Nikon D7200 -> D750 FF

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Carismatico 24. 11. 2016 13:46

Dobrý den,

mám prosbu, vlastním nyní D7200 a půjdu poprvé vyzkoušet Nikon D750, ale vlastním DX objektivy a pár Sigma objektivů - 10mm rybí oko a 17-50mm. Má otázka zní, dočetl jsem se někde, že objektivy budou kompatibilní, nicméně režim fotoaparátu přejde do DX režimu a fotoaparát tak zcela nevyužije celou plochu snímače.

Je to skutečně tak? Pak by pro mě byla zbytečná investice? Přestupuji kvůli tomu, že potřebuji menší hloubku ostrosti a lepší výkon ve zhoršených svět. podmínkách.

Děkuji za odpověď.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 24. 11. 2016 14:04

DX režim v D750 je volitelný. Pokud je zapnutý, automaticky detekuje DX objektivy a zobrazuje v hledáčku rámeček odpovídající výřezu DX a ukládá na kartu jen tento výřez. Pokud je vypnutý, ukládá celý obraz, většina DX objektivů ale více či méně vinětuje. ...Takže při přechodu na FX většina lidí prodá DX a koupí FX objektivy.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod T-Lama 24. 11. 2016 15:00

Carismatico píše:Dobrý den,

mám prosbu, vlastním nyní D7200 a půjdu poprvé vyzkoušet Nikon D750, ale vlastním DX objektivy a pár Sigma objektivů - 10mm rybí oko a 17-50mm. Má otázka zní, dočetl jsem se někde, že objektivy budou kompatibilní, nicméně režim fotoaparátu přejde do DX režimu a fotoaparát tak zcela nevyužije celou plochu snímače.

Je to skutečně tak? Pak by pro mě byla zbytečná investice? Přestupuji kvůli tomu, že potřebuji menší hloubku ostrosti a lepší výkon ve zhoršených svět. podmínkách.

Děkuji za odpověď.

Předpokládám, že si uvědomuješ, že ikdyby dané objektivy vykreslily celé políčko, úhly záběru budou dramaticky jiné (širší)...?
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 24. 11. 2016 15:39

Carismatico: ANO, na D750 budes mat mensiu HO aj lepsie vyssie ISO (obraz aj AF), ale iba v tom APS-C vyreze ktory ti zobrazi hladacik...to znamena, ze budes mat vysledne fyzicky asi 16Mpx fotky rozlisenim ulozene na karte, orezane o ten 1,5x crop a v nom budes mat viac rozmazane pozadie oproti D7200.

ci to stoji za to, necham na teba, lebo prides o kus obrazu, ktory je praveze charakteristicky pre dotvorenie feelingu FF fotky.

mozes ist aj na FF rezime, kde si v pocitaci sam orezes fotky (viac obrazu ziskas skor pri formate 4:3 ako pri standardnom 3:2 kvôli vinetacii APS-C skiel co mas).

a hej, dobra poznamka tu bola, vsetky skla co mas, sa ti posunu na "sirsi" zaber, alebo budes musiet ist proste blizsie pri foteni.
Nikon ma aj slusne FF skla a nie drahe, takze pre plne vyuzitie D750 by som uvazoval o predaji APS-C skiel. docasne sa samozrejme daju pouzivat v pohode v tom APS-C rezime, ale mna by to nebavilo ani den :)
Naposledy upravil lennyl_2 dne 24. 11. 2016 15:40, celkově upraveno 1
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flayer 24. 11. 2016 15:39

Kup D750 -> vyzkoušej, které objektivy jsou na FX režim pro tebe ještě použitelné -> ty co nebudou prodej a nahraď FX variantou.
Flayer
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 25. 11. 2016 00:05

Kdysi jsem celé odpoledne zkoušel fotit s DX objektivy na FF těle. Nepovažuji to ani za dočasnou nouzovku. Sice to funguje, ale prakticky je to nesmysl.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Obšák 25. 11. 2016 00:46

FOE má pravdu, je to taková nouzovka. Po ořezu je hledáček asi tak veliký, jako byl na Nikonu D100, což je hrůza.
A aby byla situace ještě horší, tak lennyl_2 se bohužel spletl. Po nasazení DX objektivu a využití automatického přepnutí na DX formát se výsledné rozlišení z 24Mpx FF snímače sníží na cca. 10Mpx DX formátu. U 36Mpx Nikonu D800(D810) to pak činí 4800x3200 bodů, což je 15,36Mpx.
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 25. 11. 2016 05:34

jaj aha jasne :), na D750 som mal vzdy FF skla, ale pozical som si od frajerky DX setaky 18-55 a 55-200 pre tu srandu, to ze DX fotky mali 10MPx som uz pozabudol.

resp. som APS-C rezim skusal pustit aj na 36Mpx FF Pentax K-1 a tam tie fotky mali cca tych 16Mpx.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 25. 11. 2016 11:29

Pokud vím, tak ani s menší HO si moc nepomůže, protože kvůli menšímu výřezu/užšímu záběru bude muset být dál od foceného subjektu a tím se mu hloubka ostrosti zvětší na úroveň, jakou dává DX.
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků