Canon 760D – pomalé ukládání při sekv. + ovládání komp. exp.

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod charlyk 6. 4. 2017 14:35

Nazdárek, mám dvě otázky pro majitele výše uvedeného foťáku:

1) Když vyfotím dva a více snímků v sekvenci (bez ohledu na to, jestli mám standardní, nebo tichý režim), nezvykle dlouho trvá, než se mi první fotka zobrazí na displeji, a taky uložení fotek z bufferu na kartu trvá věčnost. Nedávno jsem přešel z 350D a pocitově se mi zdá, že i u téhle vykopávky to bylo rychlejší. Podezřívám SD kartu – mám 16GB Toshiba Exceria. Na kartě je napsáno: římská 1 (I), 90MB/S, jednička v „účku“ a 10 v kroužku. Fotím do RAWu.

2) Kompenzace expozice funguje nějak divně: tak ve 2/3 případů se bez problémů nastavuje kolečkem na zadní straně, ve zbylé 1/3 kolečko nereaguje a musím nejdřív namáčknout spoušť – až pak se začne měnit kompenzace. Je to normální chování? Je to docela blbost, ale tahle nekonzistence mi dost otravuje život.

Předem díky za odpovědi.
Canon EOS 760D
Canon 17–55 mm f/2,8 | Canon 70–200 mm f/4L
2× levá ruka
charlyk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 6. 4. 2017 15:46

1.kup si kartu s co nejrychlejším zápisem.
2.80D mi to dělá taky,foťák celkem rychle usíná a i když svítí stav displej,tak kompenzace nereaguje,mě to nějak nevadí,mrkni do návodu,jestli ta prodleva jde nastavit.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 6. 4. 2017 18:12

1. Používám na 70D tyhle karty https://www.alza.cz/sandisk-sdhc-16gb-e ... 016558.htm a nemám žádná problém. Zvládá bez problémů RAWy 7obr./, na nic nečekám. Jinak různé SanDisky používám 10let a ani jednou se mi nestalo, že bych měl nějakou závadu, či přišel o fotky kvůli kartě.
2.Je to normální u Canonu, 70D mi usne po 3sec. a musím znovu namáčknout spoušť, takže klid a pevné nervy. To je také jeden z důvodů, proč mám nastavené ostření na palec a ne na spoušti.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod charlyk 7. 4. 2017 03:29

Díky za odpovědi, pánové. Zkusím tedy rychlejší kartu. Na druhou věc si asi budu muset zvyknout, grr. Království za 350D s natáčením videa :-).
Canon EOS 760D
Canon 17–55 mm f/2,8 | Canon 70–200 mm f/4L
2× levá ruka
charlyk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 8. 4. 2017 11:50

Skus si najskor od niekoho pozicat inu kartu, napr. SanDisk. Parametre mas uz teraz dostatocne, mozno si len "nesadla" s fotakom...

tu je test kariet na tvoj fotak: https://www.cameramemoryspeed.com/canon ... omparison/
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod charlyk 8. 4. 2017 13:59

Díky. Další varianta je, že karta je nějaký padělek. Kartu i foťák jsem kupoval v Indonésii. Canon asi ještě fejkovat neumějí, ale SD kartu by zvládnout mohli :-). Pořídím nějakou lepší a uvidím, jak to dopadne.
Canon EOS 760D
Canon 17–55 mm f/2,8 | Canon 70–200 mm f/4L
2× levá ruka
charlyk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod charlyk 18. 4. 2017 16:40

Update: Problém s pomalým ukládáním vyřešen nákupem 64GB karty SanDisk Extreme Pro (microSD s adaptérem).
Canon EOS 760D
Canon 17–55 mm f/2,8 | Canon 70–200 mm f/4L
2× levá ruka
charlyk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 18. 4. 2017 18:01

Kto používa vo foťáku microSD s redukciou - ten si koleduje o prúser...
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod charlyk 18. 4. 2017 18:08

Roman_Skamene: Jak to?
Canon EOS 760D
Canon 17–55 mm f/2,8 | Canon 70–200 mm f/4L
2× levá ruka
charlyk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rammstein 19. 4. 2017 07:27

Protože je výhodnější vynechat všechno, co se může po... A to je v tomhle případě právě ten adaptér - máš tam o dvoje kontakty a jejich propojení navíc, které můžou dělat neplechu.
Btw. Jak jsi spokojen se 70-200 na 760D? Taky do něj asi půjdu, ale zkušenost by se hodila.
rammstein
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 19. 4. 2017 08:43

Presne tak. Tu kolega rammstein ma predbehol.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod charlyk 19. 4. 2017 09:50

Rammstein: Jasný, chápu. Přesto to risknu a tu kartu tam nechám, riziko mi nepřijde tak vysoké, abych kvůli tomu kupoval novou. Přece jen ty kontakty se vůči sobě nehýbou.

(Technická) kvalita fotek, co lezou ze 70–200 f/4 (bez IS), mi bere dech už devátým rokem. Ostření je přesné a bleskurychlé. Navzdory spoustě šplíchanců od slané i sladké vody a bezpočtu hodin strávených na plážích s jemným pískem stále bezvadně funguje. V kombinaci se 760D funguje stejně skvěle jako s 350D a 5D Mk3 (s 5D jsem ho ale používal jen krátce). Měnil bych ho snad jen za verzi s IS, zatím si ale nedovedu ospravedlnit její cenu.
Canon EOS 760D
Canon 17–55 mm f/2,8 | Canon 70–200 mm f/4L
2× levá ruka
charlyk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 19. 4. 2017 12:15

Ako myslíš. Ja už som dva krát videl slzy v očiach, keď mi ukazovali microSD kartu so slovami, či s tým niečo nejde spraviť.
Raz nešlo a druhý krát za asi 1 000€ v špeci firme. Takže tiež nešlo...
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qq_sk 19. 4. 2017 14:23

Moze nastat problem aj pri plnohodnotnej (a znackovej, kupovanej v kamennom obchode v 'serióznom' Svajciarsku!) SD karte.
A naopak mi microSD s adaptérom sluzia zatial bez problemov. Ale statisticky je pravda 'je výhodnější vynechat všechno, co se může po..'
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 19. 4. 2017 15:11

Preto mám najradšej foťáky, ktoré fungujú na CF... :-)
Roman_Skamene
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků