Foták vs kamera

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Kyklopek 13. 1. 2017 15:50

Dobrý den, omlouvám se, pokud jsem zvolil špatné fórum, ale nevím, kam přesně bych svůj dotaz zařadil.

Před cca půl rokem jsem založil web, na kterém recenzuji sportovní vybavení. Recenze se skládá z obrázků (fotek) a videa. Prozatím jsem to vše řešil telefonem, jak fotky, tak video, což však není úplně optimální. Natáčení videa probíhá tak, že telefon mrsknu do stativu a recenzovaný objekt před ním prezentuji (otáčím, natáčím, rozebírám, sestavuji ...).

Za ten půl rok jsem zjistil, že bych se tomu chtěl věnovat trochu více a pořídit něco kvalitnějšího, prozatím ne moc drahého. Max do 15k.

V čem ale neustále tápu je, zda pořídit foťák, se kterým budu fotit i natáčet anebo fotit i nadále mobilem (fotky nejsou nejhorší) a na video pořídit kameru.

Je mi jasné, že s kamerou toho moc nenafotím, ale s foťákem zase nebude video tak kvalitní, jako s kamerou. Dovedl by mi někdo poradit, jaký postup nejlépe zvolit? Případně i nasměrovat na nějaký vhodný model ať už foťáku nebo kamery? Jsem v tomto ohledu opravdu laik.

Děkuji moc za jakoukoliv pomoc nebo radu
Kyklopek
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků