Problem s 6D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jakub.kubaaa 11. 9. 2016 12:47

Dobry den,

dneska mi z niceho nic zacal blbnout eos 6D. V jedne chvili jsem chtel zmenit nejake nastaveni a zacal mi blbnout multiovladac, tlacitko set a menu s infem. Kdyz zmacknu info, skoci tam menu, kdyz sipku doprava skoci tam take menu, v nem mi to listuje sem a tam. Povedlo se mi zresetovat uzivatelske nastaveni, to ale nepomohlo.

Ani mi nezmokl, voda na nem nebyla, neupadl a mam ho jen par mesicu. Co s tim, zazili jste to nekdy?
jakub.kubaaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 11. 9. 2016 13:28

Toto je asi na servis...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 11. 9. 2016 13:29

V servisu to bude týdny, já bych zkusil nejprve zresetovat do továrního nastavení, vyndat baterku, atp.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod jakub.kubaaa 11. 9. 2016 17:59

No, měl jsem nějakou dobu vyndanou baterku a poté už to začlo bez problémů šlapat, jen mi nějak nejde do hlavy kde je problém.

Našel jsem tohle:
http://www.thephotoforum.com/threads/ne ... ns.370092/

bylo to úplně to samé, jen jsem ho nenamočil, lehce zmokl tak dva měsíce zpátky, ale měl by být utěsněný, což zase nevím proč tam píše "The 6D doesn't have the weather sealing treatment of, say, the 7D."

Nicméně pokud jde o vodu tak když se někdy při výšlapu hodně zapotím a mám ho na krku tak může navlhnout kupříkladu od trička, ale to by přeci nemělo už vůbec vadit.
jakub.kubaaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakub.kubaaa 25. 9. 2016 20:00

Tak jsem si v posledni dobe vsiml ze sipka vpravo na multiovladaci (tom osmipolohovem) je potreba stisknout o neco vice aby zareagovala a kdyz ji mackam vickrat za sebou tak obcas proste nejde.

Zkusil jsem to vyfoukat, trosku to mozna pomohlo, spise resim jestli reklamovat, nest rovnou zarucne do awh nebo neresit, protoze pravdepodobne reknou ze to nic neni.

Na zahranicnich forech jsem na toto tema ohledne 6D nasel mnoho, docela dost lidi ma celkove s tim ovladacem problemy a tvrdi ze je to velka slabina co se toho fotaku tyce.

Je zde nejaky soucasny ci byvaly majitel, jakou mate zkusenost?
jakub.kubaaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 25. 9. 2016 20:18

Dokud je v zaruce, tak klidne reklamovat.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 25. 9. 2016 22:04

jakub.kubaaa >>> 6D, v provozu od 3/2013, jsem druhý majitel, jedu na něj cca rok a celkem najeto cca 120 k. S tímto multi ovladačem nemám sebemenší problém, přitom jej dost využívám na výběr ostřícího bodu a občas při prohlížení fotek s lupou na LCD.
V poslední době (cca měsíc) při celodenním focení, se mu však nechce vzbudit z režimu spánku (mám nastaveno na 1 min.) a někdy musím namáčknout 2-3x aby začal fungovat. Jěště nedávno stačlilo brnknout o spoušť a okamžitě jsem mohl fotit... Potom při focení, spoušť už funguje 100%, takže nevím.
Mém a používám i 7D a šestka určitě není tak utěsněná. Běžná vlhkost, by neměla vadit. Před týdnem v sobotu jsem celý den fotil dožínky v Peruci a pouze jsem průběžně otíral kapky vody, fungoval bez bez problému, až na to buzení, to jsem si všiml poprvé na Dočesné v Žatci.
Souhlas s Martinem a Ondrou, servis ještě v záruce...
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 9. 2016 04:37

Mne rovnako fungoval úplne bez problémov. Mal som ho 3r a cca 320tis foto. Bol to pracovný nastroj, takže mal aj adekvátne vyťaženie. Vo firme ich máme ďalších asi 10ks a je to dobrý pracant...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub.kubaaa 8. 10. 2016 07:30

Tak jsem ho odnesl do AWH a do tydne mi tlacitko v ramci zaruky vymenili, takze diky za rozhoupani se k reseni reklamace.
jakub.kubaaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 8. 10. 2016 11:13

Tak ať šestka slouží dobře dál a nezlobí... :) V ůnoru bude představen nástupce Mk II

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S.P.Q.R 23. 10. 2016 09:25

Zdrávím nedávno jsem si koupil Canon 6d...fotí skvěle ale zda se mi že objektivy se celkem dost hýbou když jsou nasazené, na 1200D se mi teda nehýbaly. Je to normální nebo může být vada na fotáku?
S.P.Q.R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snopa 23. 10. 2016 09:43

S.P.Q.R:
no já ho mám již dva roky a objektivy mají vakl (dají se o kousek pootočit), asi je to u tohoto modelu běžná věc. U Ca 24-105 to nepozoruji, ale u Sigmy 150-600C je to dost zřetelné, v zamčené poloze je volnější. Ale nějaký vliv na fotky jsem zatím nepozoroval. ;-)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 23. 10. 2016 11:56

S.P.Q.R >>> Nikdy jsem si toho nevšímal, až teď když jsi to napsal, tak jsem to zkusil. Jediné ze všech skel, se mi mírně (necelý mm) v zamčené poloze, pootáčí 70-200/2.8. Ostatní skla zoomy i pevná jsou bez jakékoli vůle.Hned jsem to zkusil i na sedm let staré 7D je to stejné, takže nedostatek bude asi v tom telátku... Jak píše snopa, nijak mi to nevadí a vliv na fotky to žádný nemá...

P.

Doplněk:
I na a 17 let starém kinofilmu EOS 30, se mírně pohybuje jen to telátko.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S.P.Q.R 24. 10. 2016 11:18

Díky za rady a zkušenosti...nemyslel jsem že by to mělo vliv na fotky ale třeba sigma 150-600 ještě jde tu stejně nosímna ruce tu si asi nikdo nepověsí na krk ale třeba u Tamronu 70-200 je to znát i při chození že se to hýbe což mně docela zarazilo obávám se že by se tomohlo nějak vychechlat a zhoršovat.. mate pravdu že to je asi sklem protože sem nasadil na novou 6D stare skla a ani se nehnou .o)
S.P.Q.R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavelmeli 18. 1. 2017 19:11

Nechci zakládat další vlákno, tak to postnu sem... :)
Představení nástupce 6D se evidentně posouvá, ale snad to bude stát za to.... prosákli další informace o MkII

http://www.cameraegg.org/more-detail-on ... iewfinder/

P.
pavelmeli
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků