Upgrade zo 450D na 700D/750D ?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PalecSK 22. 5. 2017 20:45

Zdravim,

Mam uz velmi stare telo Canon 450D. Pouzivam ho s objektivmi 50/F1.8 a 70-200/F4L. Telo funguje dobre ale uz ma svoj vek a velmi mi vadi male rozlisenie displeja, na ktorom sa zle kontroluje spravne zaostrenie fotky. Fotim velmi rekreacne - par krat do roka ho vytiahnem a pofotim nejaku rodinnu udalost.

Pozeram sa po novom tele a mam dilemu na co upgradovat. Kedze rozlisenie displeja maju nove tela rovnake, hlavna priorita bude vykon pri nizkom svetle. Pri momentalnom tele nad ISO400 nemam kvoli sumu odvahu. Je medzi 700 a 750 velky rozdiel v sume? Viem ze 750 ma Digic 6, ale vo fotkach rozdiel nevidim. Megapixle navyse sa mi zdaju zbytocne.

Dakujem za rady
PalecSK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oldbas 22. 5. 2017 22:55

Před více jak 2lety jsem 450D vyměnil za 70D. Je to pořádný skok vpřed, ale hlavně co do ergonomie.Výsledky obraz je o fous lepší, max.1EV v šumu. Nic naplat, je to stále pouze APSC. Pokud chceš nové tělo s APSC čipem, vybírej modely s nejnovějším čipem 24MPX. Ideálně 77D. Jinak asi nemá cenu měnit kvůli kvalitě obrazu. Nebo bazarovou 6D. Je to FF, objektivy na ní máš a obrazová kvalita půjde výrazně nahoru.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 4. 6. 2017 03:02

Mne předsudky vůči vysokému ISO přijdou trochu jak předsudky vůči bazarovému autu s vyšším nájezdem km (třeba 200 000 km). Trochu - znova upozornim.

Já fotím s aparátem s 1" snímačem, který je asi o 1,5 EV horší než špičkové APS-C jako třeba 77D. Pomyslný limit má někde na čísle 3200. V tom smyslu, že když třeba fotím sport pod umělým světlem, tak radši zrnitou ostrotu s časem 1/1000 a ISO 3200, než nezrnitou mazanici na ISO 400 a čas 1/125....


Praktická ukázka sportovní fotografie na ISO 3200 z 1" senzoru. Vytaženo z RAWu, aplikována redukce šumu.

https://abload.de/img/p9300529j2spg.jpg
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 4. 6. 2017 05:26

No, takže si dokázal, že "předsudky" jsou zcela v pořádku, co tam máš dál?
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 4. 6. 2017 18:58

Je to subjektivní věc. Jako samozřejmě, že 1:1 je rozpatlané. Ale když si to projdu na normálním 23" LCD při full-screen prezentaci, tak to koukatelné je. Líp koukatelný, než kdybych se zařekl, že nad ISO 400 nejdu a fotil na 1/125s....
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 4. 6. 2017 19:06

Pokud ta fotka má být důkaz, tak je to čistě "objektivní". Jako průstřel vlastní nohy dobrý. Možná mobil s xenonovým bleskem by byl lepší :-D
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků