Nikon 5300 x 5500 x 5600

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 2. 2017 11:27

landov píše:Na D500 som dotykac len vyskusal, ale vobec ho nepouzivam.
Tak som si spomenul na tento vtip:
Kód: Vybrat vše
Povídají si dvě babičky v domově důchodců:
- "O panenství jsem přišla v sedmdesáti letech."
- "A jaké to bylo?"
- "Nic moc. Ještě že jsem s tím příliš nespěchala..."
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 2. 2. 2017 12:33

Docela by mě zajímalo, k čemu zásadnímu si Ganec myslí, že by při fotografování přes optický hledáček jako měl sloužit dotykový displej?
Nechť si dotykový displej propaguje u bezzrcátek bez EVF, tam zcela určitě je to nepostradatelná věc, ale u zrcadlovky D500, která vzhledem ke svému zaměření - maximalizace rychlosti a výkonu AF - je určena hlavně k focení přes hledáček, tak tam skutečně dotykový displej je dost nepodstatná věc.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rammstein 2. 2. 2017 14:29

Já dotykáč používám téměř pouze při focení na stativu a při prohlížení fotek.
rammstein
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 2. 2017 05:56

FOE: suhlas...no a to, co si mysli Cvach, asi nikoho nezaujima :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod ka-spel 3. 2. 2017 09:57

Já to vzal pro snažší přechod dcery na zrcadlo, protože jinak by sklouzla k pouhému využívání automatiky a programů.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 2. 2017 10:36

Pokud ten dotykáč nebudeš používat na změnu ostřícího bodu během focení, což ale jde rozumně asi jen u mirrorless rangefinder typu fotáku, tak je dotykáč spíš nanic a ve výběru bych ho moc nezohledňoval.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Grave80 3. 2. 2017 10:41

Nedá se říct, že je dotykáč úplně k ničemu, nicméně jako rozhodující kritérium to nevidím.
Grave80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 2. 2017 10:44

Genau
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod ka-spel 3. 2. 2017 23:25

jj, tak možná jsem vyhodil pět litrů zbytečně. Už to neřeším.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 2. 2017 00:38

ForeignerOnEarth píše:Docela by mě zajímalo, k čemu zásadnímu si Ganec myslí, že by při fotografování přes optický hledáček jako měl sloužit dotykový displej?
Prečo by to malo slúžiť len pri fotení ^^
Fotograf si snáď občas aj pozrie to čo nafotil .. a vtedy sa dotykáč veľmi hodí pri posúvaní obrazu pri zväčšení.
(možno to nerobíš a tak to nedokážeš oceniť .. ak fakt nie, tak zrejme preto, lebo nemáš dotykáč, s ktorým by ťa to nezdržovalo .. ale keď si už na to raz zvykneš, tak prezeranie fotiek bez dotykáča sa stáva utrpením)

Pri fotení cez hľadáčik sa dotykáč správa inak ako pri fotení cez displej: zatiaľčo pri displejovom fotení s bezzrkadlovkou sa priamo nastavuje dotykový bod, pri fotení cez displejEDIT: hľadáčik sa tento bod len posúva (ako tauchpadom). Je to síce iné, ale aj tak je to pohodlnejšie, rýchlejšie a intuitívnejšie ako šipkami.
Naposledy upravil Ganec dne 4. 2. 2017 09:55, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 4. 2. 2017 06:44

Zase raz dristy teoretika...co ine sa dalo cakat ? Nema ani sajnu, ako to funguje na DSLR, v praxi to porovnane nema, o tom ako to funguje na D500 ani netusi, ale bude tu robit osvetu :D
landov
Expert

Odeslat příspěvekod AwwA 4. 2. 2017 08:26

Problem je ten, ze PEN se pri prohlizeni fotek drzi uplne jinak...
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 4. 2. 2017 09:00

O5 argumenty hodné Gance
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 2. 2017 10:32

landov, standavfr: dokážete niekedy napísať aj niečo k veci? :-l
Napríklad opísať ako niečo funguje? Alebo aspoň napísať niečo užitočné? :oops:
Či furt len ohovárate ako stará baba na trhu, alebo frflete ako dedovia v krčme na vládu? :-S

(máte vôbec nejaký svoj vlastný názor, alebo "váš názor" je len presný opak toho, čo píšem ja?)

AwwA píše:Problem je ten, ze PEN se pri prohlizeni fotek drzi uplne jinak...
Vysvetli mi, čo tým chceš povedať:
- inak ako pri fotení? - neviem ako ty, ale ja sa pri fotení cez displej na ten displej dívam presne tak isto, teda nemám ani dôvod držať ho inak pri prezeraní fotiek
- inak ako D5500? - na rozdiel od D500 - ktorá má tlačidlá vľavo (WTF???) - má D5500 tlačidlá vpravo tak isto ako PEN, teda v čom je podľa teba ten problém?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 4. 2. 2017 10:39

landov píše:Na D500 som dotykac len vyskusal, ale vobec ho nepouzivam. Zmena ostriaceho bodu joystickom je ovela rychlejsia a bez nutnosti dat oko z hladacika. Taktiez prezeranie fotiek cez tlacidla je rychlejsie.


Davam to este raz, pre Cvacha, ktorý ani nevie poriadne čítať.
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků