Nikon D500 nebo D750

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod T-Lama 21. 10. 2016 10:14

mick8: Nabízí se neutrální filtr, jakožto řešení. Na straně druhé, kdo bude fotit přírodu třeba na F2.8 za slunného dne?
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 21. 10. 2016 11:36

Pokud fakt člověk nemusí fotit s F1,4 na pláži tak bych neviděl problém. Rozdíl je jedno EV. Nechci to zlehčovat, ale osobně jsem se popral s 2,8 a iso 200 na D90 obacs jsem registroval že to nastavuje do max, ale nějak jsem to až tak neřešil, možná jsen priclonil, nevim. S 1,4 už by mi to vadilo víc.
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 21. 10. 2016 11:39

mick8 píše:Pánové, jak kompenzujete čas 1/4000 na D750? Když chcete mít nízkou clonu? Čím to je možné na tomto stroji nahradit? Nejde mi o focení formulí, spíš třeba o situaci, kdy fotíte přírodu, je tam velký DR a chcete 5 fotek s různou expozicí. A poslední nejtmavší když nemůže jít čas pod 1/4000 (7200 by Vám hodila čas třeba 1/6500), čim se to vykompenzuje? Když jsem jej měl, tak jsem to nikdy neřešil ale teď mě to tak napadlo.


legitímna otázka. ja som nastavil na D750 ISO 50. keby ani to nestacilo, tak nasadit rovno polarizak (a ten som zrovna na prirodu mal nasadeny vzdy).

realne som mal problem s rozsahom 1/4000s iba raz, ked som testoval presnost AF 58/1,4G AF-S (bez polarizaku) na parabolu satelitu zaveseneho na nasom balkone na prave poludnie. takze som s tym vlastne vôbec nikdy nemal problem :-D
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 10. 2016 20:24

KarelV,
-ad Face detection v LV, ani jsem nevěděl, že můžu v LV měnit režimy AF. Obvykle v LV ostřím manuálně a neřeším to nebo chci udělat hromadnou fotku včetně sebe s využitím LV, face detection a samospouště/dálkové spouště, ale mám tak málo času, že nepřemýšlím nad nastavením, zaostřím předem a vypnu AF ...příště budu vědět.
-ad ISO, špatně jsem se vyjádřil, točí mě, že se při zmáčknutí ISO tlačítka zapne zadní LCD, stačí, že svítí volba na stavovém. EasyISO mám nastavené do MyMenu, ale pro mně je ta funkce skoro zbytečná, jelikož mi bere snadnou korekci expozice, což je funkce, kterou používám daleko častěji.

-další změna proti D7000, kterou nepovažuju za optimální je vodováha v hledáčku. V D7000 se pro vodováhu využívá podsvícená stupnice kompenzace expozice, sice s vodováhou ztratím přehled o stavu foťáku, ale stupnice je perfektně vidět. V hledáčku D750 jsou specializované ukazatele uvnitř obrazu, ale jsou černé a podsvěcují se jen při namáčknutí spouště (pokud to tedy nejde nějak zapnout natrvalo). V praxi jsou špatně vidět, musím pořád namačkávat spoušť, což je otravnější než jen zapnout/vypnout vodováhu programovatelným tlačítkem jako u D7000.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků