Canon 5D mark iv a 6D mark ii

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Martin 83 19. 2. 2016 19:15

Ahoj

Ví někdo kdy budou přibližně uvedený na trh? Přemýšlím nad FF a váhám jestli ještě počkat...
Martin 83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 2. 2016 19:58

Měly by být na pultech obchodů 14. dubna 2016.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gonzo18 20. 2. 2016 12:20

5D Mk.IV by měl být představen na CP+ 25.- 28.2. a 6D Mk. II na Photokina 20.-25.9.
gonzo18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin 83 20. 2. 2016 15:59

super dekuju. Mám v plánu 6D a do záři je ještě daleko:) nebo myslíte že po uvedení 5D mark iv spadne cena 3?
Martin 83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rnechvatal 6. 6. 2017 09:42

Nikdo neví co je s 6D MK II ???
Už se něco šušká, kdy a kde vyleze ???
Specifikaci znám, ale to čekání mě unavuje.
Je šance do prázdnin ??? Co myslíte ???
rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 6. 6. 2017 12:09

Že dvanáct otazníků je na čtyři dotazy víc než dost.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msp_x 6. 6. 2017 13:04

Posledni odhad je ohlaseni v cervenci, prodej v srpnu. Kdo vi, jak to ale nakonec bude ...
msp_x
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 6. 6. 2017 17:16

rnechvatal>>> přesně tak, jak je psáno výše - příští měsíc by měl být ohlášen... http://www.canonrumors.co/6d-mark-ii-an ... same-time/
Taky na něj čekám, ale fotit mám čím, tak počkám na první recenze, zkušenosti, vychytání "mušek" a nadělím si jej k Vánocm, v rámci nějaké slevy :)
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rnechvatal 7. 6. 2017 06:53

No nic, musím taky počkat. Jsem na rozcestí a přemýšlím, zda současně Canon + Olympus M5 MK II, nebo kompletně přejít na Olympus M1 MK II. Po zkušenostech z minula nespěchám. Taky si počkám na recenze a testy. Asi u nás budou taky veselé vánoce. Buď s jedním, nebo s tím druhým. ;-)
rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 8. 6. 2017 12:14

To je asi třeba v prvé řadě rozmyslet, jestli potřebujete FF nebo ne. A v čem má M1 MK II posunout oproti M5 MK II. Já bych asi když už volil tu první variantu (nebo místo M5 MK II jako doplněk M10 MK III), ale každopádně je FF svými možnostmi trochu někde jinde.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rnechvatal 9. 6. 2017 07:41

Mám nyní Canon 80D a Olympus M5 MK II. Na běžné focení super, oba dva. Ale často fotím sport v hale, konkrétně judo a někdy je tam dost tma a na vysoké ISO už jsou obrázky hodně zašuměné. Jak z 80D tak z Olyka.
Rád bych tím FF stáhnul ten šum na minimum. Pak bych fotíl v hale jen jím a Olík na běžné focení mimo halu super. Prostě Olík v hale rychlostí a přeostřováním nestíhá. Na statické snímky a ne moc rychlé pohyby to ještě jde. Jak se jde nad 1/500 tak to ISO už je strašně vysoký a šumu hodně. Na ostrý snímky v pohybu to chce to aspoň 1/1000 s. A pak už je problém. Někde když je prosvětlená celá hala to celkem jde, ale někde, kde je pár oken je to velice špatný. Jde o mládež takže podmínky v hale nic moc oproti mistrovským soutěžím. Většinou jsou to místní sokolovny, občas slušněji vybavené haly, ale světla na focení je tam pořád málo. V tomhle bych chtěl nějakou změnu k lepšímu. Když ne novým 6D MK II, tak aspoň tím Olíkem, kvůli rychlejšímu a přesnějšímu kontinuálnímu ostření. A držet 2 systémy je docela finančně náročné.
S FF nemám zatím zkušenost, jel jsem po ose Canon S3 IS, 60D, 70D, 80D. Teď k tomu mám i Olympus M5 MK II s 3 objektivy ( 45/1.8, 12-40/2.8 a 40-150/2.8 ). V hale používám oba, Canon na akce a Olíka na momentky s menším časem.
Tož asi tak ...
rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 9. 6. 2017 08:20

Radku, logicky mi v tvém případě vychází minimálně Olympus jako nadbytečný. Kvůli tomu focení v hale tě FF nemine, nechal bych si maximálně 80D ale asi ani to ne - spíš bych k FF koupil pořádný kompakt.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 6. 2017 09:01

rnechvatal: ešte môžeš na Oly skúsiť Sigmu 30/1.4: je to ekvivalent f/2.8 na FF a v hale ju už mám úspešne preverenú.
A ešte jedna rada: s Oly bez PDAF radšej zbytočne nepreostruj (foť radšej pomocou AF-S): na rozdiel od (neefektívneho) AF-C sú vtedy reakcie bleskové a môžeš použiť rýchlejšiu sekvenciu.

-- 9. 6. 2017 10:02 --

Ohľadom 6DII sa neobjavili nejaké nové špecifikácie?
Nemala by to byť bezzrkadlovka?
https://petapixel.com/2016/12/20/canon- ... ii-report/
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anarki3 9. 6. 2017 16:37

Najlepší športový nefotograf Ganec, tvrdí že ma úspešne preverenú sigmu :D to myslí ten pinčes čo som videl v inom vlákne? 8-S
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 9. 6. 2017 17:29

rnechvatal>>> jak píše reign, FF za slabého osvětlení je opravdu výhodou, ale nenapsal jsi, jaké máš k 80D objektivy, jestli Ti na FF půjdou, anebo budeš muset něco obměnit...
Držet dva systémy je opravdu zbytečně nákladné. Olík FF (zatím v dohledné době) mít nebude, tak bych podle skel zhodnotil, jestli i nadále zůstat u Canonu (počkat na 6D MkII, určitě to nebude bezzrcátko, návštěvník Ganec je úplně mimo mísu, nejen s tím loňským odkazem). Takové "běžné focení mimo halu", splní požadavky i lepší kompakt v ceně kolem +- 15k.

pro představu výstupu za špatných podmínek... 6D + 70-200/2.8 (200mm f4, 1/800, AI servo, ISO 8000), MkII, bude jistě lepší :)

hokej_2016-LN.jpg


P.

Doplněno:... https://petapixel.com/2017/05/29/6d-mar ... ating-lcd/

P.
pavelmeli
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků