Ty se v tom docela plácáš, na rovinu. Pamatuju, jak se ti nelíbil šum u silně podexponované fotky z D750, v tom případě hodně štěstí s D500 :) Dobrá je jedna věc. Když se ti na foťáku něco nelíbí, koukni se co s tím dokáže nafotit nějaký profík. Nemyslím si, že bys fotil profesionálně sport nebo často potřeboval 10 rawů za sebou. Zrovna tak ty portréty, to zní jako by to s D750 pořádně nešlo. Ale každý svého štěstí strůjcem :)

A abych jen neprudil. Tohle je jedna z pomalé 58mm na 1.8. Mám přerušovanou sérii 10 fotek během asi 4 sekund. Použit 3D tracking, zaostřené nebyly asi 2, protože dělali otočku a měli tam ruce. Mám tak dost použitelných fotek a můžu vybrat nejlepší.
002_1477.jpg
Naposledy upravil hoax dne 21. 6. 2017 08:05, celkově upraveno 1
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 21. 6. 2017 08:02

Zkus dát nějaké fotky, které by A7 II dala líp než tvá D750.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Carismatico 21. 6. 2017 09:04

V podstatě profík udělá parádní fotku i s D3100 a kvalitním sklem :)))) Spíš mě nejvíce trápí pokrytí hledáčku, přeci jen portréty se běžně nefotí na "střed" a neustálé přeostřování mě jedna zdržuje a silně irituje, u D7200 jsem byl zvyklý na daleko širší pokrytí hledáčku.

Fotka povedená :)

Jinak co se mi právě na Sony nejvíce líbí je DR. Viz níže fotka

ObrázekNeed Your Light by Stefan, on Flickr
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 21. 6. 2017 09:22

Bez názvu.jpg


Za to D750 v DR tápe. Nezlob se na mě, ale tohle je čistý GAS. Zkus dát ty fotky co ti pokazila D750 a A7 II by dala líp.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 21. 6. 2017 09:25

Ano, A9 mala ten problem - mala. Bola to ale iba FW chyba, ktoru asi po tyzdni odstranili. Ostatne veci su skor hoaxy, ale to chapem, lebo sa im ten fotak dost podaril.

Hlavními důvody proč šla D750 jsou
- slabé pokrytí hledáčku zaostřovacími body (fotím portréty)
- pomalé zaostřování přes live-view režim, dost často fotím interiér od země
- rozměry - ale to je pochopitelné vzhledem k FF
- menší RAW buffer (dost často, i přes vyzkoušení různých pam karet UHS 3, tak po třeba deseti snímcích v řadě musím pak čekat x vteřin, než jej přístroj zpracuje)


Pri D750 vadia asi len 2 veci - nespolahlivost (je dost kazovy) a ten Live View AF (vseobecne u Nikonu).

Ak ti vadi buffer, tak A7rII by si po prvej a jedinej fotke otrieskal o zem - zapis kazdej trva neuveritelne dlho a napr. len stlacenie lupy znamena asi 3s cakanie, kym fotoaparat nieco urobi. A7II je na tom podobne, len pridava tie negativne bonusy spomenute vyssie. Nechcem tu radsej ani len opisovat, co sa stane, ak spravis nahodou viac fotiek v serii - to by bolo na velmi dlhoooooooo. Na stastie su tak obmedzene, ze sa ich vela ani urobit neda. Proste su to riadne slimaky.
Ceni sa tam nieco ine - presnost, stabilizacia, spickovy obraz u A7rII, male sirsie pevne objektivy, obcas ticho pri foteni (aj ked opat je to dobre az u A9). A7rII ma aj spickovy hladacik, to musim uznat. Na A7rII je vynikajuce aj to zaostrovanie na oci + pokrytie AF bodmi.
Ja som si A7rII zvolil najma pre vysoku presnost AF s vysokosvetelnymi sklami a stabilizaciu v tele - obe veci pri foteniach vyuzivam a potrebujem. Chyb ma ale tolko, ze som to musel riadne dlho prehodnocovat a zvazovat + skusat, ci je to znesitelny komprmis.

Edit: D750 ma urcite vyrazne lepsi DR ako A7II, rovnako aj menej sumu a umoznuje vacsie hranie sa s fotkou za PC.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Obšák 21. 6. 2017 09:34

Nějak se mi to nezdálo, když jsem to četl s tím lepším dynamickým rozsahem u Sony A7 II, tak jsem se mrkl na dxomark.com a lepší dynamický rozsah a i lepší výkon za slabého světla má Nikon D750.

-- 21. 6. 2017 10:39 --

Ha, divná věc, když jsem psal svou odpověď, tak byly v tomhle vlákně jen 3 příspěvky.
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Carismatico 21. 6. 2017 12:32

Mě jen přijdou divné ty pomalé reakce, ukládání RAWu atd. V podstatě všechny recenze A7 II chválí do nebes a hovoří o ní jako o skvělém přístroji.
Carismatico
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 21. 6. 2017 14:02

Já bych tu A7II tak nehaněl, ale rychlík to není, to je fakt.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 21. 6. 2017 18:23

Tak jsem dneska strávil celé odpoledne v megapixelu, rekord.

Vyzkoušel jsem jak A7R II tak A7 II, u A7R II je fakt, trvá načtení fotek třeba 2 sekundy, ale stejné to bylo i u D750, načtení fotek nebylo okamžité.

Co mě zajímalo funkčnost redukce s jinými objektivy Tamron 15-30 naprosto parádní ostření, rychlost, i kresba. Canon 85mm taktéž paráda, akorát dokázal přiclonit na 2, níže ne.

Nakonec zkouška nového Samyangu 14mm s AF motorkem -
rychlé a svižné ostření.

Celkové dojmy jsou daleko lepší, než jsem čekal, přístroj reagoval rychle a svižně, super design, přesnost zaostření a hlavně redukce kompatibilní i s jinými značkami např. Tamron a navíc s bezchybnou funkčností.

Co se týče šumu, tak do 3200 docela pohoda. Takže teď babo raď,

A7 II, která vychází na 38 000 nebo D500?
Carismatico
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 21. 6. 2017 21:11

Zalezi co rika tvuj GAS :)
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 21. 6. 2017 22:54

Pokud jde fakt o fotky, tak bych doporucoval vic fotit a min nakupovat :-) Ale pokud te vzdycky nova technika nakopne k foceni, tak to klidne prostridej vsechno napric znackama :-)
cport
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků