Nikon D750

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hadravam 31. 8. 2016 16:08

Mám problém s krajními ostřícími body.Nikon 24-70 G má FF +16 v těle fotoaparátu.Na středový bod jsou fotky ostré, ale na krajních jsou fotky rozmazané.Co s tím.Děkuji.
hadravam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 31. 8. 2016 17:47

Servis...a ak Nikon CZ, tak sa este aj modlit, aby ti nedoje.ali aj ten stredovy !
landov
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 31. 8. 2016 17:52

Jestli můžeš, otestuj s jinými objektivy, abys vyloučil nepřesnost AF modulu v těle. Já s 24-70 teda zkušenost nemám, ale pokud krajní body ostří s jinými skly dobře, je to buď vada kusu nebo vlastnost 24-70. To bych osobně udělal ještě před návštěvou servisu, pak za nima můžeš přijít s konkrétní věcí.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hadravam 3. 9. 2016 16:21

Takže jsem zkoušel krajní ostřící body na Sigmě 1.4 Art a vše v naprostém pořádku.Babo raď.Děkuji předem za všechny postřehy a rady.
hadravam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 3. 9. 2016 17:44

Ten objektiv je nový? První majitel?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hadravam 3. 9. 2016 20:35

Ano objektiv je cca půl roku starý.Jsem první majitel.
hadravam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 4. 9. 2016 05:48

jedine servis. inak sa budes stale s tym sklom trapit. otazka je, ako to urobit. bud to dat rovno do predajne v Cechach, nech sa postaraju, alebo to poslat rovno do Nikon Mnichov v Nemecku (napr.).
http://www.nikon.de/de_DE/service_suppo ... ice_Points

ja som daval do Mnichova Nikon 58/1,4G AF-S s D750, kedy mi to sklo ostrilo na rozne vzdialenosti inak. v servise mi nastavili aj sklo aj fotak, potom to ostrilo vzdy presne, maximalna spokojnost, na vsetky AF body.

teraz mam poslednu Sigmu 24-70/2,8 IF EX DG HSM a ostri uplne presne aj bez servisu na vsetky AF body na Pentax K-1. takze je to aj o tom, aky kus (sklo, telo) clovek chyti.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků