Canon 7D Mark II

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod MK 60 19. 12. 2016 06:41

Po dlhom premyslani som sa rozhodol, ze si na Vianoce urobim radost a doprajem si novy Canon 7D Mark II. Velmi ma prekvapuje, ze na tomto fore nevidim ziadne prispevky ohladom tohto fotaku.
Môze mi niekto, kto ho vlastni, povedat jeho vlastnosti z praxe ? Jeho klady, zapory, na co si dat pozor...
Budem vdacny za kazdu radu a vopred dakujem.
Mam k nemu objektiv C 17-55/2,8 IS USM.
MK 60
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 12. 2016 09:50

Pokiaľ viem, tak jediný kto ju tu má je Roman_Skamene. Jeho príspevky: search.php?author_id=169409&sr=posts&f=1798
O 7D mark II písal napríklad tu: viewtopic.php?f=1902&t=1179831&p=11151806#p11151806
(o nutnosti nastavenia microadjustmentu kvôli požičanej 300F2,8)

No ale neviem či ti tu niečo napíše (tobôž nie zápory), v poslednej dobe totižto prispieva väčšinou do diskusie Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky? (a podobných, kde sa vyskytujú bezzrkadlovky)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 19. 12. 2016 11:20

Jeden klad by som vedel..
Pri neónkach dokáze to posta.é blikanie eliminovať..
Za mna v tej cene by som zase zobral 6d.. Veľkosť cipu neokakaš..ale zase drahé objektívy
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 19. 12. 2016 11:27

Ideš fotiť šport a rýchle akcie?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 12. 2016 14:33

Asi by som uprednostnil 80D a dosetril radsej napr. na nejake sklo k tomu 17-55/2.8.
Pokial nepotrebujes extremnu rychlost a odolnost, ci zapis na 2 karty, tak 7D2 asi nevyuzijes.
Dostatocne rychly a odolny je aj 80D, ktory ma tiez Anti-flicker, no navyse aj vyklopny a otocny displej a napr. aj novsi snimac s lepsim DR pri nizkom ISO a vacsimi moznostami uprav v PC.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MK 60 20. 12. 2016 05:13

Ano, casto fotim sport a casto sa vyskytujem v terene, kde je vela prachu a spiny. Naviac vela cestujem a odolnost tela je pre mna zakladnou prioritou. Uz je objednany, ale i ja mam pocit, ze som si mohol radsej vybrat C 80D. Doteraz som vlastnil C 70D a prestalo ma bavit nedokonale zaostrovanie. Prisiel som o vela unikatnych zaberov. Na chlapcov z Canonu mam tazke srdce, nevenovali sa tomu a zlepsenie v nedohladne, resp. nikdy. Zatial vam vsetkym srdecne dakujem.
MK 60
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavelmeli 17. 5. 2019 18:20

Tak jsem oživil jedno zapadlé vlákno, třeba se MK 60 objeví a po třech letech napíše jak je s C 7D II spokojenej anebo má už bezzrcadlo, kde nemá problém s ostřením jako u předešlé 70D... :)
O nástupci 7 mkII se toho již napsalo docela dost, ale teprve v posledních dnech se snad začíná v tomto směru něco dít >>> https://cameratimes.org/canon-eos-90d-r ... rice-1399/
Spojení nástupce 7D II a 80D do jednoho těla by vypadalo velice nadějně (podle nastíněných technických specifikací) a pokud by se dostalo alespoň na úroveň Nikonu D500, za tu předběžnou cenu cca do 40K by to bylo pro mě velké lákadlo.
Loni jsem vyměnil dvě těla (6 a 7D) za 5D IV, které beze zbytku splňuje moje požadavky k focení, přesto mi často druhé tělo s jiným ohniskem chybí a na 7D s nostalgií vzpomínám. Jako zatvrzelý OVF-kář a příznivec klasického DSLR těla s gripem, bych tak svým malým dílem přispěl k prodloužení APS-C agónie. Taky je možné, že další generace R-ka splní mé nároky a 5Déčko bych vyměnil za bezzrcadlo ;-) .

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 15. 7. 2019 20:28

Další nepotvrzené info a roadmap foťáků Canonu...

https://www.canonrumors.co/roadmap-of-c ... h_YPVQIGwo

P.
pavelmeli
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků