Nikon 5300 x 5500 x 5600

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod standavfr 4. 2. 2017 10:41

Já k věci píšu,jen ty ve vláknech o zrcadlovkách pořád cpeš názory na bezzrcátka.Dotykáč používám hlavně pro pohyb v menu.
standavfr
Návštěvník


Odeslat příspěvekod standavfr 4. 2. 2017 12:36

Člověče,to mám jako nos na displeji a vedle něj matlám prstem?Nebo na vyklopeném?To je docela harakiri ne?Nebo jak se to dělá s okem na hledáčku?
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 2. 2017 13:39

U klasickýho foťáku s hledáčkem uprostřed to je blbost :-)
Moh bys vybírat nosem, ale výrobci dotyk vypínaj, když detekujou oko u hledáčku. ;-)

U foťáků typu rangefinder to je ale možný a mě osobně to strašně vyhovuje.

Ale pro tenhle Nikon je to samozřejmě irelevantní :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 4. 2. 2017 14:46

Ganec píše:Uvedomuješ si vôbec:
- že si v diskusii o D5500 porovnával joystick (ktorý D5500 nemá) s chimpovaním (ktoré u D5500 netreba)
- že hoci o mne píšeš, že neviem ako niečo funguje, zjavne to nevieš práve ty? :-P
- že častokrát píšeš o veciach ktoré nielen že nemáš odkiaľ zistiť, ale sú navyše aj nepravdivé?
(napríklad že neviem ako to funguje u D500: napriek tomu, že ju má kamoš z fotoklubu a mal som ju v rukách :D )

Tak sa znovu potvrdilo, ze teoretikom si a zostanes naveky:
- D500 ma sice joystick navyse, ale funkciu zmeny AF bodu plni na 100% a plnohodnotne stvorsmerny volic. Sam pouzivam obidva bez vyhrad, doslova na ktory moj palec "skor narazi", ten pouzijem.
A to by si mal vediet, kedze
ju má kamoš z fotoklubu a mal som ju v rukách
- co v tvojom chorom a zvratenom ponimani znamena, ze vies D500 ovladat :D :shock:
- zaroven tento stvorsmerny volic ma kazdy !!! Nikon :mrgreen:
BTW, to, ze chodis do fotoklubu ti chvalim, raz treba zacat ucit sa fotit, aj ked v tvojom pripade je to aj neskoro aj zbytocne 8-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod AwwA 4. 2. 2017 15:53

Ganec ja prece nerikam, ze dotykovy displej je nanic. Urcite je lepsi mit moznost ho pouzit.

Je mi jasne, ze se musis divat na displej jak pri foceni tak prohlizeni snimku(hledacek mas prece v kapse). Nicmene si nedokazu moc dobre predstavit to prechytavani fotaku jen proto abych mohl delat ukony na displeji. Cti prechytavani behem foceni. Mas rekneme D500+Sigmu 18-35. Divas se do hledacku a udelas snimek. No ted mam prechytavat fotak nebo jen rychle mrknu na displej(pokud mam el. hledacek tak to nemusim resit) a fotim dal?

Ted cekam, ze se mi na to nachytas tak bacha ;-)
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 2. 2017 18:17

Ja vidim prinos dotykoveho displeja skor v rychlosti ovladania. K niektorym veciam sa takto pristupuje rychlejsie. U Olympusu je to otazne, lebo tam je to taky polodotykovy displej, ale u Canonu v nizsich radach to funguje skvele. Vo vyssich je stavovy displej a tomu osobne davam prednost.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 2. 2017 19:44

standavfr píše:To je docela harakiri ne?
hehe .. keď už spomínaš harakiri .. tak ma napadlo, že opisovať vám funkcie foťáku ktoré nemáte, je ako vysvetľovať japoncovi jedenie vidličkou (a on by sa pýtal, ako sa pri nej nedokaličiť, keďže má ostré hroty) :D

AwwA píše:Nicmene si nedokazu moc dobre predstavit to prechytavani fotaku jen proto abych mohl delat ukony na displeji. Cti prechytavani behem foceni.
Písal som vari niekde, že si kvôli dotykáču musím nejak foťák prechytávať?
(naopak: písal som, že ho držím rovnako aj pri fotení, aj pri prezeraní fotiek .. maximálne ho nasmerujem nadol)

Pokiaľ viem, naposledy som písal o chimpovaní (teda o "prepínaní sa" medzi hľadáčikom a displejom), nie o prechytávaní:

No ale ako chlapík na tom videu predviedol od druhej minúty, tak tam si to prechytáva (síce nie kvôli dotykáču)

Fidko píše:Ja vidim prinos dotykoveho displeja skor v rychlosti ovladania.
No veď aj nastavenie AF bodu patrí pod ovládanie ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 2. 2017 20:09

Tu uprimne celkom neviem co presne sa tym mysli. Ak fotim zrkadlovkou, vacsinou mam oko na hladaciku a matlat prstom po displeji v danej chvili nie je nijak zabavne. Ak sa teda bavime o moznosti pouzit na vyber bodu displej ako touchpad. Na tuto featuru som sa dost tesil, ale na PEN-F ma nijak neohurila. Inak nou disponuje aj EOS M5 a co som pozeral recenziu, funguje to lepsie :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 4. 2. 2017 20:22

Jako vždy jsem se od Gance nic nedozvěděl.Tu funkci jsi tu vytáhl ty,tak kdo jiný by jí měl popsat?
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 2. 2017 20:24

V čem byl problém s tim Pen F ?

Jde tam vybírat bod s okem u hledáčku ?
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 2. 2017 07:36

Co si matne spominam, nebol to tak velky problem. Oko na hladacik uplne nenalepis, ale dalo sa to a co si spominam, neobtazovalo ma to.

Jednak mi ale vadilo, ze to nebolo uplne presne a jednak ta aktivacia tej funkcie ... nieco sa tam muselo urobit, ale na ten postup si teraz uplne nespominam a nijak zvlast mi to zivot neulahcilo.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 2. 2017 08:59

Hm, tak to moc nedotáhli.

Pokud to má pomoct, tak to musí být funkční hned. A přesný taky, samozřejmě.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 2. 2017 09:30

Ja to uprimne popisat neviem, nepamatam si to. Je to asi pol roka dozadu a PEN-F som mal pozicany z Fotolabu. Cakal som, ze ked prilozim oko na hladacik a prst na displej, bude ro fungovat, ale nedialo sa to. Tusim si to musel nejak "namacknut", alebo tak, ale mna to zdrzovalo. Co je inak skoda, na tu funkciu som sa dost tesil.

Canon to ma myslim lepsie. Tam v hladaciku ziadne body nemas a chodis po tom ako kurzorom :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 2. 2017 09:39

Přesně takhle to mají i Panasoniky a je to velmi funkční pro spoustu situací.

Hezký příklad jak se dá malou chybou zkazit jinak výbornou funkci ...
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků