První informace o Nikonu D850

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 20. 5. 2017 07:30

Cena 120,000 je už podle mne příliš blízko tomu, za co se dá koupit D5.

Jasně, D850 také půjde koupit za rozumnější cenu, ale akce budou až po nějakém čase a pokud bude cena na 120,000 tak se podle mého odhadu dostane v nejlepším případě někam kolem 99,000. Férová cena je podle mne o 20,000 níže, někde okolo 80,000 Kč, kde je dnes D810, která má podle mne taktéž přepálenou cenu.

Jinými slovy, za tyhle ceny lze těžko očekávat nějaký přelomový nárůst prodeje, snad jen přes NPS předváděcí akce, fakt je, že bez předvedení by mi i D5/D500 připadaly hodně předražené.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 29. 6. 2017 18:48

Tak představení D820 má být v červenci.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 29. 6. 2017 18:58

AF z D5 znie lakavo...zalezi aku nastrelia asi cenu. Podla poslednej cenovej politiky Nikonu to asi nebude nic ludove.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 25. 7. 2017 08:24

Tak Nikon má i docela smysl pro humor, na stoleté výročí ohlásil tohle :)
https://nikonrumors.com/2017/07/25/niko ... nced.aspx/
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 7. 2017 18:28

pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 25. 7. 2017 21:16

Jsem zvědav, jak se poperou se senzorem. Má to mít ultimátní IQ a zároveň rychlost. To se mi zdá trochu jako protimluv. Aby z toho nakonec nebyly dvě verze nebo přepínání na malý RAW s nižším rozlišením. Nějaký hodně nizoučký základní ISO (aspoň 64 jako u D810) s velkým DR by se mi taky líbilo. Měl bych motivaci pořídit si ho časem jako bazarovku, protože všichni ostatní výrobci s výjimkou MF na skutečně kvalitní základní ISO dlouhodobě pečou, což je podle mne velká chyba.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod al.vlado 25. 7. 2017 23:59

Pentaxy majú veľmi kvalitné základné ISO s veľmi veľkým DR.
al.vlado
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 26. 7. 2017 08:00

To sice jo, ale v single shot je K-1 na ISO 100 o fous horší než D810 na ISO 64. K-1 vede s pixel shift, ale nehodí se to na všechno.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod al.vlado 26. 7. 2017 12:03

......... a o dva fúzy lacnejší. :-)
al.vlado
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 7. 2017 16:51

Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 27. 7. 2017 17:16

Začínají prosazovat docela zajímavé informace, na Nikon rumors jsou doplněné specifikace, asi bude mít 4K video bez cropu a na Peta Pixelu zase spekulují, že by Nikon 850 mohl mít jako první zrcadlovka vůbec hybridní hledáček. Já jsem po hybridním hledáčku jeden čas toužil kvůli Zeiss sklům, ale teď to vidím už tak, že mám skel už docela dost a všechna ohniska pokrytá. Dnes bych spíše uvítal pokrytí hledáčku ostřícími body, z D500 jsem hodně zmlsaný.

Nejsem si jist ani, že chci 45 Mpix, skoro bych spíše uvítal 20 Mpx z D5, krajiny a architekturu moc nefotim a když už, 24 Mpx z APS-C mi zatím za denního světla docela stačí, bojím se, aby to nebylo na úkor fotek na vyšší ISO a rychlosti snímání. Ono to zase nebude takové drama, 6-8 fps by mělo v pohodě stačit, jen nesmí dojít buffer po pár fotkách jako u mojí D7100.

Vylepšený SnapBridge beru jako povinnost, měli by zlepšit konektivitu a GPS lokace. Nebylo by špatné, kdyby přidali nastavování parametrů na dálku, aktuálně to řeším přes qDslrDashboard.

Při očekávané cenovce mezi D810 a D5 budu váhat, rozhodnu se až po uvedení nástupce Df a D750 a až budou vychytané dětské nemoci, to asi nebude dříve, než v létě 2018. Podle parametrů to vypadá konečně na opravdu nový model, žádný facelift.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lemming 27. 7. 2017 20:48

Bohužel, rozsah ostřících bodů u externího ostřícího modulu je omezen rozměry :( To zrcátko co to odráží dolů se moc zvětšovat nedá.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 28. 7. 2017 10:31

S el. hledackem a ostrenim na cipu by to nemelo vadit. Neverim ale ze to bude tak horke.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 28. 7. 2017 16:15

Takze podla Nikonrumors sa ziadny hybridny hladacik nekona.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 28. 7. 2017 16:44

Tak to má Nikon smůlu, za stroj s hybridním hledáčkem bych byl ochoten zaplatit až 130 tisíc, u klasické zrcadlovky budu větší škrt. 4K video mi nic neříká, 8 fps mám už teď, 45 Mpx je fajn, ale uvidíme, jak to bude s focením na vyšší ISO.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků