Canon 5D mark iv a 6D mark ii

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod qq_sk 26. 7. 2017 07:59

To znacne zosvetlovanie slabo exponovanych casti moze byt pre niekoho osvedceny postup pre relevantne zabery, potom prenho ukazka zasumeneho vyrezu pri +4 a viac naozaj znamena cerveny vykricnik pri vybere fotaku. Pre uzivatelov Canon je uz dlhodobo k dispozicii moznost HTP (highlight tone priority) a toto nadstavenie ovplyvnuje priamo data zapisovane do RAW a nielen predpis ako sa maju data z neho defaultne pouzit. Treba vyskusat ako v takom pripade tie sceny exponovat, dodatocne sa da hrat samozrejme s vystupom z RAW do JPG, ale uz nebude k dispozicii Auto Lighting Optimizer. Navadza to k ich nerozlisovaniu v diskusiach, napriek tomu si je treba uvedomit, ze su to 2 rozdielne veci!
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 8. 8. 2017 22:16

Test na DP Review... https://www.dpreview.com/reviews/canon- ... -ii-review

Podle mě, jít z 6D na 6D MkII, za ty peníze nedává smysl. Může to však být zajímavý přechod na "nejlevnější" FF, z APS-C (60D, 70D, nebo stovkové řady).
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 8. 2017 06:43

Za peniaze ktore za to chcu by som fakt nepresiel. To by som rdsej zmenil cely system, alebo zobral povodne 6D.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod snopa 9. 8. 2017 08:08

Tak tak, zůstanu u své 6D, stejně jsem už našetřené prostředky investoval do jiné fototechniky. Raději jsem pořídil 7D II. a kvalitní objektiv. ;-)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rnechvatal 11. 8. 2017 10:03

Takové nemastné, neslané, nic neříkající nic ...
http://www.digineff.cz/clanek/canon/canon-6d-mk-ii-prvni-dojmy
rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 15. 8. 2017 14:05

Nějak nerozumím tomu kam ten Canon směřuje.

https://petapixel.com/2017/08/14/canon- ... omparison/
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 15. 8. 2017 14:13

Z diskuse pod článkem.
Obrázek
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 15. 8. 2017 15:10

Posledních pár let mám pocit že Canon až moc spoléhá na "naivitu" svých zákazníků - slušně řečeno.
S 6D MII to ale podle mě už dost přehnal, pro dobře informovaného uživatele orientujícího se na trhu s fotoaparáty, je tenhle model urážka, to nejde jinak říct.
Další promarněné čtyři roky.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 16. 8. 2017 07:13

pravdu povedat, na zaciatku som bol nadseny z 6DII, kedze oproti povodnej 6D polepsili AF modul a dali tam aj novy snimac (v domienke, ze musi byt predsa lepsi ked je novsi), pre toho kto chce svoj prvy FF.

a tunak z tych odkazov som uz tak nadseny nie som, porovnanie ISO 6D vs 6DII a tabulka cien vedla seba FF fotakov.
...letmo uz len pri pohlade cenovky 6DII vs K1 by som vahal nad 6DII, ale keby bol lacnejsi, podla mna to zbytocne prehnali s tou cenou.

chapem,ze ludia radi porovnavaju fotaky pri vytahovani tienov a stahovani svetiel,ale nie je lepsie fotit pri peknom svetle,ako fotky neprirodzene upravovat?

JPG vyexportovany z RAW bez uprav, Pentax K1 (mod pixel-shift) + IRIX15/2,4 Fireflay (najlacnejsi sirokac aky som zohnal)
Obrázek
a pre objektivnost este 41MB full size JPG kto si chce stiahnut
https://uloz.to/!Ph8LN1ITcx3F/imgp8119-jpg
teda ako pre krajinkara, Canon 6DII za drahsie (rovnake peniaze?) zrejme nebude terno.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stump 18. 8. 2017 23:23

Canon se zbláznil asi jako když dává *****ítka do tiskáren, nechápu kam míří
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rnechvatal 28. 8. 2017 09:23

rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 28. 8. 2017 12:29

Tady píše: konvertováno z RAWu:
http://digineff.cz/obrdg2017/fotaky/can ... kot_01.jpg
Já bych snad i chápal, kdyby chtěl ukázat defaultní JPEG s defaultním odšumem proto, že "takhle to fotí, když to vyndáte z krabice a hned fotíte".
Ovšem konvertovat z RAWu a vyrobit tohle, to nechápu. Olejomalba hradu?

-- 28. 8. 2017 13:39 --

lennyl_2: sorry, ale kdybych toužil po pixel-shiftu, tak tenhle obrázek by byl důvodem, abych po něm toužil o něco méně. A nejde jen o to, že se stébla trávy hýbají, ale i leckde jinde jsou takové divné artefakty. Posuzuji to samozřejmě z toho hlediska, že pixel-shift přináší nějaké rozlišení navíc, no a nejsem si jistý tím, že by tento obrázek s pixel-shiftem měl nějaké zřetelné přínosy oproti obrázku bez pixel shiftu, protože to, co je tam navíc, vypadá tak ze 3/4 dobře a z 1/4 divně. IMHO.

No a abych se strefil ještě do třetí firmy, tak první obrázky té svatby z Nikon D850 jsou také více, než rozpačité a pevně doufám, že to taky nezvládl fotograf a nikoliv přístroj, protože "o 1 EV nižší šum, než D810" si představuji zgruntu jinak.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 28. 8. 2017 16:55

FoE
tak se podívej, jaké fotky dokáže Neff dostat z Nikonu D750 + 20/1.8
http://www.digineff.cz/clanek/nikon/nik ... tce-v-ruce


6D II se nechci nijak zastávat, ale odkazovat na Neffa co se týče kvality výstupu, je fakt rána pod pás
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 28. 8. 2017 17:09

feanoor:
Já jsem přesvědčen, že tenhle můj příspěvek:
"Já bych snad i chápal, kdyby chtěl ukázat defaultní JPEG s defaultním odšumem proto, že "takhle to fotí, když to vyndáte z krabice a hned fotíte".
Ovšem konvertovat z RAWu a vyrobit tohle, to nechápu. Olejomalba hradu?"

musí každý soudný člověk chápat jako kritiku fotografa, nikoliv firmy vyrábějící fotoaparát. Tedy samozřejmě pokud ještě před přečtením nepoužije filtr: "Má Nikon, takže kritizuje všechno, co není Nikon." To pak pochopitelně je úplně jedno, co napíšu, protože smysl mého příspěvku znáš ještě dříve, než ho přečteš.
"Konvertovat z RAWu a vyrobit tohle, to nechápu." ... tím zcela logicky říkám, že Neff konvertuje z RAWu úplně zbytečně, když stejně vyrobí totéž nebo horší, než jaký je odšuměný JPEG přímo z foťáku. RAW se konvertuje proto, aby byl výsledek kvalitnější, nikoliv naopak. To je tedy rozhodně o fotografovi, ne o Canonu.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 28. 8. 2017 19:11

FoE
aha, sorry, nepochopil jsem že jsi to myslel takhle...
A určitě si o tobě nemyslím, že bys kritizoval všechno, co není Nikon :-)
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků