Z Canonu na Nikon

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Niki Ekko 1. 3. 2016 23:03

Ahoj,
premyslim ze ze prejdu z Canonu na Nikon. Prodavac mi sice radil abych neprechazel na Nikon kdyz uz mam objektivy Canon, nicmene mam 18-135 který nedám ani na Full Frame a 50mm f1.8. Tělo využívám Canon 700D. Nicméně jsem slysel ze Nikon ma lepsi cipy a promakanejsi AF, u Canonu je zase lepsi nataceni ale to moc nevyuzivam. U Nikonu uvazuji o D7200 nebo D610, mozna D5500 dle financi kazdopadne objektivy k němu pouze ty co budou kompatibilní s FF. Celkem me lakala 6D ale za tu cenu mi prijde lepsi 7D Mark II, kdyby byla Full Frame tak za tu cenu a s tou funkcni vybavou by to bylo bozi telo, podle me podobne vlastnosti bude mit 6D MKII na podzim ale bude stat aspon 50k.

No kazdopadne co se tyka techniky tak otec ma Nikon a ma na nem jeden dobrej objektiv 70-200 f2.8. A jedna znama profi fotografka ma Canon a ma na nej vice druhu objektivu i makro. Obcas mi nejaky pujci ale super drahy profi objektivy taky nema.

Co jsem se dival tak vetsina profi fotografu v mem okoli ma Canon a Nikon spis amateri.

Diky za rady.
Niki Ekko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 1. 3. 2016 23:45

Nepisal si nedavno, ze si zaciatocnik? Ako velmi potrebujes lepsi DR - fotis vobec do RAWu a vies kvalitne spracovavat fotky?, alebo ako velmi treba ten lepsi AF u vyssich modelov (Canon aj Nikon)?
Naozaj je to pre tvoje fotenie tak zasadna vec, aby sa to financne alebo aspon nejak logicky obhajilo?
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 2. 3. 2016 06:43

Je to naprostý nesmysl. Z Canonu na Nikon se nepřechází a zvláště pak ne s výhledem na full frame. Na full frame má Canon lepší drtivou většinu věcí. Především objektivy má Canon na full frame lepší, a to místy až dramaticky.
Také autofocus Canonu je tradičně až na výjimky spolehlivější.
Canon 6D je úplně jiná třída, než nepovedená řada Nikon D600 ... D610.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 2. 3. 2016 10:32

FOE: Nehacknul ti někdo účet? :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 3. 2016 13:14

Jestli není video nutnost, tak podle mého gusta je nejlepší foťák v poměru výkon /cena bazarový Nikon D700. K tomu bych si osobně vystačil se dvěmy skly : 28/1,8 a 85/1,8.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 11. 6. 2016 17:05

vlastním několik let Canon 7D a nikdy jsem si nestěžoval. Nedávno jsem přikoupil 6D a od té doby mám pocit, že s tím 7D neumím udělat dobrou fotku. FF je fakt diametrální rozdíl. Docela mě mrzí, že jsi si FF nepořídil už dřív. Ale je fakt že to něco stojí.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jack08 11. 6. 2016 18:04

@FOE: neznám nikoho, kdo by přecházel z Nikonu na Canon. Nevíš proč?
jack08
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 11. 6. 2016 19:18

jack08: to je vcelku logické. Přechod mezi systémy není levná záležitost, takže pravděpodobnost, že ty lidi člověk zná osobně, není příliš velká.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 6. 2016 08:18

Canonistom sa dnes možno najviac oplatí prechod na Sony E:
- snímače Nikonu vyrába najčastejšie Sony, teda kvalitatívne sú na podobnej úrovni
- pomocou adaptéru možno využívať aj zrkadlovkové objektívy (aj s AF)
- v porovnaní s Nikonom získajú so Sony navyše aj možnosť menších rozmerov (keďže Sony E sú bezzrkadlovky), čo sa pri požiadavke na "street" a "cestovanie" tiež hodí
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 12. 6. 2016 09:22

- ano, nicméně Sony ještě pořád za Nikonem zaostává
- rutinní používání adaptérů je nepraktické, téměř nikdo to nedělá, výjimkou je natáčení videa, kde Canon objektivy na Sony s MF mají smysl
- dvojková řada zdaleka tak malá není a v kombu se velkými světelnými objektivy se rozdíl stírá ještě víc (a nemá smysl na Sony nasazovat objektiv tma-tma)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AwwA 12. 6. 2016 10:11

Proc resite objektivy? Myslim si ze v jeho pripade neni problem prejit na kterykoliv system. Proc davat penize do APS-C kdyz chce mit FF a je jedno zda ho vyuzije.
Tazatel nenapsal co bude fotit a jak chce rozsirit vybavu coz je zasadni. Jestli si muze kdykoliv pujcit 70-200 a mozna i neco jine tak proc nevzit ten Nikon..
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 12. 6. 2016 13:59

Ja to uz udelal. Mel jsem 550D a 650D + tokina 11-16 + 30/1.4 + 50/1.8 + samyang 85/1.8. Koupil jsem D600 a sigma 35/1.4 a 85/1.8 a spokojenost. Dokoupil jsem nikon odpalovace ktere mi odpaluji jejich canon bratricky. A to je vse. Fotim.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 12. 6. 2016 20:00

ako sa hovori, dobru fotku robi dobry objektiv a fotograf, co to vie pekne odfotit s telom, ktore ho vyslovene pri svojej tvorbe neobmedzuje.
dobry priklad je chel, ma sice najnizsiu radu FF od Nikonu, ale na fotkach to nie je absolutne vidno.

je pravda, ze Canony maju rezervy ked sa vytahuje fotka z tienov (robi to nepekny banding), kto to nevie obist (spravne exponovat, pouzivat prechodove filtre atd.), kupi inu znacku.

vcera fotil kamos dake portrety, prisvecoval som mu scenu, mal stredoformatovy Pentax 645D aj APS-C Fuji X-T1 a ja som si daco cvakol s 8-rocnym fotakom Pentax K200D...a vsetky fotky boli pekne z kazdeho fotaku (ten moj ma 10MPx snimac CCD - v podstate dynamicky rozsah daleko pod dnesnymi Canonmi a AF modul ma ako z historie, vadilo mi to? nie.)

K200D + FA 31/1,8 Limited + dosvietene odrazkou - 1/50s, f1,8, ISO 160
http://www.imagehosting.cz/?v=imgp1392.jpg
Obrázek

kludne si kup fotak, ktory ti urobi radost. v pripade Nikonu mas aspon moznost si pozicat 70-200/2,8G AF-S VRI (VRII ?).
ja som ten pripad, co presiel z Pentaxu na Nikon (kvoli D750) a teraz mam objednany opat Pentax (K-1). fotky mi ziadna znacka lepsie neurobi, ale mam radost z novej hracky.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 12. 6. 2016 21:42

Vedel som, ze neodolas :D :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 12. 6. 2016 22:17

Tak on Pentax ma holt skla, ktere Nikon nema. A plati to samozrejme i naopak ... 31 a 77 na FF jsou silne lakadla. Ale je mozne, ze Lubor zase prestoupi zpet, protoze mu bude chybet 135/2 :-)
cport
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků