Nový Canon 5D Mark IV

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pavelmeli 25. 8. 2016 22:00

Mě se to také nezdá, ale je to prodejce, který má ceny v šopu uvedeny a celkem dobrý rejting. Těžko věřit, může to být fejk, navíc do ČR neprodává, by se muselo oklikou.
Megapixel má na stránkách uvedenou seznamovačku s MkIV, 31.08.2016, po nezbytné registraci. Osahat si to by nebylo marný, i když markantní rozdíly od předchozího modelu, tam nejsou...

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 8. 2016 07:22

Oficialna cena v SR je 3699€, obchody uz prijmaju predobjednavky (zaciatok predaja je cca 8.9.2016)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 26. 8. 2016 10:56

Bude zajímavé pozorovat další vývoj, zda zákazníci budou akceptovat vyšší ceny.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 26. 8. 2016 15:43

Ešte sa nepredal ani kus a ľaľa...
http://www.canonwatch.com/canon-eos-5d- ... amazon-us/
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 26. 8. 2016 17:58

https://www.youtube.com/watch?v=PYhBjb-01KQ
Kupodivu se mi docela líbí dotykový displej v LV ( a s dual pixel), v rámci dslr mi to přijde efektivní. V tomhle myslím konkurenci nemají.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 27. 8. 2016 09:36

R_S>>> nejspíš jsou do prodeje zahrnuty i předobjednávky... si myslím :)

Ostření v LV pomocí dotykového displeje (i když s tím mám osobní zkušenost pouze u Canon G5X) mi přijde docela rychlé a také přeostřování při točení videa plynulé. Koukal jsem i na další testy zveřejněné na YT, ale není nad to, když si to člověk osahá a vyzkouší sám.
Pokud by někdo chtěl, tady je odkaz na ztažení kompletního manuálu v ang. cca 36 Mb.
http://support-sg.canon-asia.com/conten ... 97001.html

P.
pavelmeli
Návštěvník


Odeslat příspěvekod Ganec 29. 8. 2016 14:03

Citujem:
Keď sa pozriete na jeho vybavenie, je jasné, akú úlohu zohráva vybavenie v Paolovom diskrétnom pracovnom štýle. Chce si zachovať nenápadnosť a nenosiť so sebou veľa vybavenia. Dôležitá je pre neho rýchlosť jeho reakcií a schopnosť nepútať pozornosť. K tomu mu dopomáhajú aj vlastnosti nového fotoaparátu EOS 5D Mark IV. Dá sa to ilustrovať napríklad na režime tichého snímania. Ide o evolúciu technológie, ktorú možno nájsť v starších 5D fotoaparátoch. „Keď spoločnosť Canon prišla s režimom tichého snímania, znamenalo to pre mňa skutočnú revolúciu,“ hovorí Paolo. „V podstate ho využívam neustále, a to v interiéri aj exteriéri. Považujem to za jednu z najlepších funkcií systému tohto fotoaparátu.“

Fakt hovorí o zrkadlovke? :shock:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 29. 8. 2016 22:00

Citujem:
„Jednou z vecí, ktoré som si okamžite všimol, bola odozva automatického zaostrovania, keď som fotografoval na tmavých miestach. A práve to je pre mňa dôležité,“ hovorí. „Okrem toho je aj kvalita obrázkov v takýchto podmienkach lepšia. Keď som sa pozeral na súbory vo formáte RAW, prvou vecou, čo mi napadla, bolo, že je na nich najmenej šumu, ako som kedy videl, a že je zachytené množstvo detailov aj v tieňoch.“

Ano hovorí o zrkadlovke....:)

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 30. 8. 2016 05:05

Koukám na sample photos na dpreview a líbí se mi velmi i barvy a kresba. Mně se líbily už i fotky z předchozí 5D, ale tohle je ještě o kus lepší.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod iggi 30. 8. 2016 12:12

A co DR? zlepsil sa ci ani nie?
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 30. 8. 2016 12:42

to si musíš počkat na DXO. Ale u 80D zlepšení DR reportovali, tak se to snad přenese i na mark IV
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 30. 8. 2016 12:58

Jeden postřeh k dual rawu:

"Na prezentaci se to testovalo na textu zaostřeném v úhlu cca 45 %, v DPP jsi pak mohl posunout ostrost na jaké písmenko se ti hodilo, dopředu i dozadu, v rozsahu cca 5 cm, u objektivu tuším že 35/1.4"
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 30. 8. 2016 13:03

Tak určitě, pokaždé, když se zvedne rozlišení, tak jde DR nahoru a všechno je hezčí, to dává smysl... :)
Mimochodem, matlá fakt hezky.
Ale co se mi líbí nejvíc na marketingu Canonu - když 8Mpix snímky ze 4k videa předvede Panasonic, tak se mocně zpochybňuje přínos této funkce. Canon si z toho udělá jeden z hlavních taháků jejich nového modelu a tváří se, jako kdyby to vymysleli. ;)
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 30. 8. 2016 13:29

Nechce sa mi to hľadať, možno niekto vie. V akom formáte Panasonic ukladá 4k video?

Edit: tak ak som dobre našiel, tak ukladá v MPEG-4, AVCHD. Tu by som hľadal hlavný rozdiel oproti Canonu. Čo nič nemení na tom, že tak či tak pôjde o mrtvolku z videa a teda pôjde o núdzovku.

-- 30. 8. 2016 14:37 --

MK: dual RAW vyzerá zaujímavo. DPP nemám nejako rád, ale toto by bola slušná konkurenčná výhoda.
Roman_Skamene
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků