Přechod z D750 na Sony A7 II

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Carismatico 21. 6. 2017 23:21

cport píše:Pokud jde fakt o fotky, tak bych doporucoval vic fotit a min nakupovat :-) Ale pokud te vzdycky nova technika nakopne k foceni, tak to klidne prostridej vsechno napric znackama :-)


Fotím hodně, teď mě čeká na upravení 5000 fotek, za poslední měsíc a půl. :)))
Carismatico
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alešak 22. 6. 2017 03:55

Fí ha, ty se focením živíš? Co na těch 5000 fotkách nafocených za 45 dní pro boha svatého máš?
Nic ve zlém, to já nenafotím ani za dva roky a to mám oba své aparáty často v "akci" :D ...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 22. 6. 2017 05:22

Já jsem se na ty fotografie díval a pokud jde o technickou kvalitu, tělo hlavním limitem podle mne není, dříve než tělo bych řešil objektivy a techniku fotografování, technický limit D750 podle mého názoru nebyl ani náhodou dosažen, o přínosu jiného těla mám pochybnost.

Mimochodem, ty fotografie jsou vesměs nápadité, je vidět výtvarné nadáni, ne každá je podle mého vkusu, ale to nic neznamená, vkus je individuální a můj pohled na fotografie se může lišit od vkusu jiných. D500 ti asi nic nepřinese, alespoň podle typu fotek, co děláš, to spíše něco jako A7rII nebo Nikon D810.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod cport 22. 6. 2017 07:19

Carismatico píše:
cport píše:Pokud jde fakt o fotky, tak bych doporucoval vic fotit a min nakupovat :-) Ale pokud te vzdycky nova technika nakopne k foceni, tak to klidne prostridej vsechno napric znackama :-)


Fotím hodně, teď mě čeká na upravení 5000 fotek, za poslední měsíc a půl. :)))


To nebylo uplne to, co jsem tim chtel rict :-)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 22. 6. 2017 08:14

Carismatico: stale si tu neukazal svoje fotky, kde by ta D750 obmedzovala :-)

priserny dynamicky rozsah
Obrázek
Obrázek
Obrázek
RAW z fotaku - cierna/biela
Obrázek

nepouzitelny AF na kompoziciu na uplne krajne AF body na plnu dieru s kazdym sklom
135/2DC
Obrázek
Obrázek
Sigma 35/1,4 ART
Obrázek
Obrázek
58/1,4G
Obrázek
Obrázek
58/1,4G na AF-C na krajny AF bod tiez na f1,4
Obrázek
Obrázek
neviem co ti k tomu este napisat, fotiek mam mrte :)

ale teraz uz vazne. ak mas radost z novej techniky (to mam vzdy aj ja), tak si kludne kup co ta zaujalo, kludne aj tu Sony, ak mas teda aj dost penazi na nakup kvalitnejsich skiel.
inak by si sa mal skor zamerat na seba a fotenie samotne (nie kvantitu ze 5000fotiek, ale kvalitu, nepochopil si co ti pisal cport) a dat si nastavit AF v tele D750 alebo AF na tych sklách ktore ta trapia.

RAW buffer (na 17 RAW) na D750 ma nikdy neobmedzoval, ked tak som robil seriu 4-5 fotiek max za sebou,to bohate stacilo na neskorsi vyber správneho momentu a fotak sa ani nespomaloval extra pri foteni.
ergonomia Sony A7xx mne (subjektivne) moc nevyhovuje (grip) a ked das k tomu vacsie skla, to uz vôbec nie.

D750 som predal kvôli stale sa opakujucemu oleju na snimaci. luto mi je ale tych drahych kvalitných skiel a presneho AF. kamarat mi snad kazdy mesiac cistil snimac od oleja a D750 bola v orig.servise vo Viedni aj Mnichove, kde mi snimac tiez iba vycistili.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 6. 2017 08:54

Ten A7rII nie je zla volba, no A7II je obrazovo, rychlostou a aj funkcnostou tragicky vedla D750 aj A7rII.
Ak chces spoznat AF u A7II, tak staci vyskusat cvaknut s A7rII a A7II miesto, na ktore mas uz predostrene a zbadas, ako velmi "rychly" je A7II (tj fotoaparaty by znova museli pouzit AF - A7rII by cvakol skoro tak rychlo ako DSLR, zatial co A7II kontrastom znova preostruje obraz a trva mu pekelne dlho, kym nieco odfoti - tento problem obchadzaju az adaptovane skla, ktore su nasadene cez lacnejsi adapter).

Ak by si kupil Sony, tak sa akurat vyhni sklu FE 50/1.8 - je hlucny ako stare skla a extremne pomaly...
Vynikajuce su adaptovane objektivy z celej novej serie Sigma. Ergonomicky je to samozrejme hovadina, ale kvalita obrazu bude spickova.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 22. 6. 2017 09:15

Půjdu ještě dneska do fotoskody a uvidím tam, co mi řeknou. D500 a vs A7R II. :)
Carismatico
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků