První informace o Nikonu D850

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 28. 1. 2017 08:34

Podle neověřených zpráv se údajně brzy objeví nástupce D810:

Obrázek

- Senzor 45,3 MPix
- 4K video (5060x2160, 24.35.30), 3860x2160: 24p,25p,30p,50p,60p, Full HD 1920x1080, 24p,25p,30p,50p,60p120p
- Dual XQD, single CF, single SD, 4 cards slot
- Built-in Wifi + GPS
- 160,800 RGB Pixels
- Tilt screen 3,5 inch articulated 1,500,000 dots
- AF 105 points, cross type 45
- Shutter speed 1/8000s.
- 6fps in FX mode, 8fps in DX mode
- ISO 32-102000

Price 3900-4200 USD
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod vegan 28. 1. 2017 13:04

Více MPix - pěkný, ale není to to nejhlavnější hodně bude záležet na DR a výkonu při šumu.
Spíše pokud bude AF na krajní body tak přesný jako v D5 tak tam vidím největší benefit oproti D810, kde krajní body jsou spíše pro to, aby nějaké byly.
A mohli-by sundat ten šílený integrovaný blesk, který u D8xx nikdo nikdy nepoužil a jen prudí, když občas nechtěně vystřelí.
vegan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 28. 1. 2017 13:41

Trochu se obávám, že jestli se Nikon neprobere a nebude tam mít aspoň dotykáč + rychlý Liveview, nebude moc konkurenceschopný ani v rámci vlastního DSLR segmentu. Chce to inovace.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Obšák 28. 1. 2017 14:52

Dotykáč je třeba u mě až ta poslední věc, co mě zajímá. V podstatě to ani nechci. V zimě na horách ve větru a -15 stupních je dotykáč k ničemu (to, že existují tenké rukavice s dotykovou vrstvou vím).
Já bych u nových Nikonů chtěl především to, abych se mohl spolehnout na ostřící systém. Já si totiž nemyslím, že když utratím za Nikon D800 68000kč a k tomu si koupím 28/1,8, nebo 20/1,8 za dnes cca. 20000kč, tak že to, že to blbě ostří na krajní ostřící body je v pořádku. Není!!! A vegan píše, že s D810 za 80000kč je to to samé, což mě nepřekvapuje. Přitom řešení to má. Pokud Nikon dál hodlá používat oddělený AF modul (jako dosud), tak chci mít možnost nastavit korekci AF u pevného objektivu třeba na 5 ostřících bodů a u zoom objektivů to samé x 3 ohniskové vzdálenosti (min, střed, max). To by vyřešilo řadu problémů. A prosím ať mi nikdo nepíše, že to nejde. Jde.
Ke stále se zvyšujícím cenám se radši vyjadřovat nebudu.
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 28. 1. 2017 15:10

vegan píše:A mohli-by sundat ten šílený integrovaný blesk, který u D8xx nikdo nikdy nepoužil a jen prudí, když občas nechtěně vystřelí.


On je ovladany elektronicky jako u amaterske tridy? D700 jej ma vyklapeci rucne, takze sam vystrelit ani nemuze.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 28. 1. 2017 15:19

Obšák: V tomhle naprostý souhlas. Nejlepší by bylo na všechny body. Horší by to asi bylo u objektivů, které ostří jinak na různou vzdálenost. To umožňuje paradoxně zase jen Sigma. Servis, aspoň v ČR seřizuje jen na jednu vzdálenost (vyjádření servisu). Ale možná, že modul v D5/500 řeší do určité míry i tohle.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vegan 28. 1. 2017 16:29

Petr Luňák píše:
vegan píše:A mohli-by sundat ten šílený integrovaný blesk, který u D8xx nikdo nikdy nepoužil a jen prudí, když občas nechtěně vystřelí.


On je ovladany elektronicky jako u amaterske tridy? D700 jej ma vyklapeci rucne, takze sam vystrelit ani nemuze.


Ne, je ovládán tlačítkem na boku kousek od něj (blesku), ale člověk o to tlačítko zavadí dost často (vyndávání z brašny dávání do brašny, předělávání objektivů, přenášení na popruhu, nastavování BKT, atd...), je hodně citlivé.
vegan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 28. 1. 2017 17:33

Moje D700 ma najeto pres 200K, z brasny ci fotobatohu jsem ji vytahoval minimalne 1000x, objektivy menim kazdou chvili, pretoze preferuju pevna ohniska pred zoomy, ale ani jednou se mi nestalo, ze bych o to tlacitko omylem "zavadil".

Je to imho stejna urban legend, tohle to "nahodne zmacknuti", jako s tou idiotskou aretaci volice rezimu, kam ji Nikon zacal nove umistovat.

Tak snad by to chtelo mit i aretaci spouste, proti nahodnemu zmacknuti u zapnuteho fotoaparatu, ne?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vegan 28. 1. 2017 18:47

Aha ok takže to, že se to tobě nikdy nestalo vlastně znamená, že se to nestává někomu jinému... Takže vše při starém, zase ten konfrontační tón.
Hmm tak nic tuhle hru si hrej s někým jiným na pískovišti ne se mnou.

Já za sebe prostě říkám, že se mi to stává. A kdyby si četl pozorně po žádné aretaci nevolám (ale chápu to se ti nehodí do krámu na vyvolání Flame, raději budeš reagovat demagogicky jako Ganec a jemu podobní, jež si také bere jen co se mu hodí), volám po tom aby ten stupidní blesčík oddělaly, je tam naprd.
Na 36MPix (nota bene na 45MPix) máš většinou objektiv, který to ukreslí min. rozměrů Nikonu 85/1,8G (ale spíše větší) kde ti udělá stín z tohoto objektivu, nebo focený objekt bude tak daleko, že efektivita použití tohohle záblesku bude 0,000NIC.
Ve studiu ho na odpalování také asi nepoužiji tam má snad každý studiová světla, nebo alespoň blesky připojene na odpalovák za pár stovek z Číny na, který se dá spolehnout více spolehnout než na odpalování tímto bleskem.
BTW: na TOP řadě Dx také není a nikomu tam nechybí, tam to pochopily.
vegan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 28. 1. 2017 20:11

Interní blesk používám na řízení externích blesků při makru. Externí jednotka/řídící blesk do sáněk je investice navíc a nadto překáží. Takže za mne interní blesk ano.

-- 28. 1. 2017 21:13 --

Anebo to dořešit jinak a samozřejmě se zpětnou kompatibilitou. Mam blesky starý 10 let.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hoax 28. 1. 2017 20:18

To je vtipný, zatím 4 lidi a každýmu vadí něco jinýho :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 28. 1. 2017 20:25

> Aha ok takže to, že se to tobě nikdy nestalo vlastně znamená, že se to nestává někomu jinému...

Jojo, taky se mi ta "Urban legend" stávala několikrát do roka.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vegan 28. 1. 2017 20:52

Dolgor píše:Interní blesk používám na řízení externích blesků při makru. Externí jednotka/řídící blesk do sáněk je investice navíc a nadto překáží. Takže za mne interní blesk ano.

-- 28. 1. 2017 21:13 --

Anebo to dořešit jinak a samozřejmě se zpětnou kompatibilitou. Mam blesky starý 10 let.


neber to ode mne nijak špatně, ale když někdo má na tělo za 80k a více, tak věřím, že unese i investici ve výši 10$ cca 250.- za základní radiový odpalovák viz např zde, nebo nějaký sofistikovanější, Já třebas používám Pixel King PRO rev.2 a nemohu si vynachválit.
vegan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 28. 1. 2017 20:54

Dolgor píše:Interní blesk používám na řízení externích blesků při makru. Externí jednotka/řídící blesk do sáněk je investice navíc a nadto překáží. Takže za mne interní blesk ano.

To mi vadí na nových Pentaxech nižších řad, že jim chybí X-sync. kontak. Pak se dá jakýkoliv blesk (i více blesků) spouštět kabelem. Při makru jsou krátké (několika centimetrové), tak nepřekáží. Vím, že se to dá i přes kostku, ale.... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 28. 1. 2017 20:57

Nejsem si vědom toho, ze by Nikon makroblesky mely rádiové řízení, jen infrared. Vtip je ale především v minimálním nutném příslušenství. Je to prostě praktické.
Dolgor
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků